Blogi tervislikust eluviisist.  Lülisamba hernia.  Osteokondroos.  Elukvaliteet.  tervist ja ilu

Blogi tervislikust eluviisist. Lülisamba hernia. Osteokondroos. Elukvaliteet. tervist ja ilu

» Huvitav tegevus lastele vanuses 23 aastat. Parandus- ja arendustunnid tähelepanu, mälu, mõtlemise arendamiseks. Harjutus värvide erinevuse kohta

Huvitav tegevus lastele vanuses 23 aastat. Parandus- ja arendustunnid tähelepanu, mälu, mõtlemise arendamiseks. Harjutus värvide erinevuse kohta

Eesmärgid:

Õpetage lapsi mõistma ja eristama mõisteid "kõrge", "madal".
Tugevdage võimet loendada kolmeks, samuti oskust võrrelda "üks-mitu" populatsiooni.
Vormi kujutlusvõime ja ruumiline mõtlemine.
Tutvustada lastele geomeetrilist kuju "ruut".
Harjutage onomatopoeiat ja helide selget hääldamist.
Arendada lastes eessõnade "sees", "sees", "all", "all" mõistmist ja kasutamist kõnes.
Õppige numbreid nimisõnadega ühitama.
Jätkake sõrmedega joonistamise õppimist, jättes trükise õigesse kohta; vormida plastiliinist "otsese rullimise" tehnikaga; kleepige pildi üksikasjad täpselt soovitud kohta.
Arendage kõnetähelepanu ja peenmotoorikat.

Varustus:

Pilt-taust "taevas ja maa", kujukesed päikesest, pilved, majad, lilled.
Taustpilt majade pildiga, kandilised paberaknad, liimipliiatsid.
Paaristatud pildid majade pildiga.
Ehitatud ühe-, kahe- ja kolmekorruselistest disainermajadest.
Puidust spaatlid. Mitmevärvilised pesunõelad.
Suur ehitusmaterjal, takistuste raja erinevad atribuudid.
Maja pilt-skeem, nende majade detailid värvilisest papist.
Tühjade akendega maja joonis, kollane näpuvärv.
Paberileht, millel on joonistatud kaks vertikaalset joont, plastiliin.
Hariv mäng "Võtke luku võti kätte."
Pilt kolmest majast. Kaelkirjakute, jõehobude ja madude figuurid.
Helisalvestised: "Uksel on lukk", "Metsas on maja", "Ma tahan maja ehitada" (Zheleznovs).

Tunni käik:

Tervitused

Tere, päike on kuldne!
(Käed üles sirutatud sõrmedega - päikesekiirte imitatsioon)

Tere, taevas on sinine!
(Käed maalivad taevas "pilvi")

Tere, tasuta tuul!
(Vanemad puhuvad imikutele kergelt pähe)

Tere väike sõber!
(Paitab lapsele pähe)

Me elame samal maal, tervitan teid kõiki!
(Õpetaja surub iga lapsega kätt ja tervitab)

Sõrmemäng "Uus maja"

Koputus koputus koputus koputus koputus koputus koputus koputus koputus koputus koputus koputus koputus koputus koputus koputus koputus koputus koputus koputus koputus koputus koputus
Võta haamer, mu sõber!
(Löö rusikat rusikale, käed vahelduvad)

Ehitame uue kodu
Sellel majal on aken.
(Pöidlad volditakse riiulile, ülejäänud on ühendatud katusega)

On veel üks, kõrgem.
(Tõstke oma käed üles, muutmata sõrmede asendit)

Katuse ülaosas on korsten.
(Tõstke sirutatud rusikas sirutatud nimetissõrmega üles)

Maja on valmis, kutsume külalisi:
Tule varsti!
(Kutsuv käeliigutus)

Didaktiline mäng "Maja mäel"

Pildil on taevas ja maa. Näita taevast. Näidake maapinda. Võtke maja oma kätte ja kinnitage see pildile. Millise pildi osa külge kinnitasite maja, taeva või maa külge? Miks?
Nüüd pane päike ja pilved pildile. Kuhu paned päikese ja pilved? Taeva peal.
Ja maja ümber kasvasid lilled. Kuhu te lilli korraldate? Maja ümber maja.
Mitu maja teil on? Üks maja. Mitu värvi? Palju lilli. Mitu päikest? Üks päike. Kui palju pilvi? Kaks pilve.

Rakendus "Windows"

Siin on ilusad uued majad. Aga kuidas neis üürnikke asustada? Aknaid pole! Teeme nendele majadele aknad. Siin on aknad - ruudud. Liimige need õigesse kohta.

Paarispildid "Majad"

Siin on kadunud pildid. Leidke täpselt sama pilt.
Lapsed leiavad täpselt sama pildi kui oma. Pildid pannakse vaibale ja nende paarid jagatakse lastele.

Didaktiline harjutus "Kõrge-madal maja"

Teie ees on majad. Loeme need kokku. Üks kaks kolm. Vaadake, milline maja on kõrgeim? Mis on madalaim? Loe, mitu korrust on kõrgeimas majas? Mitu korrust on kõige madalamal majal? Mitu korrust on keskmises majas?

Nüüd katan kõik kolm maja taskurätikutega ja te arvate ära, kuhu maja on peidetud. Millise salli all on peidetud madalaim maja? Kõrgeim? Keskmine maja?

Pesunõeltega mängimine "Ilus tara"

Siin on plangud ja siin pesunõelad. Teeme neist oma majadele ilusa tara.

Dünaamiline paus "Ehitusplatsil"

Peame ehitusmaterjali ehitusplatsile üle kandma. Kas sa aitad mind?

Lapsed kannavad suuri ehitusmaterjale ühest kohast teise, ületades takistusi (kanep, "lombid" jne)

Ehitus "Pange maja välja"

Piltidel on maja skeem, mille ise välja panete ja ehitate. Võtke detailid ja asetage need skeemil õigesse kohta. Seal, kus on joonistatud kolmnurkne katus - kinnitage sinna värviline kolmnurk, kus ruudukujuline aken - kinnitage ruut.

Harjutus "Milliseid helisid kodus kuulete?"

Kuidas veekeetja vilistab? S-s-s.
Kuidas alarm kõlab? Z-z-z.
Kuidas kraanivesi tilgub? Tilguta-tilguta-tilguta.
Kuidas isa puuriga töötab? F-f-f.
Kuidas tolmuimeja sumiseb? Oeh.
Kuidas külalised uksele koputavad? Koputus-koputus.

Sõrmemaal "Süüta majade akendes tuled"

Tuli õhtu ja läks pimedaks. Peate valguse sisse lülitama ja siis süttib majade aknad ereda valgusega. Kasta sõrm kollasesse värvi ja hoia seda vastu akent.

Muusikaline sõrmemäng "Metsas on palkidest maja"

Zheleznovide helisalvestisega viiakse läbi sõrmemäng.

"Redeli" modelleerimine

Vana redel vajab remonti seal, kus astmed on katki. Siin oleme valmistanud plastiliini. Rullige õhukesed vorstid ettevaatlikult lahti ja kinnitage need meie redeli külge.

Kõnnime trepist üles
Arvestame kõiki samme:
Seda on väga lõbus lugeda!
Üks kaks kolm neli viis -
Kõndida on väga lõbus!

Didaktiline mäng "Vali lukust võti"

Lapsed võtavad muusika saatel kätte sama värvi lukkude võtmed ja avavad need.

Maja murul,
Kõik uksed on lukus.
Võtame kõik võtmed kätte
Ja teeme onni lahti.

Didaktiline mäng "Kelle maja"

Pildil on kolm maja - kõrge, madal ja madal. Lastele antakse kolm numbrit - kaelkirjak, jõehobu ja madu.
Lapsed, mõelge, kes millises majas elab? Mis majas kaelkirjak elab? Kõige kõrgemas majas. Miks sa nii otsustasid? Ja millises majas jõehobu elab? Jõehobu elab alamkojas. Miks? Milline maja sobib madule? Madu jaoks sobib madalaim maja. Miks?

Teie laps on 2 -aastane! Ta on suureks kasvanud ja teab, kuidas ise palju ära teha. Pealegi räägib ta juba ettepanekutes ja tal on mõnes küsimuses isegi oma arvamus. Teie lapse areng on emotsionaalselt ja sotsiaalselt tohutu. Kaheaastane laps on huvitatud ümbritseva maailma tundmaõppimisest. Ja iga väike avastus toob talle palju rõõmu.

Kuidas korraldada lapsega kodus arendavaid tegevusi

Selles vanuses saab laps kaasata, et aidata tal arendada kõnet, kujutlusvõimet, suurendada sõnavara ja arendada motoorseid oskusi. Parem on lapsega regulaarselt teatud aegadel tundi läbi viia. Lapsel peaks tunni ajal olema hea tuju. Ja kui, aga siis ei tohiks sel päeval tunde õpetama hakata.

Näited joonistamistundidest 2 -aastastele lastele:

  • Paku oma lapsele joonista joonistatud kujundid üle ja kujundeid. Näiteks võite joonistada kassi hiirega. Ja ütle: "Aita hiirt kassi eest peita!" Laps maalib hea meelega hiire peale.
  • Joonte joonistamine. Lapsed on huvitatud joonte joonistamisest, kui nad joonistavad loomi ja oma lemmiktoitu paberilehe erinevatele servadele. Joonista näiteks karu, kits, jänku ja mesi, kapsas, porgand. Ja siis paluge lapsel kujutada teid, et loomad jõuaksid mööda toitu.
  • Pilt punktidest. Kutsuge oma last joonistama vihma, kanadele seemneid, rannas liiva. Näidake oma lapsele, kuidas punkte panna ja kuidas täppide muster muutub pliiatsile avaldatava surve astmest.
  • Templitega joonistamine. Ostetud või omatehtud margid aitavad teie lapsel joonistada piltidele terveid lugusid.

Värvide uurimine

Värvide õppimine võib lapsele lõbus olla. Näidake oma lapsele mänguasja või asja ja korrake mitu korda, mis värvi see on. Saate alustada värvide õpetamist koos objektide sõnade õpetamisega. Sel juhul nimetage koos objekti nime hääldusega ka selle värv. Näiteks: “Näed, milline valge kass!”, “Paneme püramiidi maha. Võtke punane rõngas ja pange see kollasele rõngale ”ja nii edasi. Tänaval võite paluda lapsel nimetada pargitud autode värvid. Proovige välja mõelda huvitavaid mänge, et õpetada lastele asjade nimesid, värve ja esemete omadusi.

Modelleerimine plastiliinist ja tainast

Lapse sõrmede kasutamine plastiliinist või tainast vormimisel aitab arendada peenmotoorikat. Ja see provotseerib tema kõne- ja mõtlemisvõime arengut. Tutvustage oma lapsele plastiliiniga töötamise põhitehnikaid. Lapsed armastavad luua ja kindlasti vormivad nad oma meistriteoseid huviga. 2-3-aastasele lapsele viiakse modelleerimistunnid läbi 1-2 korda nädalas 5-10 minuti jooksul. Ostke oma skulptuuriklassi jaoks modelleerimislaud.

Kuidas õpetada lapsi plastiliinist skulptuuri tegema:

  • Õpetage kõigepealt oma lapsi põhilised modelleerimistehnikad... Nende hulka kuuluvad vorsti vorstid, pall ja plastiliinist silinder.
  • Seejärel aidake oma lapsel mõista, kuidas muuta lihtsaid vorme vastavalt plaanile. Näiteks võite pallist valmistada ketta või tilga, vorstist rõnga ja silindrist koonuse.
  • Näita seda oma lapsele lihtsatest kujunditest saate luua erinevaid figuure.

Muusika ja beebi areng

Kaheaastased kuulavad muusikat huviga. Tutvustage lastele vokaalseid ja instrumentaalteoseid. Neid kuulates on lastel kogemusi ja tundeid. Suurepärane võimalus on tutvustada lastele laste multifilmide laule. Tavaliselt õpivad lapsed rõõmuga seda laulu, mis neile meeldib.

Vormid ja loendamine

2 aasta pärast mäletab laps põhilisi geomeetrilisi kujundeid. Ta vajab selles osas vaid väikest abi. Näidake oma beebile figuuri ja öelge selle nimed. Kui samal ajal on figuurid ka erinevat värvi, siis laps oskab samaaegselt värvide nimesid.

Alustage geomeetriliste kujundite uurimist kolmnurga, ringi ja ruudu abil. Olles õppinud neid eristama, saab laps liikuda keerukamate kujundite juurde - ovaal, romb, ristkülik.

Lapsega mängides nimetage mänguasjade ja esemete arv. See võimaldab lapsel järk -järgult õppida lugema. Näiteks paluge lapsel sõrmed kokku lugeda. Koos temaga, painutades neid, loendage mõlema käe sõrmed.

Õuemängud (VIDEO "Õppetegevused 2-3-aastastele lastele. Idee number 1")

Õuemängud on lapse arengu oluline osa. Kõik lapsed armastavad mänguväljakul mängida. Nad on rõõmsad jooksma, hüppama, kiigega sõitma ja mäest alla libisema. Lihavõttepühade küpsetamine liivakastis on paljude kaheaastaste lemmik ajaviide. See on suurepärane tegevus lapse peenmotoorika arendamiseks. Liivaga mängimine mõjub beebi närvisüsteemile rahustavalt. Ärge keelake lastel tänaval aktiivselt tegutseda lihtsalt kartuses, et nad määrivad riideid. Parem riietada teda millegi lihtsamaga, sest tema jaoks on aktiivsed mängud harmoonilise asendamatu tegur.

Võtke aega oma väikelastega harjutamiseks. Värvige, mängige tainast koos, laulage, tantsige ja mängige koos! See mitte ainult ei arenda teie last, vaid annab teile ka palju rõõmsaid ja rõõmsaid hetki.

Kaks aastat on lapse loomingulise iseseisvuse kujunemise algus. Haridusmängud 2 -aastastele lastele on suunatud sotsiaalsete, füüsiliste, intellektuaalsete ja vaimsete omaduste ja oskuste kujundamisele.

Koos matrjoškaga

Korraldades matrjoška elemente kõrguse järgi, õpib laps eristama eseme kuju ja suurust. Mänguasja erksad värvid kujundavad visuaalset taju. Kui sisestada väiksem matrjoška suuremasse, koordineerib laps oma tegevust, parandades oma peenmotoorikat.

Harjutus värvide erinevuse kohta

Laps õpib kergesti värve eristama, kui mis tahes mängu ajal esitab mõne eseme värvi valjusti.

Kui arendav mäng on suunatud värvipaleti konkreetsele teemale, esitatakse lapsele küsimus: "Mis värvi see on?" Vea korral peab täiskasvanu nimetama õige variandi, kuid te ei tohiks last nuhelda, sest ta alles õpib!

3. eluaastaks suudavad lapsed põhivärve meelde jätta. Oskuste arendamiseks kasutatakse järgmisi harjutusi:


Õppetunnid erineva suuruse, kuju ja värvi helmestega

Mängu jaoks kasutatakse erinevaid helmeid ja õngenööri. Esimestes tundides piisab lapsega sama värvi helmeste nöörimisest. Siis on ülesanded keerulised ja töötavad läbimõõdu ja kujuga. Tüsistuste kiirus sõltub lapse individuaalsetest omadustest ja vanemate kujutlusvõimest.

Helmeste asemel võite kasutada erineva kujuga pastat. Olles näidanud lapsele pasta nöörimise näidet, lubatakse tal proovida toodet ise valmistada. Selline mäng mitte ainult ei õpeta last kujundeid ja suurusi eristama, vaid arendab ka peenmotoorikat.

DIY helmeid saab kasutada edasistes mängudes nukkudega või kaunistada dekoratiivse paneeli elemendiga.

Pallimängud

Pallimäng rõõmustab igas soost lapsi. Selliste tegevuste eelised on tohutud: füüsiline aktiivsus on kombineeritud osavuse, tähelepanu ja täpsuse arendamisega. Piisab väikesest pallist.

Algul näidatakse lapsele, kuidas palli visata ja kinni püüda, seejärel veeretavad nad seda põrandal või maapinnal. Järgmisel etapil mängivad nad objekti üksteisele visates. Emotsioonide tormi tekitavad mängud, milles laps saab jalaga palli maha lükata.

Ideaalne on selliseid tegevusi läbi viia värskes õhus. Lihtne ja kasulik mäng toob kaasa palju lõbusaid ja vajalikke oskusi.

Heli hääldus

Lapsele meeldivad lihtsate vokaalide hääldusega mängud. Näiteks muinasjutte lugedes kõlavad need kangelaste nutul ja kordavad "ah-ah".

Loomaaia külastus võimaldab teil hääldada konkreetse looma hääli. Mänguasjade kasutamine võimaldab teil kodus saavutada sarnase tulemuse, näiteks hobusega mängides kaasneb heli "ja-ja-ja" ning lennukiga on heli "oo-oo-oo" .

Kaashäälikute hääldusel on üks nüanss - need jagunevad pehmeks ja kõvaks. Lasteaias võetakse vastu mitmeid harjutusi, mis seda omadust arvesse võtavad. Saate neid ka kodus läbi viia.

Näiteks tehke lapsele mõned visandid esemetega, mis algavad pehme ja kõva häälega "M": auto, kärbes, piim ja veski, pall, mesi.

Milline käsi

Selle mängu jaoks vajate lihtsat eset, mida saate oma suletud peopesas hoida, näiteks väikest mänguasja. Lapsele antakse ülesanne ära arvata, millises käes mänguasi on peidetud.

Tasapisi õpib ta mänguasja ära arvama käe mahu järgi, kuhu käsi on rohkem peidetud. Hariv mäng arendab lapse vaatlust ja kujutlusvõimet.

Hüppamine

Seda mängu on kõige parem mängida õues. Füüsiline aktiivsus koos värske õhuga on kordades kasulikum.

1–2 -aastastele lastele on sobilik tasasel pinnal hüppamine. Sellisel juhul tasub võtta aluseks mõni takistus, näiteks hüpata üle väikese kivikese. Siis on ülesanne keeruline, hüpates madalalt kõrguselt või üle köie.

  • « Konn". Lapsele pakutakse konna rolli, kes peab sääse plaksutustega kinni püüdma. Seebimullid võivad ilmuda sääskedena.
    • « Kaks konna "... Täiskasvanu ja laps ühendavad käed ja hüppavad koos, öeldes:

Vaata, serval hüppavad kaks naerukonni. Hüppa-jah-hüppa! Hüppa-jah-hüppa! Hüppamine kannalt jalatallani.

      • « Konn soosÜmmargune vaip pannakse ruumi keskele - sellest saab soo. Vaiba saab asendada ringikujulise voldikuga. Laps mängib konna rolli, hüpates mööda ringi kahel jalal. Täiskasvanu saadab mängu riimiga:

Siin on konn rajal Hüppab, sirutab jalgu: Ma nägin sääske, hüüdis "Kva-kva-kva"!

Arva ära

Mängu "Arva" kasutatakse väga erinevates variatsioonides. Helitaju arengut tutvustatakse olukordades, kus lapsel palutakse ära arvata, kuidas mõni objekt kõlab, näiteks haamer koputab “koputus-koputus”.

Arvatades muinasjuttude kangelasi, omandab laps fantaasiaoskuse. Lapsed armastavad kuulata oma ema esitatavaid laule või hällilaule. Juba tuttavaid meloodiaid võib ümiseda, lasta lapsel laulu ära arvata ja isegi kaasa laulda.

Tähelepanu ja mälu

2 -aastast last eristab uudishimu ja iha kõige uue järele. Mälu ja tähelepanu arendamine selles vanuses on algfaasis, oluline on mitte üle pingutada. Alla 5-aastastele lastele piisab kümneminutilistest seanssidest päevas.

Loogikamängud sobivad hästi tähelepanu arendamiseks:

      • « Leidke üksus". Vanemad peidavad lapsele tuttavat eset. Lapse otsingutega kaasnevad tingimata täiskasvanu näpunäited.
      • « Mis vahe on piltidel". Lapsele pakutakse kahte pilti, mis erinevad mitmest objektist. Üheskoos on vaja leida erinevused ühe ja teise pildi vahel.

Kuulmismälu arendamine toimub lihtsate tehnikate abil:

  1. Vanemad peidavad mänguasja, mis teeb igasuguseid helisid. Laps otsib teda, tuginedes ainult kuulmisvõimele.
  2. Lapse jaoks on huvitav mäng, kus erinevad esemed pannakse karpi, selgub midagi kõristi. Laps püüab tehtud heli abil aru saada, mis seal sees on.

Mängud, mis kasutavad objektide ümberkorraldamise ja kadumise tehnikaid, arendavad mälu ja mõtteprotsesse. 2 -aastaselt piisab, kui laps annab kaks ainet.

Näiteks mängimine topitud mänguasjadega, millele on antud konkreetsed nimed. Esiteks mängivad nad mõlema mänguasjaga, täiskasvanu nimetab neid konkreetsete nimedega. Seejärel eemaldatakse üks mänguasi ja lapselt küsitakse kadunud tegelase nime, kus teine ​​asub.

Peenmotoorika

Erilist tähelepanu pööratakse kaheaastaste laste peenmotoorika arendamisele. Kuni 7 -aastane on see valdkond ülimalt tähtis.

      • Korda liigutust. Täiskasvanu peab tegema mitu erinevat liigutust, näiteks istuma, tõstma käed üles, plaksutama. Laps peab pärast teda kordama. Liikumiskiirus võib aeglustuda ja kiireneda. See mäng arendab mitte ainult motoorseid oskusi, vaid ka tähelepanu.
      • Piggy stompers... Täiskasvanu kergelt, pehmete liigutustega patsutab last peopesade või sõrmedega. Need algavad pea ülaosast, pea tagaosast, otsmikust, põskedest, kaelast, õlgadest, rinnast, kätest, kõhust, seljast, alaseljast, vaagnast, tuharatest, reitest, vasikatest, jalgadest ja lõpetavad jalgadega. Samas öeldes:

Kolm naljakat siga
Pange trambid kokku
Ja läks varsti jalutama
Hüppa, jalutage lõbusamalt.

Samal ajal nimetatakse ka neid kehaosi, mida käsi puudutab. Pärast seda, kui laps on mängust huvitatud, saab ta sel viisil iseseisvalt oma keha "läbida".

      • Võimlemine nagu loomad. Lapsele pakutakse metsa jalutuskäiku koos hämmastavate loomadega, kellele meeldib eriliselt tervitada:
  1. Varblased seisavad jalad veidi lahus (vehkivad kätega üles ja alla, kiirendades liikumist).
  2. Siis lendas varblane minema (lehvitavad kätega ja tõusevad varvastele).
  3. Varblased armastavad lombis ujuda (nad raputavad kujuteldavat vett kätelt ja jalgadelt).

Siis õpivad nad öökulli tundma. Näidatakse tarka öökulli, kelle pea pöörleb eri suundades. Laps peab kordama. Madu esitatakse poosis "türgi keeles" istudes.

Madu tervitamiseks tõmmatakse kael ettepoole ja tõmmatakse tagasi. Saate näidata, kuidas madu roomab asendist “lamades kõhuli”. Nad roomavad kõhuli, näidates lapsele, et käed ja jalad töötavad samaaegselt.

Kaheaastase lapse haridusmängud võimaldavad vaimsetel protsessidel harmooniliselt areneda. Lisaks moodustab oskus iseseisvalt olukorda hinnata ja otsuseid vastu võtta, isegi täiskasvanute abiga esimesel etapil, tugeva aluse üksikisiku moraalsetele põhimõtetele.

Mängus õpib laps palju oskusi ja võimeid, seega on oluline säilitada huvi selliste tegevuste vastu.

Video: näited õppetundidest

Video: Mängud lapse arenguks

Kohanemisperiood - tõsine test 2-3-aastastele imikutele. Kohanemisest tingitud stressireaktsioonid häirivad lapse emotsionaalset seisundit pikka aega. Seetõttu aitavad meie klassid teie lapsel kiiresti lasteaiaga kohaneda.

Lae alla:


Eelvaade:

MADOU DSKV "Muinasjutt"

Klassid 2-3-aastaste lastega

koolieelse lasteasutusega kohanemise perioodil

Kasvataja-psühholoog

Smolich A.I.

JÄNKU TULI KÜLLA

Ülesanded:

  • Mängureeglite järgi tegutsemise võime arendamine;
  • Liigutuste koordinatsiooni, üld- ja peenmotoorika arendamine, tajumine;
  • Tähelepanu, kõne ja kujutlusvõime arendamine.

Materjalid:

Bibabo mänguasi "Jänku", suured oad kinkekarbis, väikesed mänguasjad, seebimullid, soolatainas, papp.

Tunni käik:

1. Lapsed istuvad mängualal kõrgetel toolidel. Psühholoog teeskleb, et kuulab, tõmbab välja bi-ba-bo mänguasja:

Oh! Kes see jookseb ja kiirustab meile külla? Vaata, kes see on? Jänku. Mis jänku? Väike, pehme, kohev.

Zainka, jänku,

Väike jänku

Bunny Bunny,

Ja näitame jänkule, kui tublid me oleme, ja et ta meid ei kardaks, ütleme talle tere ja ütleme oma nime.

Igaüks omakorda tervitab jänku, ütleb oma nime.

Jänku tõi sulle kingituse.

Psühholoog võtab kinkekarbi välja, raputab seda. Iga laps koputab sõrmega karbi kaanele sõnadega: "kop-kop-kop". Karp avaneb ja lapsed näevad selle sisu.

Mis see on? Terad. Kui palju neid on? Palju. Nüüd mängivad meie pastakad teradega ja jänku peidab meile kingitused karpi.

Psühholoog näitab, kuidas lapsed peaksid teradega mängima, korjavad need rusikasse ja valavad tagasi karpi (jäljendades seda, et me sõtkume tainast). Samal ajal ütleb psühholoog:

Sõtku, sõtku tainast,

Ahjus on koht

Tuleb, on ahjust väljas

Kuklid ja lihavõttekoogid.

Iga laps mängib kordamööda seemnetega, mille järel psühholoog matab igaühe jaoks ühe väikese mänguasja sügavale. Lapsed leiavad üllatuse. Kui kõik on harjutuse lõpetanud, peidavad mänguasjad jälle lapsed ise seemnetesse.

2. - Selle eest, et olete nii head kaaslased, on jänku teile valmistanud veel ühe kingituse - seebimullid. Kuidas mullid kätte saada? Kaks käepidet.

Lapsed lähevad matile, püüavad mullid, seejärel puhuvad igaüks neid kordamööda.

3. Pärast seda istuvad lapsed laua taha ja mängivad soolataignaga.

Jänku on nii hea, ta tegi meile nii palju kingitusi. Ja andkem talle ka midagi? Küpsetame talle piruka.

Lapsed uurivad ja katsuvad tainast. Seejärel jagab psühholoog igaühele tüki.

Mis tainas? Kleepuv, pehme. Ja laseme oma taigna teiega segada (veel kord ütleme lasteaia riimi "Sõtku, sõtku tainast"). Ja nüüd veeretame vorsti (rulli, rulli - ma saan vorsti kätte). Kui ilus ja pikk vorst meil on! Nüüd muudame selle kukliks. Selleks peame teie ja mina uuesti tainast sõtkuma, lauale panema ja rulli keerama (rullin, rullin - saan kukli). Kui ilus kakuke, paneme selle taldrikule (psühholoog jagab papist ringe) ja surume peopesaga alla. See osutus ilusaks ümmarguseks koogiks. Ja nüüd kaunistame oma piruka teradega (psühholoog jagab lastele suured oad ja nad peidavad need tainasse). Nüüd kirjutame teie tööle alla (iga laps ütleb tordi valmistanud psühholoogile ja psühholoog kirjutab sellele alla).

Nüüd jätame oma jänkuga hüvasti. Homme tuleb ta sulle jälle külla. Lähme peseme käed esimesel võimalusel.

Jänku ja tema sõbrad

Ülesanded:

  • Emotsionaalse stressi eemaldamine, empaatia arendamine;
  • Peenmotoorika ja kõne arendamine;

Materjalid:

Bibabo mänguasi "Jänku", plastikust ämbrid, millel on pilud kaanel (joonisfilmide näod on joonistatud kaantele), väikesed puidust ringid, ruudud, ristkülikud (käsiraamatud numbrite ja loendusmaterjali kassast), tassid, seebimullid , plastiliinist ja paberist lõigatud purkidest.

Tunni käik:

1. Lapsed istuvad laua taga. Bibabo jänku tuleb jälle külla. Lapsed ütlevad, kes see on. Mäletame riimi:

Zainka, jänku,

Väike jänku

Pikad kõrvad (pange käed pea külge),

Kiired jalad (trampige jalad põrandale).

Bunny Bunny,

Te kardate lapsi (katke oma nägu peopesadega)!

Mis jänku? Pehme ja kohev. Mis see jänku on? Pea. Mis jänku peas on? Kõrvad, silmad, nina, suu. Mis kõrvad? Pikk. Mis see on? Saba. Mis hobusesaba? Lühike.

Iga laps uurib jänku ja silitab seda, öeldes: "Pehme, kohev."

Meie jänku on kurb, jänku nutab. Tema sõbrad jäid haigeks. Neil on kurguvalu, peavalu, nad aevastavad ja köhivad. Aitame jänku ja tema sõpru. Me ravime neid - ravige neid vitamiinidega.

Psühholoog annab igale lapsele ämbri, tassi, mis on täidetud ringide, ruutude ja ristkülikutega.

Vaata, lapsed, selles tassis on vitamiine. Mis need on? Erinevad. Peame võtmaÜKS vitamiini ja pange see meie jänku sõprade suhu. Seejärel võtke teine ​​ja pange see uuesti suhu. Ja nii, kuni kõik vitamiinid otsa saavad. Kui head kaaslased te kõik olete! Saime ülesandega hakkama - nad ravisid meie jänku sõpru. Selleks tahavad nad sinuga mängida.

2. Lapsed lähevad matile, püüavad mullid, seejärel puhuvad igaüks neid kordamööda.

3. - Teeme nüüd jänkuga mõned harjutused.

Hall jänku istub

Ja ta kõigutab kõrvu (kükitas maha ja pani käed pea külge).

Bunnyl on külm istuda

On vaja käpa soojendada (me tõuseme püsti ja plaksutame käsi).

Jänku on külm seista

Jänku peab hüppama (hüppame).

Keegi hirmutas jänku -

Jänku - hüppa ja jookse minema (jookse ringis)!

4. - Oh, milline naljakas jänku. Ja laseme, et keegi teine ​​haigeks ei jääks, teeme koos teiega purgi vitamiine. Rullime plastiliinist väikesed pallid ja paneme need oma purki.

Lapsed istuvad laua taga? Psühholoog jagab kõigile paberist välja lõigatud purgi ja väikesed plastiliinitükid.

Võtke ÜKS tükk plastiliini, pane see peopesale ja rulli ümmargune kukkel. Veeretame, veeretame - saame kukli. Nüüd võtame oma ümmarguse kukli ja vormime selle purgile. Tipp! Hästi tehtud! Kui ilus on sul purk mitmevärviliste vitamiinidega. Jätame oma jänku ja tema sõpradega hüvasti ning läheme käsi pesema.

VÕLUKOTT

Ülesanded:

  • Positiivse emotsionaalse meeleolu loomine rühmas;
  • Peenmotoorika, mälu, tähelepanu ja kujutlusvõime arendamine;
  • Kõne, taju arendamine;
  • Hingamissüsteemi areng;
  • Liigse füüsilise tegevuse vähenemine;
  • Õpetaja-psühholoogi juhiste kuulamise ja kuulamise võime arendamine.

Materjalid:

Bibabo mänguasi "Jänku", võlukott, banaan, apelsin, pirn, seebimullid, pilt banaanist, kollane paber, ruutudeks lõigatud, liim.

Tunni käik:

1. Lapsed istuvad laua taga. Jänku tuleb jälle külla. Tunni algus on sama, mis 10.10.2013 (kordus). Lapsed tervitasid jänku, uurisid seda, mäletasid salmi.

Jänku tõi sulle kingituse - võlukoti. Kas selles on midagi peidus? Vaatame, mis seal sees on?

Lapsed võtavad kordamööda kotist puuvilju, uurivad neid, katsuvad, helistavad märke.

Mis see on? Banaan. Mis banaan? Pikk, kollane, maitsev. Ja mis see on? Oranž. Mis oranž? Suur, ümmargune, oranži värvi, lõhnav (psühholoog kriimustab nahka kergelt ja laseb lastel seda nuusutada). Ja mis see on? Pirn. Millist pirni? Kõva, roheline, magus, kolmnurkse kujuga.

Vili peidab end kotikeses. Iga lapse psühholoog palub omakorda kotist üht või teist vilja saada.

Tooge mulle, Vasilisa, pikk, kollane banaan. Teemant, võta suur ümmargune oranž. Arseni, leia kotist kindel kolmnurkne pirn. Hästi tehtud! Sa oled nii tark, et jänku tahab sinuga mängida.

2. Lapsed lähevad matile, püüavad / puhuvad seebimulle, teevad jänkuga harjutusi (kordus, vt õppetund alates 8.10.13).

3. Lapsed istuvad laua taha. Psühholoog jagab banaanipilti. Ta määrib selle liimipulgaga ja jagab lastele ruutudeks lõigatud kollast paberit.

Mis see on? Banaan. Mis banaan? Pikk, kollane, maitsev. Nüüd teeme ilusa pika kollase banaani ja kingime selle oma emadele. Me määrime nimetissõrme liimiga, püüame selle sõrmega väikese ruudu ja liimime selle banaanile.

Lapsed istuvad laua taha ja teevad banaani aplikatsiooni.

Kui head kaaslased olete! Sul on ilusad banaanid. Jätame oma jänkuga hüvasti ja läheme käsi pesema.

MINU NALJA, RINGING BALL

Ülesanded:

  • Emotsionaalse ja lihaspinge eemaldamine;
  • Peenmotoorika, kõne, taju arendamine;
  • Sensoorse taju arendamine;
  • Hingamissüsteemi areng;
  • Liigse füüsilise tegevuse vähenemine;
  • Õpetaja-psühholoogi juhiste kuulamise ja kuulamise võime arendamine.

Materjalid:

Suur bibabo -mänguasi "Jänku", ilus purk või karp, hüppepallid vastavalt laste arvule + 1 psühholoogile, liiv, kandik, rätik, seebimullid, kollane värv, pilt palliga, torkamine ( kleepige käsnaga lõpus).

Tunni käik:

1. Lapsed istuvad laua taga. Issi-küüliku bibabo tuleb külla. Lapsed vaatavad teda, tervitavad teda kordamööda, mäletavad salmi (vt õppetund alates 8.10.13, kordus).

Psühholoog võtab välja ilusa suletud purgi / karbi koos põrkavate pallidega, raputab seda.

Isa jänes tõi meile kingitusi. Oh! Et see teeb seal nii palju müra. Heidame pilgu (iga laps koputab omakorda sõrmega kaane peale sõnadega: "Kop-kop-kop," avab psühholoog purgi)! Mis see on? Pallid. Mitu palli? Palju. Mis pallid? Erinevad, ümmargused. Zakir, võtaÜKS kõige ilusam pall ja hoidke seda tihedalt käes (jagame kõigile). Nüüd paneme palli lauale, paneme peopesa sellele ja veeretame palli.

Kiigutan seda edasi -tagasi (veeretan palli edasi -tagasi).

Paremale, vasakule, nagu tahan (veereme paremale, vasakule)!

Ma ei lase käest lahti

Nüüd mängin palliga (veeretame palli ühelt käelt teisele laual).

Nüüd mängib teine ​​pastakas palliga. Hästi tehtud! Veeretasime palli hästi. Ja nüüd tõstsid nad käepideme palliga kõrgele.

Raputan palli tugevalt (pigistan, vabastan rusika),

Ja ma vahetan oma peopesa (nihutame palli teisele käele, korrake harjutust).

2. Psühholoog võtab välja rätikuga kaetud liivakandiku. Võtame rätiku maha ja näitame, mis on kandikul.

- Lapsed mängisid pallidega nii hästi, et küüliku isa otsustas teid üllatada. Mis see on? Liiv. Mängime oma pastakatega. Kui palju liiva? Palju. Mida ta teeb? Mureneb. Nüüd maalime oma liivale. Näitasime nimetissõrme, selle sõrmega joonistame ümmarguse palli.

Psühholoog demonstreerib, kuidas liivaga mängida, võtab selle üles ja valab tagasi, seejärel joonistab ringi ja annab kordamööda igale lapsele sama teha.

Hästi tehtud! Sa mängisid liivaga nii hästi ja maalisid, et jänesest isa tahab sinuga harjutusi teha ja mullid puhuda.

3. Lapsed lähevad matile, püüavad / puhuvad seebimulle, teevad issi-jänesega harjutusi (kordus, vt õppetund alates 8.10.13).

4. Lapsed istuvad laua taha. Psühholoog jagab pilte pallist, kollase värviga kastetud torkeid.

Mis see on? Pall. Mis pall? Suur, ümmargune. Nüüd värvime oma palli värviga. Mis värvi see värv on? Kollane nagu päike. Võtame oma võluharja paremasse käepidemesse ja "trampime" sellega oma palli. Niimoodi - top, top, top (joonistame joonise kontuuri piires niisutades). Hästi tehtud! Nüüd jätame jänesest isaga hüvasti ja läheme käsi pesema.

KANNAN NUKUHELEID

Ülesanded:

  • Positiivse emotsionaalse meeleolu loomine rühmas;
  • Sensoorse taju arendamine;
  • Teadmiste kinnitamiseks geomeetrilise kujundi kohta - ring;
  • Tugevdada mõiste "identne";
  • Arendada võimet kooskõlastada oma tegevust teiste laste tegevusega, mängureeglitega, salmi rütmiga;
  • Ruumiliste esituste konsolideerimine;
  • Peenmotoorika arendamine, kõne;
  • Hingamissüsteemi areng;
  • Liigse füüsilise tegevuse vähenemine;
  • Õpetaja-psühholoogi juhiste kuulamise ja kuulamise võime arendamine.

Materjalid:

Nukk, helmestega nööri kujutisega pildid vastavalt laste arvule, ringid numbrite kassast ja loendamismaterjal, mis vastab piltidel olevate helmeste arvule, ilus purk / karp, hüppepallid, seebimullid , plastiliin, helmeste nööri kujutisega pildid (loovuse huvides).

Tunni käik:

1. Psühholoog näitab nukku.

Vaata, poisid, kes tulid meile täna külla. Kes see on? Nukk. Milline nukk? Ilus, tark, suur. Ütleme meie nukule tere (lapsed kordamööda temaga kätt suruvad).

Kes ei tea seda nukku?

Paremat nukku ei leia!

Teeb kohe silmad lahti,

Võtad selle lihtsalt sülle.

Panen nukule helmed

Õmblen uue kleidi.

Ärge juhatage mind vanaema juurde

Minu nukk on vanas.

Lapsed uurivad nukku, näitavad ja nimetavad kehaosi.

Meie nukk on kurb, ta nutab. Nuku helmed purunesid. Kas aitame oma nukku? Kas teeme talle uued helmed? Need helmed on mul olemas (psühholoog jagab pilte helmeste ja ringidega), samuti on mul need helmed. Mis need on? Ümmargune, väike. Kui palju neid on? Palju. VõtameÜKS rant ja otsi selle jaoks pildilt ümmargune maja. Nüüd võtame rohkemÜKS helmes ja otsime selle jaoks ümmargust maja ja nii edasi, kuni nende jaoks helmed ja majad otsa saavad. Kui head kaaslased olete! Tegime oma nukule uued kaunid helmed! Selleks valmistas ta teile kingitusi.

2. Psühholoog võtab välja karbi, millel on põrkavad pallid (kordus, vt õppetund alates 10.10.13).

Hästi tehtud! Sa mängisid pallidega nii hästi, et nukk tahab sinuga harjutusi teha ja mullid puhuda.

3. Lapsed lähevad matile välja, püüavad / puhuvad seebimulle, teevad harjutusi (kordus, vt õppetund alates 8.10.13).

4. Lapsed istuvad laua taha. Psühholoog teeb helmestest ja väikestest plastiliinitükkidest nöörist pilte.

Nüüd teeme oma emadele kingitusi. Vaadake lehti hoolikalt, neile on joonistatud nöörid. Näita mulle, Arslan, kus sinu lehele on joonistatud niit. Võtame teiega kaasaÜKS tükk plastiliini, pane see peopesale ja rulli kukkel. Veeretame, veeretame - saame kukli. Siin osutus ilus ümmargune kolobok. Nüüd vormime oma ümmarguse helme nöörile. Võtame rohkemÜKS tükk, rullige see uuesti peopesale ja vormige see meie niidile ja nii edasi, kuni niidil on ruumi. Hästi tehtud! Kui ilusad helmed sa emadele tegid! Jätame nukuga hüvasti. Ja läheme käsi pesema.


Siin saate oma lapsega koos lapsega joogat teha; kuulata huvitavat loengut või osaleda loomingulistes töötubades sisustusesemete, aksessuaaride ja mänguasjade loomisel; alustada maalimist nullist või tugevdada oma oskusi; kuulata kogu perega kontserti või vaadata etendust. Samuti korraldatakse lastele arendavaid tunde.

2. Kolmkeelne lasteklubi Metland Kids
1,5 kuni 7 aastat vana

Klubi tegutseb Metlandi inglise keele kooli baasil. Siin saate harjutada capoeirat, ühendada töö kunstistuudios hispaania keele tundidega, inglise keele tunnid muusikaga ja portugali keele tunnid capoeiraga. Samuti avas klubi grupi "Inglise keel emadele". Klubi aadress

3. Ema aiahooajad
0 kuni 6 aastat vana

Täiesti imeline ruum beebidega emadele kuulub aastaaegade projekti. Alates 2014. aastast asub projekt eraldi puumajas otse Ermitaaži aia mänguväljakul. Sadik korraldab tunde emadele ja beebidele, fotosessioone, etendusi, kontserte ja nädalavahetustel - laste sünnipäevi ja perepidusid ajakirjade Seasons festivalide vaimus. Ema Sadikus on ka kohvik ja juuksur lastele. Sadiku aadress

4. Perekeskus CitYkids Baumani aias
0 kuni 6 aastat vana

CitYkidsis on avatud loomingulised töötoad, siin saab tulla joogale või lasteetendusele, muusikatunnile või psühholoogiaalasele seminarile. Tundide ajal võib beebi jätta eakaaslaste seltsis õpetaja järelevalve alla. Keskuse ajakava sisaldab: joogat vastsündinutele, muusikat koos emaga, muinasjutte, tantsimist, kunstiteraapiat. Ja kohe klubi kõrval on hämmastav mänguväljak "Inhabited Fence". CityKidsi aadress

5. Lasteklubi "Shardam"
2,5 kuni 12 aastat vana

Tatjana Krasnova loomingulise töötoa tundides tutvustatakse lastele alates 2.5 eluaastast maalimise, graafika ja disaini põhitõdesid, kasutades selleks käepäraseid tööriistu, mis võimaldavad neil laiendada oma loomingulisi kogemusi ja arusaamu kaunitest kunstidest. Shardami aadress

6. Projekt "Concertini" (CONCERTiny)
Alates 1 kuust

Uus projekt "Concertini" tutvustab lastele esimest korda klassikalise muusika maailma. Siia tulevad beebidega emad. Publiku ees astuvad üles kuulsate Moskva orkestrite professionaalsed muusikud, rahvusvaheliste konkursside laureaadid. Programm on mõeldud keerukate täiskasvanute muusikalisele maitsele ja samal ajal kohandatud laste (alates 0 -aastastele) tajule. Kontsertide ajal saavad beebid padjadel lamada, roomata, mängida ja eakaaslastega suhelda.

7. Projekt "Koos emaga"
Alates 1 kuust

See projekt on Moskva lasteliikumise "veteran", klassikalise muusika kontserte väikelastega emadele on siin lavastatud alates 2009. aastast. Täiskasvanud kuulavad muusikat ning lapsed tantsivad ja mängivad koos muusikutega tamburiinidel ja marakadel. Vaikselt oma kohtades istumine pole vajalik. Projekt viib läbi ka inglise keele tunde, joogat, meistrikursusi pildi kohta, ühiseid suvepuhkusi merel või Moskva piirkonnas, perediskote, mamsovet. Samuti on lastele mõeldud kursused isadega ja väikestele lasteteater.

8. Muusikaline ja hariv projekt "SemiNotka"
2 kuni 12 aastat vana

Muusikute Turchinsi pereprojekt on hästi tuntud ka Moskva peredele. Nastya ja Alexander mõtlevad välja muusikaliste kohtumiste tsüklid ja peavad neid erinevates kohtades. Need pole igavad loengud, vaid tõeline loominguline interaktiivne. "SemiNotka" programmide hulgas on "Tema Majesteet Orel", "Printsess Viiul ja tema perekond", "Klaver - nii forte kui klaver" jt. Eriklasside tsükkel "Millest loodus laulab?" 2–6 -aastastele väikelastele on ehitatud neli elementi - vesi, tuli, maa ja tuul. Lastele alates 1 aastast on tsükkel "Muusikalised aastad".

9. Varajase arengu stuudio "Mozart-efekt"
1 kuni 12 aastat vana

Veel üks muusikaline projekt lastele, kus saate kuulata klassikat. Projekt on juba 12 aastat vana. Stuudios kõlab elav klassikaline muusika professionaalsete muusikute ja Moskva parimate orkestrite solistide esituses. Lapsed joonistavad ja laulavad ning proovivad kätt ka laste pillimängus. Lapsed tutvuvad Mozarti, Tšaikovski, Bachi, Vivaldi, Prokofjevi ja paljude teiste klassikalise muusika meistriteostega ning proovivad muusikutega koos mängida. Stuudiosse sisenemiseks peavad lapsed alates 4. eluaastast proovile minema. Stuudio aadress

10. Beebikontserdi projekt
Alates 0 aastast

Lapsed naudivad sünnist koolieani Mozarti, Brahmsi, Tšaikovski, Straussi, Gershwini ja teiste silmapaistvate heliloojate meloodiaid Venemaa parimate muusikute esituses. Kontserdid toimuvad Sokolniki kohvikus Sea Inside, projekti CityKids alusel ja mujal Moskvas. Lapsi ei sunnita vaikselt istuma - koosolekutel lapsed tantsivad ja laulavad, kõnnivad vabalt saalis ringi ja vaatavad pille tähelepanelikult.

11. Juudi kultuurikeskus Nikitskajal (EKT)

Alates 2 aastast

EKC -l on palju huvitavaid stuudioid lastele ja täiskasvanutele. Lapsed vanuses 2,5 aastat saavad osaleda kirjandusklubi "Loe-mängi" tundides. Lasteteater inglise keeles näitab keskuses interaktiivsete etenduste sari inglise keeles väikelastele alates 2. eluaastast. Ja seal on ka suurepärane arenduskeskus "Tapuz". Lapse võib tuua terveks päevaks, siin toidetakse teda, jalutatakse ja lapsel on palju huvitavaid tegevusi: vene, inglise ja heebrea keele süvaõpe, tutvumine muinasjuttude ja kirjandusega; koreograafia ja muusika, solfedžo ja rütm, jooga ja fitness, ballett ja koreograafia. EKC aadress



12. Beebikontaktide klubi
3 kuud kuni 3 aastat

Klubi viib läbi tantsutunde emadele, isadele, beebidega vanavanematele. Tundide peamine eesmärk on luua kontakt ema ja beebi vahel. Spetsiaalsete tehnikate, tiheda kontakti, tantsu-, tantsu- ja liikumisteraapia elementide, ümmarguste tantsude ja mängude kaudu õpivad emad oma last paremini kuulma ja mõistma. Tundide ajal on laps süles, tropis või lihtsalt ema kõrval. Klubi aadress

13. Laste ruum "Dvigalka"
0 kuni 5 aastat vana

Saal Moskva kesklinnas, mis on spetsiaalselt varustatud laste liikumiseks, loovuseks ja harmooniliseks arenguks. Alla 3 -aastased lapsed õpivad koos emaga. Tunnid on üles ehitatud ORF-pedagoogika ja tantsuliigutuse psühhoteraapia põhimõtetele. Kõige väiksemad osalejad vanuses 0 kuni 12 kuud tegelevad tantsuliikumise psühholoogilise grupiga BabyContact, mida on kirjeldatud eespool. Saali aadress

14. Positiivse elustiili keskus BrightFamily
0 kuni 5 aastat vana

Keskuse põhirõhk on Bertlighti lapsevanemate tavadel (Birthlight ™, Ühendkuningriik, Cambridge), mille töötas välja Birthlight'i asutaja Françoise Friedman 1980ndatel. Kursus põhineb idatarkuste ja lääne arenenud teaduslike arengute kombinatsioonil. BrightFamily esitab järgmised jooga suunad: jooga rasedatele, vesijooga, beebijooga sünnist kuni 4 -aastaseks saamiseni, laste ujumisprogrammid (alates 1,5 kuust). Keskuse aadress

15. Töötuba "Väikesed lapsed ja suur kunst"
Alates 2 aastast

Töötuba juhib Moskva skulptor ja ema Liza Lavinskaya. Mänguliselt ja meelelahutuslikult tutvuvad lapsed kunstiajalooga, külastavad muuseuminäitusi, joonistavad, skulptuurivad ja teevad keraamikat. Tavaliselt algavad tunnid lühikese loenguga kunstiajaloost, väikseima jaoks võib see olla kümneminutiline muinasjutt või lühike koomiks. Lapsed tutvuvad erinevate aegade kunstnike töödega ja loovad seejärel ise. Töötoas on ka täiskasvanutele mõeldud kursus. Töökoja aadress

16. Lastekeskus "Kuldne kukk"
1,5 kuni 17 aastat vana

Lastekeskus Golden Cockerel tegutseb Moskvas alates 1987. aastast. Keskuses saavad lapsed vanuses 1,5 kuni 17 aastat õppida tervikliku programmi järgi, mis ühendab muusika, koreograafia, kujutava ja teatrikunsti põhitõed. Tunde õpetavad professionaalsed muusikud, režissöörid, kunstnikud ja koreograafid. Keskus "Kuldne kukk" teeb koostööd Moskva Riikliku Ülikooliga. M.V. Lomonosov, Venemaa Kulturoloogia Instituut ja Slaavi Riiklik Akadeemia. Keskuse aadress

17. Varase arengu keskus inglise keeles Gymboree Play & Music
0 kuni 6 aastat vana

Siin õpetatakse lapsi vastavalt Gymboree varajase arendamise meetodile, mis leiutati üle 35 aasta tagasi. Eeldatakse, et igal lapsel on looduse poolt antud anded. Kui hakkate neid õigesti ja õigeaegselt arendama, ilmuvad võimed. Täna viib ettevõte oma koolitusprogramme ellu 33 maailma riigis ja enam kui 700 frantsiisisüsteemi raames tegutsevas keskuses. Kõik keskuses toimuvad tunnid toimuvad inglise keeles: "Mängi ja õpi" vanuses 0 kuni 3 aastat; Muusika (6 kuud - 6 aastat), kaunid kunstid (18 kuud - 6 aastat); Sport (3-6-aastased); Peretunnid (0-6-aastased); Koolioskused (3-6-aastased). Keskuse aadress

18. Beebide kakskeelne klubi keele varaseks arendamiseks
Alates 1 aastast

Tunde õpetavad ainult emakeelena kõnelejad ja varase arengu spetsialistid. Klubi töö põhiprintsiip - aktiivne suhtlemine TPR (Total Physical Response) meetodis - eeldab, et klassiruumis kasutavad õpilased kõiki tajuorganeid ja muudavad pidevalt oma tegevust. Väikelapsed õpivad inglise keelt mängu, muusika, loovuse ja ingliskeelsete raamatute lugemise või kuulamise kaudu. Kõige väiksemad (1,5-2-aastased) tulevad tundidesse koos emaga. Klubi aadress

19. Pere ökoklubi "Drevo"
9 kuud kuni 7 aastat

Klubis on varajase arengu kool, kus lapsed õpivad tundma ümbritsevat maailma, mängivad disainerite käsitsi valmistatud mänguasju ja suhtlevad kaaslastega. Huvitavate programmide hulgas tasub mainida etiketi kooli ja päästjate kooli. Spordiplokki esindavad Krepyshi spordistuudio, rütmoplastika- ja tantsustuudio, joogatunnid ja enesekaitsetunnid. Lisaks on klubis laste mängutuba ja raamatukogu, kus on lai lastekirjanduse kogu.

Kui te ei leidnud arvustuses oma lemmikpaika lastele - kirjutage sellest meie toimetusele: [e -post kaitstud] veebisait.