Блог про здоровий спосіб життя.  Грижа хребта.  Остеохондроз.  Якість життя.  краса і здоров'я

Блог про здоровий спосіб життя. Грижа хребта. Остеохондроз. Якість життя. краса і здоров'я

» Цікаве заняття для малюків 2 3 роки. Корекційно-розвиваючі заняття на розвиток: уваги, пам'яті, мислення. Вправа на відмінність квітів

Цікаве заняття для малюків 2 3 роки. Корекційно-розвиваючі заняття на розвиток: уваги, пам'яті, мислення. Вправа на відмінність квітів

цілі:

Вчити дітей розуміти і розрізняти поняття «високий», «низький».
Закріпити вміння рахувати до трьох, а також уміння порівнювати сукупності «один-багато».
Формувати образне й просторове мислення.
Ознайомити дітей з геометричною фігурою «квадрат».
Тренувати в звукоподражании і чіткому проголошення звуків.
Розвивати у дітей розуміння і використання в мові прийменників «на», «в», «під», «з».
Вчити узгоджувати числівники з іменниками.
Продовжувати вчити малювати пальчиками, залишаючи відбиток в потрібному місці; ліпити з пластиліну прийомом «пряме розкочування»; точно наклеювати деталі зображення в потрібне місце.
Розвивати мовне увагу і дрібну моторику.

устаткування:

Картинка-фон «небо і земля», фігурки сонця, хмар, будиночків, квітів.
Картинка-фон із зображенням будиночків, паперові вікна-квадрати, клейові олівці.
Парні картинки із зображенням будиночків.
Побудовані з конструктора одно-, дво- і триповерховий будиночки.
Дерев'яні шпателі. Різнокольорові прищіпки.
Великий будівельний матеріал, різні атрибути для смуги перешкод.
Картинка-схема будиночка, деталі цих будиночків з кольорового картону.
Малюнок будиночка з порожніми вікнами, жовта пальчикова фарба.
Аркуш паперу з намальованими двома вертикальними лініями, пластилін.
Розвиваюча гра «Підбери ключ до замка».
Картинка із зображенням трьох будиночків. Фігурки жирафів, бегемотів і змійок.
Аудіозаписи: «На дверях замок», «Є в лісі з колод будинок», «Я хочу побудувати будинок» (Желєзнова).

Хід заняття:

Привітання

Здрастуй, сонце золоте!
(Руки вгору з розчепіреними пальчиками - імітація сонячних променів)

Здрастуй, небо блакитне!
(Руки малюють «хмари» на небі)

Здрастуй, вільний вітерець!
(Батьки злегка дмуть на головки малюкам)

Здрастуй, маленький дружок!
(Погладить по голівці дитини)

Ми живемо в одному краю, усіх я вас вітаю!
(Педагог подає руку кожній дитині і вітається)

Пальчикова гра «Новий дім»

Тук-тук-тук, тук-тук-тук!
Молоток бери мій друг!
(Вдаряють кулачком про кулачок, чергуючи руки)

Ми побудуємо новий будинок,
Є віконце в тім домі.
(Великі пальці складаються поличкою, інші з'єднуються «дахом»)

Є ще одне, вище.
(Підняти вгору руки, не змінюючи положення пальців)

Є труба вгорі на даху.
(Піднімають вгору стиснутий кулак з витягнутим вгору вказівним пальцем)

Будинок готовий, кличемо гостей:
Приходьте швидше!
(Той, що запрошує жест рукою)

Дидактична гра «Будиночок на горі»

На зображенні намальовано небо і земля. Покажіть небо. Покажіть землю. Візьміть в руки будиночок і прикладіть його до картинки. В яку част картинки ви доклали будиночок, до неба або до землі? Чому?
А тепер викладіть на картинку сонечко і хмари. Куди ви викладете сонечко і хмари? На небо.
А навколо будинку виросли квіти. Де ви розкладіть квіти? На землі навколо будинку.
Скільки у вас будинків? Один будинок. Скільки квітів? Багато квітів. Скільки сонечок? Одне сонечко. Скільки хмар? Два хмари.

Аплікація «Вікна»

Ось нові гарні будинки. Але як в них заселяти мешканців? Вікон то немає! Давайте зробимо вікна для цих будиночків. Ось вікна - квадрати. Приклейте їх в потрібному місці.

Парні картинки «Будиночки»

Ось картинки загубилися. Знайдіть таку саму картинку.
Діти знаходять точно таку ж картинку як у них. Картинки розкладаються на килимі, а їх пари лунають дітям.

Дидактичне вправу «Високий-низький будиночок»

Перед вами будиночки. Давайте їх порахуємо. Один два три. Подивіться, який з будиночків найвищий? А який найнижчий? Порахуйте, скільки поверхів у найвищому будиночку? Скільки поверхів у найнижчому будиночку? Скільки поверхів в середньому будиночку?

Зараз я накрию хусточками все три будиночка, а ви відгадаєте, де який будиночок захований. Під яким хусточкою захований найнижчий будиночок? Найвищий? Середній будиночок?

Гра з прищіпками «Гарний паркан»

Ось дощечки, а ось прищіпки. Давайте зробимо з них гарний паркан для наших будиночків.

Динамічна пауза «На будівництві»

Нам потрібно перенести на будівництво будівельний матеріал. Допоможете?

Діти переносять великий будівельний матеріал з одного місця в інше, долаючи перешкоди (пеньки, «калюжі» і т. П.)

Конструювання «Виклади будиночок»

На картинках намальована схема будиночка, який ви самі викладіть-побудуєте. Беріть деталі і викладайте їх в потрібному місці на схемі. Де намальована трикутний дах - туди прикладіть кольоровий трикутник, де квадратний вікно - прикладіть квадрат.

Вправа «Які звуки ви чуєте вдома?»

Як свистить чайник? З-з-з.
Як дзвенить будильник? З-з-з.
Як капає вода з крана? Кап-кап-кап.
Як тато працює дрилем? Ж-ж-ж.
Як гуде пилосос? У-у-у.
Як гості стукають в двері? Тук-тук-тук.

Малювання пальчиками «Запали вогні у вікнах будинків»

Настав вечір, стало темно. Потрібно включити світло і тоді загоряться яскравим світлом вікна в будинках. Занурюйте пальчик в жовту фарбу і приставляють до віконця.

Музична пальчикова гра «Є в лісі з колод будинок»

Проводиться пальчикова гра під аудіозапис Желєзнова.

Ліплення «Драбина»

Потрібно полагодити стару драбинку, у якій зламалися сходинки. Тут у нас приготований пластилін. Акуратно розкочуйте тонкі ковбаски і прилаштовували їх до нашої драбинці.

Вгору по драбині крокуємо
Все сходинки порахуємо:
Дуже весело вважати!
Раз два три чотири п'ять -
Дуже весело крокувати!

Дидактична гра «Підбери ключик до замочку»

Діти під музику підбирають ключики до замків однакового кольору і відкривають їх.

Будиночок на лужочке,
Всі двері на замочку.
Ключики все підберемо
І хатинку відчини.

Дидактична гра «Чий будиночок»

На картинці зображено три будиночки - високий, нижче і низький. Дітям лунають три фігурки - жираф, бегемот і змія.
Діти, подумайте, хто в коком будиночку живе? В якому будиночку живе жираф? У найвищому будиночку. Чому ви так вирішили? А в якому будиночку живе бегемот? Бегемот живе в будиночку нижче. Чому? Який будиночок підійде для змії? Для змії підійде будиночок найнижчий. Чому?

Вашій дитині виповнилося 2 роки! Він підріс, і багато чого вміє робити сам. Більш того, він вже говорить пропозиціями і навіть має свою думку з деяких питань. Розвиток малюка йде величезними темпами в емоційному і соціальному відношенні. Дворічній дитині цікаво дізнаватися навколишній світ. І кожне маленьке відкриття йому приносить багато радості.

Як організувати розвиваючі заняття з дитиною вдома

У цьому віці з дитиною можна займатися для того, щоб допомагати йому розвивати мова, уява, збільшувати словниковий запас і розробляти моторику. Заняття з дитиною краще проводити регулярно в певний час дня. У малюка під час проведення заняття має бути гарний настрій. А якщо, але тоді не варто починати навчальні уроки в цей день.

Приклади занять з малювання для 2-х річних дітей:

  • запропонуйте дитині зафарбовувати намальовані вами фігуриі форми. Наприклад, можна намалювати кішку з мишкою. І сказати: «Допоможи мишці сховатися від кішки!» Дитина із задоволенням зафарбувати мишку.
  • Малювання ліній.Дітям цікаво буде малювати лінії, якщо в різних краях аркуша паперу намалювати тварин і їх улюблену їжу. Наприклад, намалюйте ведмедика, козу, зайчика і мед, капусту, моркву. А потім попросити малюка зобразити доріжки, щоб по ним звірі дійшли до своєї їжі.
  • Зображення точок.Запропонуйте дитині намалювати дощик, зернятка для курчат, пісочок на пляжі. Покажіть малюкові, як ставити крапки, і як змінюється малюнок точки від ступеня натиску на олівець.
  • Малювання за допомогою штампів.Куплені або саморобні штампи допоможуть дитині малювати цілі історії в картинках.

вивчення квітів

Вчити кольору для дитини може стати захоплюючою грою. Покажіть дитині іграшку або річ і кілька разів повторіть, будь вона колір. Навчання квітам можна почати разом з навчанням словами, що позначають предмети. У цьому випадку разом з проголошенням назви предмета, називайте також і його колір. Наприклад: «Бачиш, яка біла кішечка!», «Давай складемо пірамідку. Бери червоне колечко і одягай на жовте колечко »і так далі. На вулиці можна просити дитину називати кольори стоять машин. Намагайтеся придумувати цікаві ігри для навчання дітей назвами речей, квітам і властивостями предметів.

Ліплення з пластиліну та тіста

Залучення пальчиків дитини при ліпленні з пластиліну або тіста допомагає розвивати дрібну моторику. А це провокує розвиток його мовних і розумових здібностей. Познайомте дитину з основними прийомами при роботі з пластиліном. Діти люблять творити, і обов'язково з інтересом будуть ліпити свої шедеври. Для дитини 2-3 років заняття ліпленням проводять 1-2 рази на тиждень по 5-10 хвилин. Придбайте для занять з ліплення дощечку для моделювання.

Як навчити дітей ліпити з пластиліну:

  • Спочатку вчите дітей основним прийомам ліплення. До них відносяться скочування з пластиліну ковбаски, кульки і циліндра.
  • Потім допоможіть дитині зрозуміти, як видозмінювати прості формив згоді із задумом. Наприклад, з кулі можна зробити диск або крапельку, з ковбаски - кільце, а з циліндра - конус.
  • Покажіть дитині, що з простих форм можна створювати різні фігурки.

Музика та розвиток малюка

Дворічні малюки з цікавістю слухають музику. Знайомте дітей з вокальними та інструментальними творами. Слухаючи їх, у дітей виникають переживання і почуття. Відмінний варіант - знайомити дітей з пісеньками з дитячих мультфільмів. Зазвичай діти з задоволенням розучують вподобану їм пісеньку.

Фігури і рахунок

Після 2 років дитина легко може запам'ятати основні геометричні фігури. Йому треба тільки трохи допомогти в цьому. Показуйте малюкові фігуру і говорите її назви. Якщо при цьому фігури будуть ще й різних кольорів, то дитина паралельно буде освоювати і назви колірної гами.

Почніть вивчати геометричні фігури з трикутника, кола і квадрата. Навчившись розрізняти їх, дитина може переходити до більш складним фігурам - овалу, ромба, прямокутника.

Граючи з дитиною, називайте кількість іграшок і предметів. Це дозволити дитині поступово вчитися рахувати. Наприклад, запропонуйте дитині порахувати свої пальчики. Разом з ним, загинаючи їх, порахуйте пальчики на обох руках.

Ігри на свіжому повітрі (ВІДЕО «Розвиваючі заняття для дітей 2-3 роки. Ідея №1»)

Рухливі ігри - важлива складова розвитку дитини. Всі діти люблять грати на дитячому майданчику. Їм в радість побігати, пострибати, покататися на гойдалках і з'їхати з гірки. Полепіть в пісочниці пасочки - улюблене заняття багатьох дволіток. Це чудове заняття для розвитку дрібної моторики дитини. Ігри з піском заспокійливо діють на нервову систему малюка. Не забороняйте дітям проявляти активність на вулиці тільки через острах, що вони забруднять одяг. Краще одягніть йому щось простіше, тому що для нього активні ігри є незамінним фактором для гармонійного.

Виділіть час для занять зі своїми малюками. Разом малюйте, ліпіть з пластиліну, співайте, танцюйте і грайте! Це не тільки буде розвивати вашого малюка, але і доставить вам обом багато щасливих і радісних хвилин.

Два роки - початок становлення творчої самостійності дитини. Розвиваючі ігри для дітей 2 років спрямовані на формування соціальних, фізичних, інтелектуальних і психічних якостей і навичок.

З матрьошкою

Розставляючи елементи матрьошки по зростанню, дитина вчиться розрізняти форму і розміри предмета. Яскраві кольори іграшки формують зорове сприйняття. Вставляючи меншу матрьошку у велику, дитина координує свої дії, удосконалюючи дрібну моторику.

Вправа на відмінність квітів

Дитина з легкістю навчиться розрізняти кольори, якщо під час будь-якої гри вимовляти вголос колір того чи іншого предмета.

Якщо ж розвиваюча гра спрямована на конкретну тему кольорової палітри, то до дитини звертаються з питанням: «А це якого кольору?». У разі помилки, дорослий повинен назвати вірний варіант, але сварити дитину не варто, адже він тільки вчиться!

У віці до 3 років діти здатні запам'ятати базові кольори. Для розвитку навички використовують такі вправи:


Заняття з намистинами різної величини, форми і кольору

Для гри використовують різноманітні намистини і волосінь. На перших заняттях досить разом з дитиною нанизувати намистинки одного кольору. Потім завдання ускладнюють і працюють з діаметром і формою. Швидкість ускладнення залежить від індивідуальних особливостей дитини і фантазії батьків.

Замість намистин можна використовувати макарони різних форм. Показавши дитині приклад нанизування макаронів, дозволяють спробувати змайструвати виріб самостійно. Така гра не тільки вчить малюка розрізняти форми та величину, а й розвиває дрібну моторику.

Намиста, зроблені своїми руками, можна використовувати в подальших іграх з ляльками або оформити елементом декоративного панно.

Ігри з м'ячем

Гра з м'ячем порадує дітей будь-якої статі. Користь від таких занять величезна: фізична активність поєднується з розвитком спритності, уваги і точності. Досить м'яча невеликого діаметру.

Спочатку дитині показують, як можна підкидати і ловити м'яч, потім катають по підлозі або по землі. На наступному етапі грають, перекидаючи предмет один одному. Бурю емоцій викликають гри, в яких дитина може відштовхувати м'яч ногою.

Ідеально проводити подібні заняття на свіжому повітрі. Проста і корисна гра принесе масу задоволення і необхідних навичок.

вимова звуків

Ігри з вимовою простих голосних букв сподобаються дитині. Наприклад, читаючи казки, озвучують плач героїв і повторюють «а-а-а».

Відвідування зоопарку дозволить вимовляти звуки, які видає конкретне тварина. Використання іграшок дозволить досягти подібного результату в домашніх умовах, наприклад, гра з конячкою супроводжується звуком «і-і-і», а з літаком звуком «у-у-у».

Вимова приголосних звуків має один нюанс - їх розділяють на м'які і тверді. У дитячому садку прийнято кілька вправ, які враховують цю особливість. Проводити їх можна і вдома.

Наприклад, зробити для дитини кілька замальовок з предметами, які починаються часткою з звуку «М» в м'якому і твердому звучанні: машинка, муха, молоко і млин, м'ячик, мед.

У якій руці

Для цієї гри знадобиться простий предмет, який можна утримати в закритій долоні, наприклад, маленьку іграшку. Дитині дають завдання вгадати, в якій руці захована іграшка.

Поступово він навчиться вгадувати іграшку за обсягом руки, там, де вона захована рука більше. Розвиваюча гра дозволить розвинути спостережливість і уяву дитини.

стрибки

Цю гру краще проводити на вулиці. Рухова активність в поєднанні зі свіжим повітрям буде в рази корисніше.

Для дітей від 1 року до 2 років доречні стрибки на рівній поверхні. При цьому варто взяти за основу перешкоду, наприклад, перестрибнути маленький камінчик. Потім завдання ускладнюється стрибками з невеликої висоти або через скакалку.

  • « Жаба». Дитині пропонують роль жаби, яка повинна зловити комарика за допомогою ударів. Комариками можуть виступати мильні бульбашки.
    • « Дві жаби ». Дорослий і дитина беруться за руки і підстрибують разом, примовляючи:

Глянь-но, скачуть на узліссі Дві жаби-хохотушки. Стриб-да-скок! Стриб-да-скок! Стрибай з п'яти на носок.

      • « Жаба на болоті».У середину кімнати кладуть круглий килим - це буде болото. Килим можна замінити мотузкою, складеної у формі кола. Дитина виконує роль жабеня, стрибаючи уздовж кола на двох ногах. Дорослий супроводжує гру віршиком:

Ось жаба на доріжці Скаче, простягнувши ніжки: Побачила комара, Закричала «Ква-ква-ква»!

Вгадай-ка

Гра «Вгадай-ка» використовується в найрізноманітніших варіаціях. Розвиток звукового сприйняття представлено в ситуаціях, коли дитині пропонують вгадати, як звучить який-небудь предмет, наприклад, молоток стукає «тук-тук».

Вгадуючи героїв казок, дитина отримує навички фантазування. Дітям подобаються слухати пісеньки або колискові у виконанні мами. Вже знайомі мелодії можна наспівувати, нехай дитина вгадає пісеньку і навіть підспівує.

На увагу і пам'ять

Дитина 2 років відрізняється допитливістю і тягою до всього нового. Розвиток пам'яті й уваги в цьому віці перебуває на початковому етапі, важливо не перестаратися. Для дітей до 5 років досить десятихвилинні занять щодня.

Для розвитку уваги добре підходять логічні ігри:

      • « Знайди предмет». Батьки ховають знайомий для дитини предмет. Пошуки малюком обов'язково супроводжуються підказками з боку дорослого.
      • « Чим відрізняються картинки». Дитині пропонують дві картинки, що відрізняються кількома предметами. Спільними зусиллями необхідно знайти відмінності однієї картинки від іншої.

Розвиток слухової пам'яті проводять за допомогою нескладних прийомів:

  1. Батьки ховають іграшку, яка видає будь-які звуки. Дитина шукає її, покладаючись тільки на слухові здібності.
  2. Цікавим для малюка стане гра, при якій в коробку кладуть різні предмети, виходить щось на кшталт брязкальця. Дитина намагається зрозуміти, що всередині по видаваному звуку.

Ігри, в яких використовують прийоми перестановки і зникнення предметів, розвивають пам'ять і розумові процеси. У 2 роки дитині достатньо надати два предмета.

Наприклад, гра з м'якими іграшками, яким даються певні імена. Спочатку грають з обома іграшками, дорослий називає їх певними іменами. Потім одну іграшку прибирають і запитують дитини, де друга, промовляючи при цьому саме ім'я зниклого персонажа.

Дрібна моторика

Розвитку дрібної моторики дітей дворічного віку приділяється особлива увага. Аж до 7 років ця сфера має першорядне значення.

      • Повтори рух.Дорослій належить зробити кілька різних рухів, наприклад, присісти, підняти руки вгору, поплескати в долоні. Дитина повинна повторювати за ним. Швидкість рухів може сповільнюватися і прискорюватися. Ця гра розвиває не тільки моторику, але й увагу.
      • Хрюші-топотуші. Дорослий легко, м'якими рухами поплескує дитини долонями або пальцями. Починають від маківки, по потилиці, лобі, щоках, шиї, плечах, грудній клітці, руках, животі, спині, попереку, тазу, сідниць, стегон, литок, гомілок і закінчують ступнями. При цьому примовляючи:

Три веселенькі хрюши
Наділи дружно топотуші
І пішли гуляти скоріше,
Стрибати, тупати веселіше.

Одночасно називають і частини тіла, яких торкається рука. Після того, як гра зацікавить дитину, він може самостійно «проходити» таким чином по своєму тілу.

      • Гімнастика як у звірів.Дитині пропонують вирушити на лісову прогулянку з дивовижними звірятками, які люблять вітатися особливим чином:
  1. Горобчик варто, щоб ноги були трохи розставлені (змахують руками вгору і вниз, прискорюючи руху).
  2. Потім горобчик полетів (здійснюють помахи кистями рук і піднімаються на носочки).
  3. Горобчик любить купатися в калюжі (струшують з рук і ніг уявну воду).

Потім знайомляться з совою. Мудру сову показують з крутиться в різні боки головою. Дитина повинна повторювати. Змійку виконують, сидячи в позі «по-турецьки».

Щоб привітатися зі змійкою, шию витягають вперед і втягують назад. Показати, як змійка відповзає можна з положення «лежачи на животі». Повзуть по-пластунськи, вказуючи дитині на те, що руки і ноги працюють одночасно.

Розвиваючі ігри для дитини двох років дозволять психічних процесів розвиватися гармонійно. До того ж, можливість самостійної оцінки ситуації та прийняття рішень, навіть за допомогою дорослих на першому етапі, сформує міцну основу моральним принципам особистості.

У грі дитина засвоює багато навички та вміння, тому важливо підтримувати інтерес до подібної діяльності.

Відео: Приклади занять

Відео: Ігри для дитячого розвитку

Адаптаційний період -серйозне випробування для малюків 2-3-го року життя. Викликані адаптацією стресові реакції надовго порушують емоційний стан малюка. Тому наші заняття допоможуть малюкові швидше адаптуватися до дитячого садка.

Завантажити:


Попередній перегляд:

Мадоу ДСКВ «Казка»

Заняття з дітьми 2-3 років

в період адаптації до дошкільної установи

Педагог-психолог

Смолич А.І.

В ГОСТІ ЗАЙЧИК прийшов

завдання:

  • Розвиток вміння діяти відповідно до правил гри;
  • Розвиток координації рухів, загальної та дрібної моторики, сенсорики;
  • Розвиток уваги, мови і уяви.

матеріали:

Іграшка бибабо «Зайчик», велика квасоля в подарунковій коробці, маленькі іграшки, мильні бульбашки, солоне тісто, картон.

Хід заняття:

1. Діти сидять на стільчиках в ігровій зоні. Психолог робить вигляд, що прислухається, дістає іграшку бі-ба-бо:

Ой! Хто це до нас в гості біжить-поспішає? Подивіться, хто це? Зайчик. Зайчик який? Маленький, м'який, пухнастий.

Заинька, зайка,

Маленький зайка,

Зайка-боягуз,

А давайте ми з вами покажемо зайчику, які ми хороші, і, щоб він нас не боявся, ми з ним привітаємося і скажемо, як нас звати.

Кожен по черзі вітається з зайчиком, називає своє ім'я.

Зайка приніс для вас подарунок.

Психолог дістає подарункову коробку, трясе її. Кожна дитина стукає по кришці коробки пальчиком зі словами: «тук-тук-тук». Коробка відкривається і діти бачать її вміст.

Що це? Зерна. Скільки їх? Багато. Зараз наші ручки гратимуть з зернятками, а зайчик буде ховати подаруночки для нас в коробці.

Психолог демонструє, як діти повинні грати з зернятками, набираючи їх в кулачки і висипаючи назад в коробку (імітація того, що ми месім тісто). При цьому психолог примовляє:

Місимо, месім тісто,

Є в печі місце,

Будуть, будуть з печі

Булочки і паски.

Кожна дитина по черзі грає з зернятками, після чого психолог закопує глибоко одну маленьку іграшку для кожного. Діти знаходять сюрприз. Коли все виконали вправу, іграшки знову ховаються в зернятка вже самими дітьми.

2. - За те, що ви такі молодці зайчик приготував для вас ще один подаруночок - мильні бульбашки. Як ми ловимо бульбашки? Двома ручками.

Діти виходять на килимок, ловлять бульбашки, потім кожен видуває їх по черзі.

3. Після цього діти сідають за стіл і грають з солоним тістом.

Зайчик такий хороший, стільки подарунків нам подарував. А давайте ми з вами теж йому що-небудь подаруємо? Давайте спечемо йому пиріг.

Діти розглядають і чіпають тісто. Потім психолог роздає кожному по шматочку.

Тісто яке? Липке, м'яке. А давайте ми з вами наше тісто помісі (ще раз промовляємо потешку «Місимо, месім тісто»). А тепер ми покатаємо ковбаску (ката, ката - ковбаску отримую). Яка красива, довга ковбаска у нас вийшла! А тепер давайте ми перетворимо її в колобок. Для цього нам з вами знову потрібно помісити тісто, покласти його на стіл і покатати (ката, ката - колобок отримую). Який гарний колобок, давайте покладемо його на тарілочку (психолог роздає картонні кола) і придавив долонею. Вийшов гарний, круглий пиріг. А тепер ми прикрасимо наш пиріг зернятками (психолог роздає дітям велику квасолю і вони ховають її в тесті). А тепер давайте підпишемо ваші роботи (кожна дитина розповідає психологу, хто зробив пиріг і психолог його підписує).

Тепер давайте скажемо нашому зайчику до побачення. Завтра він знову прийде до вас у гості. Йдемо швидше мити руки.

ЗАЙКА І ЙОГО ДРУЗІ

завдання:

  • Зняття емоційної напруги, розвиток емпатії;
  • Розвиток дрібної моторики та мовлення;

матеріали:

Іграшка бибабо «Зайчик», пластмасові відерця з прорізами в кришці (на кришках намальовані мордочки мультиплікаційних героїв), маленькі дерев'яні кола, квадрати, прямокутники (посібник з каси цифр і рахункового матеріалу), чашечки, мильні бульбашки, пластилін і вирізані з паперу баночки.

Хід заняття:

1. Діти сидять за столом. В гості знову приходить зайка бибабо. Діти промовляють хто це. Згадуємо віршик:

Заинька, зайка,

Маленький зайка,

Довгі вушка (приставити руки до голови),

Швидкі ніжки (потопати ногами по підлозі).

Зайка-боягуз,

Діток боїшся (закрити обличчя долонями)!

Зайка який? М'який і пухнастий. Що це таке у зайчика? Голова. Що є у зайчика на голові? Вушка, очки, носик, ротик. Вушка які? Довгі. А це що таке? Хвостик. Хвостик який? Короткий.

Кожна дитина розглядає зайчика і гладите його, примовляючи: «М'який, пухнастий».

Наш зайка сумний, зайка плаче. У нього захворіли друзі. У них болить горлечко, головка, вони чхають і кашляють. Давайте допоможемо зайчику і його друзям. Ми будемо їх лікувати - пригощати вітамінами.

Психолог роздає кожній дитині відерце, чашечку, наповнену колами, квадратами і прямокутниками.

Подивіться, дітки, в цій чашечки лежать вітаміни. Вони якісь? Різні. Нам потрібно взятиОДНУ вітамінки і покласти її в ротик друзям нашого зайчика. Потім взяти ще одну і знову покласти її в ротик. І так поки не закінчаться всі вітамінки. Які ви всі молодці! Впоралися із завданням - вилікували друзів нашого зайчика. За це вони хочуть з вами пограти.

2. Діти виходять на килимок, ловлять бульбашки, потім кожен видуває їх по черзі.

3. - А тепер давайте разом з зайчиком зробимо зарядку.

Зайчик сіренький сидить

І вухами ворушить (присіли навпочіпки і приставили руки до голови).

Зайчику холодно сидіти,

Треба лапочки погріти (встаємо і ляскаємо в долоні).

Зайчику холодно стояти,

Треба зайчику поскакати (стрибаємо).

Хтось зайчика злякав -

Зайка - стриб і втік (бігаємо по колу)!

4. - Ой, який веселий зайчик. А давайте, щоб ніхто більше не хворів, ми з вами зробимо баночку з вітамінами. Будемо катати маленькі кульки з пластиліну і складати їх в нашу баночку.

Діти сідають за стіл? Психолог роздає кожному вирізану з паперу баночку і маленькі шматочки пластиліну.

беремо ОДИН шматочок пластиліну, кладемо його на долоньку і катаємо круглий колобок. Катаємо, катаємо - колобок отримуємо. Тепер беремо наш круглий колобок і ліпимо його на баночку. Топ! Молодці! Яка красива у вас вийшла баночка з різнокольоровими вітамінами. Говоримо нашому зайчику і його друзям до побачення і йдемо мити руки.

ЧАРІВНИЙ мішечок

завдання:

  • Створення позитивного емоційного настрою в групі;
  • Розвиток дрібної моторики, пам'яті, уваги і образного мислення;
  • Розвиток мови, сенсорики;
  • Розвиток дихальної системи;
  • Зниження зайвої рухової активності;
  • Розвиток вміння слухати і чути інструкцію педагога-психолога.

матеріали:

Іграшка бибабо «Зайчик», чарівний мішечок, банан, апельсин, груша, мильні бульбашки, картинка із зображенням банана, жовта кольоровий папір, нарізана квадратиками, клей.

Хід заняття:

1. Діти сидять за столом. В гості знову приходить зайка. Початок заняття таке ж як 8.10.13 (повторення). Діти привіталися з зайчиком, розглянули його, згадали вірш.

Зайка приніс вам подарунок - чарівний мішечок. У ньому щось заховано? Подивимося, що ж там усередині?

Діти по черзі дістають з мішечка фрукти, розглядають їх, чіпають, називають ознаки.

Що це? Банан. Банан який? Довгий, жовтий, смачний. А це що? Апельсин. Апельсин який? Великий, круглий, оранжевого кольору, ароматний (психолог зліг дряпає шкірку і дає понюхати дітям). А це що? Груша. Груша яка? Тверда, зелена, солодка, трикутної форми.

Фрукти ховаються в мішечок. Психолог кожної дитини по черзі просить дістати той чи інший фрукт з мішечка.

Дістань мені, Василиса, довгий, жовтий банан. Алмаз, дістань великий, круглий апельсин. Арсеній, знайди в мішечку тверду, трикутну грушу. Молодці! Ви такі розумники, що зайка хоче з вами пограти.

2. Діти виходять на килимок ловлять / дмуть мильні бульбашки, роблять зарядку з зайчиком (повторення, см. Заняття від 8.10.13).

3. Діти сідають за стіл. Психолог роздає картинку із зображенням банана. Змащує її клеєм-олівцем і роздає дітям нарізану квадратиками жовту кольоровий папір.

Що це? Банан. Банан який? Довгий, жовтий, смачний. Зараз ми з вами зробимо красивий, довгий, жовтий банан і подаруємо його нашим мамам. Мажемо вказівний пальчик в клей, ловимо цим пальчиком маленький квадратик і клеєм його на банан.

Діти сідають за стіл і роблять аплікацію «Банан».

Які ви молодці! Красиві банани вийшли у вас. Давайте скажемо нашому зайчику до побачення і підемо мити руки.

МІЙ ВЕСЕЛИЙ, дзвінки М'ЯЧ

завдання:

  • Зняття емоційного і м'язового напруги;
  • Розвиток дрібної моторики, мови, сенсорики;
  • Розвиток чуттєвого сприйняття;
  • Розвиток дихальної системи;
  • Зниження зайвої рухової активності;
  • Розвиток вміння слухати і чути інструкцію педагога-психолога.

матеріали:

Велика іграшка бибабо «Зайчик», красива баночка або коробка, м'ячики-стрибунці за кількістю дітей + 1 для психолога, пісок, піднос, рушник, мильні бульбашки, жовта фарба, картинка з зображенням м'ячика, тичек (паличка з губкою на кінці).

Хід заняття:

1. Діти сидять за столом. В гості приходить тато-заєць бибабо. Діти розглядають його, вітаються з ним по черзі, згадують вірш (див. Заняття від 8.10.13, повторення).

Психолог дістає закриту красиву баночку / коробку з м'ячиками-стрибунець, трясе її.

Папа-заєць приніс для нас подарунки. Ой! Що це там так шумить. Давайте скоріше дивитися (кожна дитина по черзі пальчиком стукає по кришці зі словами: «Тук-тук-тук», психолог відкриває баночку)! Що це? М'ячики. Скільки м'ячиків? Багато. М'ячики які? Різні, круглі. Закир, візьмиОДИН найкрасивіший м'ячик і міцно тримай його в руці (роздаємо кожному). Тепер поклали м'ячик на стіл, поклали на нього долоньку і катаємо м'ячик.

Взад, вперед його кочу (катаємо м'ячик взад, вперед).

Вправо, вліво, як хочу (катаємо вправо, вліво)!

Я з рук не випускаю,

З м'ячиком зараз граю (перекочуємо по столу м'ячик з однієї руки в іншу).

Тепер інша ручка грає з м'ячиком. Молодці! Добре покатали м'ячик. А тепер підняли ручку з м'ячиком високо вгору.

М'ячик сильно тисну (стискаємо, разжимаем кулачок),

І долоньку поміняю (перекладаємо м'яч в іншу руку, повторюємо вправу).

2. Психолог дістає піднос з піском, накритий рушником. Знімаємо рушник і показуємо, що лежить на таці.

- Дітки так добре пограли з м'ячиками, що тато-заєць вирішив зробити вам сюрприз. Що це? Пісок. Давайте наші ручки пограють з ним. Скільки піску? Багато. Що він робить? Сиплеться. Ми зараз з вами порисуємо на нашому піску. Показали вказівний пальчик, цим пальчиком ми намалюємо круглий м'яч.

Психолог демонструє, як потрібно грати з піском, набирає його в руки і висипає назад, потім малює коло і дає кожній дитині по черзі зробити те ж саме.

Молодці! Ви так добре пограли з піском і помалювати, що тато-заєць хоче з вами зробити зарядку і подути мильні бульбашки.

3. Діти виходять на килимок ловлять / дмуть мильні бульбашки, роблять зарядку з татом-зайцем (повторення, см. Заняття від 8.10.13).

4. Діти сідають за стіл. Психолог роздає картинки із зображенням м'яча, стусани, зануритися в жовту фарбу.

Що це? М'ячик. М'ячик який? Великий, круглий. Зараз ми з вами будемо розфарбовувати наш м'ячик фарбою. Якого кольору це фарба? Жовта, як сонечко. Давайте візьмемо в праву ручку нашу чарівну пензлик і будемо їй «топати» на нашу м'ячику. Ось так - топ, топ, топ (розфарбовуємо малюнок в межах контуру примакивание). Молодці! Тепер говоримо татові-зайцю до побачення і йдемо мити руки.

Я одягну ЛЯЛЬЦІ НАМИСТО

завдання:

  • Створення позитивного емоційного настрою в групі;
  • Розвиток сенсорного сприйняття;
  • Закріпити знання про геометричній фігурі - коло;
  • Закріпити поняття «однакові»;
  • Розвиток вміння узгоджувати свої дії з діями інших дітей, з правилами гри, з ритмом вірша;
  • Закріплення просторових уявлень;
  • Розвиток дрібної моторики, мови;
  • Розвиток дихальної системи;
  • Зниження зайвої рухової активності;
  • Розвиток вміння слухати і чути інструкцію педагога-психолога.

матеріали:

Лялька, картинки із зображенням нитки з намистинами за кількістю дітей, кола з набору каси цифр і рахункового матеріалу, які відповідають кількості намистин на картинках, красива баночка / коробка, м'ячики-стрибунці, мильні бульбашки, пластилін, картинки із зображенням нитки для бус (на творчість ).

Хід заняття:

1. Психолог показує ляльку.

Подивіться, хлопці, хто до нас сьогодні прийшов в гості. Хто це? Лялька. Лялька яка? Красива, святкове, велика. Давайте ми привітаємося з нашої лялечкою (діти по черзі вітаються з нею за ручку).

Цією ляльки хто не знає?

Краще ляльки не знайдеш!

Очки відразу відкриває,

Тільки на руки береш.

Я одягну ляльці намиста,

Футболка нове пошию.

Чи не вести ж мені до бабусі

У старому лялечку мою.

Діти розглядають ляльку, показують і називають частини тіла.

Наша лялечка сумна, вона плаче. У лялечки порвалися намиста. Ми допоможемо нашій ляльці? Зробимо їй нові намиста? Ось які намиста є у мене (психолог роздає картинки з намистом і кола), а ще у мене є ось такі намистинки. Які вони? Круглі, маленькі. Скільки їх? Багато. беремоОДНУ намистинку і шукаємо круглий будиночок для неї на зображенні. Тепер беремо щеОДНУ намистинку і шукаємо круглий будиночок для неї, і так поки не закінчаться намистинки і будиночки для них. Які ви молодці! Зробили нашої ляльці нові, красиві намиста! За це вона приготувала для вас подарунки.

2. Психолог дістає коробочку з м'ячиками-стрибунець (повторення, см. Заняття від 10.10.13).

Молодці! Ви так добре пограли з м'ячиками, що лялька хоче з вами зробити зарядку і подути мильні бульбашки.

3. Діти виходять на килимок ловлять / дмуть мильні бульбашки, роблять зарядку (повторення, см. Заняття від 8.10.13).

4. Діти сідають за стіл. Психолог дістає картинки із зображенням ниточки для бус і маленькі шматочки пластиліну.

А тепер давайте ми з вами зробимо подарунки для наших мам. Подивіться уважно на листочки, на них намальовані ниточки. Покажіть мені, Арслан, де на твоєму листочку намальована ниточка. Ми беремо з вамиОДИН шматочок пластиліну, кладемо його на долоньку і катаємо колобок. Катаємо, катаємо - колобок отримуємо. Ось який гарний, круглий колобок вийшов. Тепер ліпимо нашу круглу намистинку на ниточку. беремо щеОДИН шматочок, знову катаємо його на долоньці і ліпимо на нашу ниточку і так, поки на ниточці не скінчиться місце. Молодці! Які гарні намиста ви зробили для мам! Говоримо лялечці до побачення. І йдемо мити руки.


Тут можна разом з дитиною займатися йогою разом з дитиною; послухати цікаву лекцію або взяти участь в творчих майстер-класах зі створення предметів інтер'єру, аксесуарів та іграшок; почати живопис з нуля або зміцнити свої навички; послухати всією сім'єю концерт або подивитися спектакль. Також проводяться розвиваючі заняття для малюків.

2. Трілінгвальний дитячий клуб Metland Kids
Від 1,5 до 7 років

Клуб працює на базі школи англійської мови Metland. Тут можна займатися капоейрою, поєднувати роботу в арт-студії з уроками іспанської, уроки англійської з музикою і уроки португальської з капойерой. Також в клубі відкрили групу «Англійська для мам». Адреса клубу

3. Мамин Садок Seasons
Від 0 до 6 років

Абсолютно чудовий простір для мам з малюками належить Seasons Project. З 2014 року проект розміщується в окремому дерев'яному будиночку прямо на дитячому майданчику Саду Ермітаж. У садку проходять заняття для мам і малюків, фотосесії, спектаклі, концерти, а по вихідним - дитячі дні народження і сімейні вечірки в дусі фестивалів журналу Seasons. Також в «Маміном садок» працює кафе і перукарня для дітей. Адреса Садика

4. Сімейний центр CitYkids в Саду імені Баумана
Від 0 до 6 років

У CitYkids відкриті творчі майстерні, сюди можна прийти на йогу або на дитячий спектакль, на музичний урок або на семінар по психології. На час занять малюка можна залишити під наглядом вихователя в компанії однолітків. У розкладі центру: йога для новонароджених, музика з мамою, сказковеденіе, танці, арт-терапія. А пярмо біля клубу розташована дивовижна майданчик для ігор «Залюднений паркан». Адреса CityKids

5. Дитячий клуб «Шардам»
Від 2,5 до 12 років

На заняттях Творчої майстерні Тетяни Красновой малюків від 2,5 років знайомлять з основами живопису, графіки і конструювання за допомогою підручних засобів, що дозволить їм розширити свій власний творчий досвід і розуміння образотворчого мистецтва. Адреса Шардама

6. Проект «Концертіно» (CONCERTiny)
Від 1 місяця

Новий проект «Концертіно» дарує малятам перше знайомство зі світом класичної музики. Сюди приходять мами з немовлятами. Перед глядачами виступають професійні музиканти відомих оркестрів Москви, лауреати міжнародних конкурсів. Програма розрахована на музичні смаки найвибагливіших дорослих і разом з тим адаптована для дитячого сприйняття (від 0 років). Під час концертів малюки можуть лежати на подушках, повзати, грати і спілкуватися з однолітками.

7. Проект «Разом з мамою»
Від 1 місяця

Цей проект - «ветеран» дитячого руху Москви, концерти класичної музики для мам з малюками тут влаштовують з 2009 року. Дорослі слухають музику, а діти танцюють і грають разом з музикантами на бубнах і маракасах. Сидіти тихо на своїх місцях зовсім необов'язково. Також проект проводить заняття з англійської, йогою, майстер-класи по іміджу, спільний літній відпочинок на морі або Підмосков'ї, сімейні дискотеки, мамсовет. Ще є курси для дітей разом з татами і дитячий театр для самих маленьких.

8. Музично-освітній проект «СеміНотка»
Від 2 до 12 років

Сімейний проект музикантів Турчинов теж добре відомий московським сім'ям. Настя і Олександр придумують цикли музичних зустрічей і проводять їх на різних майданчиках. Це не нудні лекції, а справжній творчий інтерактив. Серед програм «СеміНоткі» - «Його Величність Орган», «Принцеса Скрипка і її сім'я», «Рояль - і форте, і піано» та інші. Особливий цикл класів «Про що співає природа?» для малюків від 2 до 6 років побудований навколо чотирьох стихій - води, вогню, землі і вітру. Для малюків від 1 року є цикл «Музичні рочки».

9. Студія раннього розвитку «Моцарт-ефект»
Від 1 року до 12 років

Ще один музичний проект для малюків, де можна послухати класику. Проекту вже 12 років. На заняттях в студії звучить жива класична музика у виконанні професійних музикантів і солістів кращих оркестрів Москви. Діти малюють і співають, а також пробують свої сили в грі на дитячих інструментах. Малюки знайомляться з шедеврами класичної музики Моцарта, Чайковського, Баха, Вівальді, Прокоф'єва і багатьох інших, і самостійно намагаються підіграти музикантам. Малюкам від 4 років потрібно пройти прослуховування, щоб вступити в студію. Адреса студії

10. Проект Babyconcert
Від 0 років

Діти від народження до шкільного віку насолоджуються мелодіями Моцарта, Брамса, Чайковського, Штрауса, Гершвіна та інших видатних композиторів у виконанні кращих музикантів Росії. Концерти проходять в кафе «Море всередині» в Сокольниках, на базі проекту CityKids і в інших приємних місцях Москви. Малюків не змушують смирно сидіти, - на зустрічах діти танцюють і співають, вільно ходять по залу і придивляються до інструментів.

11. Єврейський культурний центр на Нікітській (ЕКЦ)

Від 2 років

У ЕКЦ безліч цікавих студій для дітей і дорослих. Діти від 2,5 років можуть відвідувати заняття літературного клубу «Читай-Грай». Дитячий театр на англійській мові показує в Центрісерію інтерактивних вистав на англійській мові для малюків від 2 років. А ще тут є чудовий розвиваючий центр «Тапуз». Дитину можна привести на цілий день, тут його погодують, відведуть на прогулянку, і малюка чекає багато цікавих занять: поглиблене вивчення російської, англійської мов та івриту, знайомство з казкою і літературою; хореографія та музика, сольфеджіо та ритміка, йога і фітнес, балет і хореографія. Адреса ЕКЦ



12. Клуб Baby Contact
Від 3 місяців до 3 років

Клуб проводить танцювальні заняття для мам, тат, бабусь і дідусів з малюками. Основна мета занять - встановити контакт між мамою і малюком. Через спеціальні техніки, тісний контакт, елементи танцю, танцювально-рухової терапії, хороводи та ігри мами вчаться краще чути і розуміти свою дитину. Під час занять малюк знаходиться на руках, в слінгу, або просто поруч з мамою. Адреса клубу

13. Дитяче простір «Двігалкі»
Від 0 до 5 років

Зал в центрі Москви, спеціально обладнаний для руху, творчості та гармонійного розвитку дітей. Діти до 3 років займаються разом з мамами. Заняття побудовані на принципах орф-педагогіки і танцювально-рухової психотерапії. Найменші учасники віком від 0 до 12 місяців займаються в танцювально-рухової психологічної групі BabyContact, про яку написано вище. Адреса залу

14. Центр позитивного способу життя BrightFamily
Від 0 до 5 років

Головний напрямок роботи центру - батьківські практики Бертлайт (Birthlight ™, UK, Cambridge), розроблені засновницею Birthlight Франсуазой Фрідман в 80-х роках минулого століття. В основі курсу - поєднання мудрості Сходу і передових західних наукових розробок. У BrightFamily представлені наступні напрямки йоги: йога для вагітних, аква-йога, бебі-йога від народження до 4 років, програми дитячого плавання (від 1,5 місяців). Адреса центру

15. Майстерня «Маленькі діти і велике мистецтво»
Від 2 років

Майстерні завідує московський скульптор і мама Ліза Лавинська. В ігровій та захоплюючій формі діти знайомляться з історією мистецтв, відвідують музейні виставки, малюють, ліплять, займаються керамікою. Зазвичай заняття починаються з невеликої лекції про історію мистецтва, для самих маленьких це може бути десятихвилинна казка або невеликий мультик. Діти знайомляться з роботами художників різних часів, а потім створюють свої власні. Є в Майстерні і курс для дорослих. Адреса Майстерні

16. Дитячий центр «Золотий півник»
Від 1.5 до 17 років

Дитячий центр «Золотий півник» працює в Москві в 1987 року. У центрі діти від 1,5 до 17 років можуть займатися за комплексною програмою, яка поєднує в собі основи музики, хореографії, образотворчого і театрального мистецтва. Заняття ведуть професійні музиканти, режисери, художники і балетмейстери. Центр «Золотий півник» співпрацює з Московським державним університетом ім. М.В. Ломоносова, Російським інститутом культурології та Державної Слов'янської академією. Адреса центру

17. Центр раннього розвитку на англійській мові Gymboree Play & Music
Від 0 до 6 років

З дітьми тут займаються за методикою раннього розвитку Gymboree, яку придумали більш 35 років тому. Передбачається, що у кожної дитини є задатки, дані йому природою. Якщо їх правильно і вчасно почати розвивати - з'являться і здібності. Сьогодні свої навчальні програми компанія реалізує в 33 країнах світу і більш ніж в 700 центрах, які працюють за системою франчайзингу. Всі заняття в центрі проходять англійською мовою: «Грай та Учися» від 0 до 3 років; Музика (6міс - 6 років), Образотворче мистецтво (18мес - 6 років); Спорт (3-6 років); Сімейні заняття (0-6 років); Шкільні навички (3-6 років). Адреса центру

18. Клуб раннього мовного розвитку Baby Bilingual Club
Від 1 року

Заняття проводять тільки носії мови і фахівці з раннього розвитку. Головний принцип роботи клубу - активне спілкування способом TPR (Total Physical Response) - має на увазі, що на заняттях учні задіють усі органи сприйняття і постійно змінюють види діяльності. Малюки вивчають англійську мову через ігри, музику, творчість і читання або прослуховування книжок англійською мовою. Найменші (1,5-2 роки) приходять на уроки разом з мамами. Адреса клубу

19. Сімейний еко-клуб «Древо»
Від 9 місяців до 7 років

У клубі працює Школа раннього розвитку, де діти знайомляться з навколишнім світом, грають в авторські іграшки ручної роботи та спілкуються з однолітками. Серед цікавих програм варто згадати Школу етикету і Школу рятувальників. Спортивний блок представлений фітнес-студією «Здоровань», ритмопластики і студією танцю, заняттями йогою і уроками самооборони. Крім того, в клубі є дитяча ігротека та бібліотека з великим зібранням дитячої літератури.

Якщо ви не знайшли в огляді своє улюблене місце для малюків - напишіть про нього нам в редакцію: [Email protected]сайт.