Blogi tervislikest eluviisidest.  Lülisamba song.  Osteokondroos.  Elukvaliteet.  ilu ja tervis

Blogi tervislikest eluviisidest. Lülisamba song. Osteokondroos. Elukvaliteet. ilu ja tervis

» Parandus- ja arendustunni konspekt vanema rühma lastele. Vanema eelkooliealiste lastega parandus- ja arendustunni kokkuvõte, mille eesmärk on ennetada agressiivseid kalduvusi käitumises "Teekond läbi haldjaniidu Korre

Parandus- ja arendustunni konspekt vanema rühma lastele. Vanema eelkooliealiste lastega parandus- ja arendustunni kokkuvõte, mille eesmärk on ennetada agressiivseid kalduvusi käitumises "Teekond läbi haldjaniidu Korre

Keskmise eelkooliealiste laste motoorsete oskuste arendamise parandus- ja arendustunni kokkuvõte "Külas vanaema"

Eesmärgid:

Käte peenmotoorika arendamine, parema ja vasaku käe tegevuste koordineerimise oskus läbi meelelahutuslike mängude ja harjutuste.
Siit saate teada, kuidas vormide abil tainast figuure välja pressida.
Õppige kujundite iseloomulikku edastamist käte ja sõrmede liigutustega.
Kasvatada iseseisvust, oskust hinnata oma töö tulemusi, soovi inimesi aidata.

Varustus:

Prillidega joonistamine, helmed, kummipael helmeste nöörimiseks, tainas kausis, vormid, küpsetusplaat, õliriie laual, põlled ja sallid, värvilised pliiatsid, värviraamatud.

Tunni edenemine:

Lapsed sisenevad rühma, mille nurgas on maja.

Koolitaja:

Poisid, kas te ei tea, kes selles majas elab? (Laste vastused). Koputame ja saame teada (koputame).

Võtame vanaema mänguasja välja, ta otsib midagi.

Koolitaja:

Tere vanaema. Mis juhtus, mida te otsite?

Vanaema:

Jah, nii palju asju on teha, aga prillid on kuhugi kadunud.

Koolitaja:

Ja meie, poisid, aitame teid. Jah, poisid? (Laste vastused).

Visuaalse taju harjutus - mäng "Leia prillid"

Koolitaja:

Hästi tehtud, vaadake, kuidas saate oma kätega prille näidata. (Lapsed kordavad).

Koolitaja:

Poisid, mängime. (Lapsed kordavad õpetaja järel).

Sõrmevõimlemine plastilise etüüdi elementidega

(Dirigeeritud P. Sinjavski värsside järgi).

Külas oli onn,
(Lapsed joonistavad kahe käe sõrmedega õhku ruudu, kujutavad peopesaga maja katust)

Selles elasid naljakad vanamutid.

Linane õmmeldi paanikatega
(Vasak käsi surutakse rusikasse. Parema käega vehitakse küljelt küljele)

Põrandad pühiti nõeltega,
(Kahe käega "õmblevad" kujuteldavate nõeltega)

Soolatud lained padjas
("Sool" mõlema käe sõrmedega. Käed asetatakse põse alla, pea on ühele küljele kaldu)

Ja nad läksid vanni uinakut tegema.
(Tõmmake käed ette ja ühendage sõrm sõrmega)

Nad unistasid onnist külas,
(Mõlema käe sõrmed joonistavad õhku ruudu, kujutavad peopesaga maja katust)

Selles elasid naljakad vanamutid.
("Turud." Nad hoiavad sõrmedega kujuteldava taskurätiku otstest, samal ajal kallutades pead ühele küljele)

Lina õmmeldi nõeltega kokku,
(Vasak käsi surutakse rusikasse, paremal hoiavad nad nõela, “õmblevad”)

Põrandad pühiti luudadega,
(Mõlema käega vehkimine vasakule - paremale)

Soolatud lained vannis
(Soola sõrmedega: sirutage käed ette, ühendades sõrmed)

Ja läks patjadele uinakut tegema
(Nad venivad. Käed asetatakse põse alla, pea on ühele poole kallutatud)

Vanaema:

Oi kui hea! Ja poisid, mu helmed läksid katki ja nüüd ma ei tea, mida nüüd teha?

Koolitaja:

Meie poisid koguvad need teile nüüd kokku.

Õpetaja pakub laudade juurde minna. Laudadel, kandikutel on helmed ja kumm, lapsed kutsutakse helmeid koguma, lõpus aitab õpetaja kummiku otsad kokku siduda ja helmed antakse vanaemale.

Vanaema:

Oh, kui head kaaslased te olete!

Koolitaja:

Ütle mulle, vanaema, kuidas me veel saame sind aidata?

Vanaema:

Tegin täna küpsisetainast. Ja kuidas nüüd süüa teha ja ma ei tea?

Koolitaja:

Lubasime teid aidata. Kas tõesti poisid? (Laste vastused).

“Aga enne, kui hakkame taignaga töötama, peame käed pesema.

Lapsed käivad käsi pesemas, sel ajal kaetakse lauad õliriidega, laotakse küpsisevormid, küpsetusplaat ja tainas, kausis jagatud laste arvuga.

Õpetaja kutsub lapsi toolide juurde minema ja põlled ette panema. Seejärel selgitab ta, kuidas nad taignaga töötama hakkavad: kõigepealt võtavad kõik tainast kukli ja teevad näppudega lauale koogi ning seejärel pigistatakse kujundid vormiga välja. Küpsised laotatakse küpsetusplaadile.

Vanaema:

Millised head kaaslased! Panen küpsised ahju.

Koolitaja:

Vahepeal peseme kuttidega käsi.

Lapsed pesevad käsi ja vanaema viib ahjuplaadi kööki.

Kehaline kasvatus "Kalachi ahjus küpsetab"

Cha, cha, cha
Cha, cha, cha -
(3 puusaplaksu)

Ahi on väga kuum.
(4 hüpet kahel jalal)

Chi, chi, chi -
(3 plaksu üle pea)

Ahjus küpsetatakse kalachi.
(4 kükki)

Tšuh, hoo, tšau
(3 plaksu selja taga)

See jääb kõigile.
(4 hüpet paigas)

Cho, cho, cho
(3 plaksu teie ees)

Ettevaatust, see on kuum.
(paigal kõndides)

Vanaema:

Aitäh, kutid. Ma annan teile abiks värvimislehti, kuid probleem on selles, et pliiatsid on kõik segamini.

Koolitaja:

Tänan kingi eest. Ja pliiatsid, vanaema, poisid ja mina paneme kõik kastidesse.

(Lapsed võtavad pliiatsid vastavalt juhendile. Näiteks: võta punane, nüüd roheline jne. Järgmiseks värvivad lapsed).

Tunni struktuur:

1. Harjutus visuaalseks tajumiseks.
2. Võimlemine kätele ja sõrmedele.
3. Harjuta esemega õhus.
4. Harjutus laual.
5. Kehaline kasvatus.
6. Sorteerimisharjutus.
7. Graafilised harjutused.

Iseärasused:

1. Tund on keskendunud mitte laste bioloogilisele, vaid psühhofüsioloogilisele vanusele.
2. Arenev koormus kombineeritakse puhkusega.
3. Tunni modelleerimisel võetakse arvesse lastele kõige armastatumaid ja tuttavamaid kujundeid ja tegelasi.
4. Selged ja arusaadavad juhised.
5. Parandus- ja arendustunni ülesehitus peaks võimaldama erinevate tegevuste vaheldust.
6. Pauside korraldamine kasutades lõdvestusharjutusi, harjutusi luu- ja lihaskonna tugevdamiseks, samuti harjutusi silmadele.
7. Lapse väsimusastme reguleerimine, planeerides ülesannete esitamise järjekorda vastavalt keerukusastmele (tunni soojendus ja lõpuosa peaksid olema lihtsamad kui põhiosa).
8. Optimaalse töötempo valik vastavalt lapse isikuomadustele.

Kõigest maailmas:

1930. aastal ilmus USA-s film "The Rogue Song" ühe tüdruku röövimisest Kaukaasia mägedes. Näitlejad Stan Laurel, Lawrence Tibbett ja Oliver Hardy mängisid selles filmis kohalikke kelme. Üllataval kombel on need näitlejad tegelastega väga sarnased...

Sektsiooni materjalid

"Me areneme mängides"

Sihtmärk: lapse kognitiivse sfääri arendamine, luues tingimused tema loomulikuks psühholoogiliseks arenguks.

Ülesanded:

Hariduslik- aktiveerida kognitiivsed vaimsed protsessid: visuaalne mälu ja taju, kuuldav tähelepanu, loov kujutlusvõime, visuaal-kujundlik mõtlemine;

Hariduslik- arendada kõne- ja foneemilist kuulmist, reaktsioonikiirust, käte peenmotoorikat;

Hariduslik- Sisestada lastesse empaatiatunnet, empaatiat, heatahtlikku suhtumist teistesse.

Varustus ja materjalid: Pardimänguasi, molbert ja kaardid figuuride, värvide, poolitatud piltide, helmeste ja traadiga.

Eeltöö: mängud ja harjutused tähelepanu, mälu, visuaal-kujundliku, loogilise mõtlemise, kujutlusvõime ja taju arendamiseks, käitumistreening, harjutused käte peenmotoorika arendamiseks, kõnemängud hääliku koha määramiseks sõnas.

Lae alla:


Eelvaade:

Korrigeeriva ja arendava tunni kokkuvõte

Vanemas eelkoolieas lastega "Areneme mängides".

Karaivan K.V., õpetaja - psühholoog

"Me areneme mängides"

Sihtmärk: lapse kognitiivse sfääri arendamine, luues tingimused tema loomulikuks psühholoogiliseks arenguks.

Ülesanded:

Hariduslik- aktiveerida kognitiivsed vaimsed protsessid: visuaalne mälu ja taju, kuuldav tähelepanu, loov kujutlusvõime, visuaal-kujundlik mõtlemine;

Hariduslik - arendada kõne- ja foneemilist kuulmist, reaktsioonikiirust, käte peenmotoorikat;

Hariduslik - Sisestada lastesse empaatiatunnet, empaatiat, heatahtlikku suhtumist teistesse.

Varustus ja materjalid:Pardimänguasi, molbert ja kaardid figuuride, värvide, poolitatud piltide, helmeste ja traadiga.

Eeltöö:mängud ja harjutused tähelepanu, mälu, visuaal-kujundliku, loogilise mõtlemise, kujutlusvõime ja taju arendamiseks, käitumistreening, harjutused käte peenmotoorika arendamiseks, kõnemängud hääliku koha määramiseks sõnas.

Tunni edenemine

Sissejuhatus

Sihtmärk. Loo positiivne emotsionaalne meeleolu, soodusta lihaste lõdvestamist.

Tere tulemast rituaal.

Ringis olevad lapsed ütlevad tere. "Hea tuju". Psühholoog surub ringis esimese inimesega kätt ja edastab ringis hea tuju.

Psühholoog (hoiab mänguparti üleval). - Meile tuli külla pardipoeg, ütleme talle tere.

Tere pardipoeg!

Tundub, et ta nutab. Küsime temalt, mis juhtus.

Mis sul viga on, pardipoeg?

Pardipoeg (tema eest räägib psühholoog). Fakt on see, et kuri nõid on mind ära võlunud ja nüüd ei mäleta ma enam midagi: mis on mu nimi, kus ma elan, kui vana ma olen, kas mul on sõpru. Aga nõid ütles, et sa aitad mind, kui täidad tema ülesanded. Ta ütles, et Cheburashka lasteaia lapsed saavad mind aidata.

Psühholoog . Kas me saame parti aidata? Loeme kirja. Nõid kirjutab: "Kui sa täidad mu esimese ülesande, jätab pardipoeg tema nime meelde." Proovime ülesande täita? (Jah).

Põhiosa

Sihtmärk: Aktiveerige kognitiivsed vaimsed protsessid: mälu, tähelepanu, kujutlusvõime, mõtlemine, kõne arendamine, käte peenmotoorika.

Mängu harjutused.

1. "Jäta muster meelde"

Eesmärk: visuaalse mälu arendamine.

Materjal: valged paberilehed, pliiatsid.

Psühholoog tõmbab paberile katkendliku joone, demonstreerib seda 1-2 minutit ja kutsub lapsi meelde. Seejärel pöörab ta paberilehe ümber. Lapsed reprodutseerivad mustrit mälu järgi. Järk-järgult muutuvad mustrid keerukamaks.

Kontrollige: 1. Laps ise kontrollib ülesande õigsust

2. Eksperthinnang

3. Psühholoog näitab: "Kas kõik, poisid, said sellise pildi?"

4. „Millistest kujunditest koosneb meie muster? Kui palju?

Pardipoeg . Mulle tuli meelde, minu nimi on Kryaka!

Psühholoog (loeb kirja edasi). "Kui teete teise ülesande, mäletab pardipoeg, kus ta elab."

2. "Paranda viga"

Sihtmärk : arendada auditoorset tähelepanu, foneemilist kuulmist.

Psühholoog loeb luuletust, muutes teadlikult sõnu. Lapsed nimetavad õigeid sõnu. Nad nimetavad seda, mis ei juhtu.

Lasin nuku käest

Masha tormab ema juurde:

"Seal roomab roheline sibul (mardikas)

Pikkade vuntsidega."

Jahimees hüüdis: “Oh!

Uksed (loomad) jälitavad mind!

Hei! Ärge seiske liiga lähedal

Ma olen tiigripoeg, mitte kauss (kiisu)!

Hilissügis karu

Meeldib jões istuda.

Sarviline hobune heinamaal

Suvel lumes hüppamine.

Soe kevad praegu -

Meie viinamarjad on küpsed.

Pardipoeg. Meenus: ma elan imelises ja ilusas kohas Fantasy Islandi lähedal.

Motoorse kõne soojendus "Me ei kiirusta."

Alaselga venitades ei ole meil kiiret.

Pöörake paremale, pöörake vasakule

Vaata oma naabrit. (keha väänab küljele)

Et saada veelgi targemaks

Me keerame oma kaela veidi.

Üks ja kaks, üks ja kaks

Pea pöörlemine (pea pööramine külgedele).

Üks kaks kolm neli viis,

Meil on aeg jalgu sirutada (kükid).

Lõpuks teavad kõik

Nagu alati paigal kõndimine (paigal kõndimine)

Kas soojendusest on kasu?

Noh, on aeg maha istuda. (lapsed istuvad).

3. "plekid"

Sihtmärk : arendada kujutlusvõimet.

Materjal : valge paberi lehed, pintslid, värvid.

Poisid, võtke joonistamiseks värvid, pintslid ja vesi ning pange need laudadele.

Psühholoog palub igal lapsel pintslile kanda seda värvi värvi, mis talle meeldib. Seejärel pakub ta pintslilt värvi paberile maha raputamist, lehe pooleks voltimist ja silumist. Järgmiseks murravad lapsed oma lehed lahti ja räägivad, milline või kellena valminud joonistus välja näeb.

Pardipoeg. Poisid, ma olen teiega sama vana – kuueaastane!

Psühholoog (loeb kirja edasi). "Aitate pardipojal oma sõpru meeles pidada, kui kogute nende portreesid erinevatest osadest."

4. "Lõika pilte"

Sihtmärk : arendada mõtlemist, taju.

Materjal: lõigatud pildid 6 osast.

Üks kaks! Jagame kahte! Iga paar saab jagatud piltidega ümbriku.

Lapsed teevad pilte. Nad teevad portreesid erinevatest loomadest.

Nad nimetavad seda täislauseks: Pardipojal on sõber – jänku.

Pardipoeg . Need on mu sõbrad: karu, jänku ja siil.

Psühholoog (loeb kirja edasi), "Kui olete ettevaatlik, jätab Kryaka meelde, et ta armastab."

5. "Ole ettevaatlik"

Eesmärk: arendada lülituvat tähelepanu, reaktsioonikiirust, silmaringi avardamist.

Loomad - plaksutavad (orav, hobune, hunt, lõvi, jäär, siil)

Linnud – tõstan käed üles (vanker, tuvi, kotkas, tihane, toonekurg, härglint)

Kalad - kükid (karpkala, haug, säga, ahven, tat)

Pardipoeg . Meenus, et mulle maitsevad maiustused ja jäätis, samuti meeldib mulle sportida ja mängida. Aga üle kõige meeldivad mulle ehted!

Psühholoog (sosinaga). Teeme helmeid ja anname need Kryakale. Ma arvan, et ta saab olema väga õnnelik.

6. "Helmed pardipojale"

Eesmärk: arendada käte peenmotoorikat

Materjal: helmed, traat.

Iga laps kogub helmeid ja paneb need Pardipojale kaela, ütleb välja oma soovi. "Crack, ma tahan sulle need helmed kinkida, et sa mäletaksid meid alati - oma sõpru."

Lapsed nöörivad traadile helmed ja panevad helmed mänguasja külge.

Pardipoeg. Suur tänu abi ja kingituste eest! Mul on aeg koju Fantasy Lake'i minna. Näeme jälle.

Psühholoog eemaldab mänguasja.

Lõpuosa

Sihtmärk: õppida analüüsima saadud kogemusi, säilitama positiivset emotsionaalset meeleolu.

Peegeldus. Lapsed nimetavad uue sõbra nime, kellega nad klassis kohtusid, ja räägivad, kuidas neil õnnestus temast välja võluda.

Hüvastijätu rituaal "Päikesepaiste"

Lapsed seisavad ringis, sirutavad käed ette ja ühinevad nendega ringi keskel. Nad seisavad vaikselt, kujutledes end sooja päikesekiirena.

Hästi tehtud poisid. See õppetund on läbi. Hüvasti.

Parandus- ja arendustunni „Mängides areneme“ eneseanalüüs

Parandus- ja arendustund on mõeldud lastele, kellel on kognitiivse arengu raskusi: vaimsed toimingud, tähelepanu, mälu, kujutlusvõime, mis ei ole selle vanusekategooria jaoks piisavalt arenenud; käte peenmotoorika on halvasti arenenud, tähelepanu hajutav ja suurenenud väsimus.

Sihtmärk: lapse kognitiivse sfääri arendamine, luues tingimused tema loomulikuks arenguks.

Eesmärgi saavutamiseks püstitati järgmised ülesanded:

Hariduslik:

- aktiveerida kognitiivsed vaimsed protsessid: visuaalne mälu ja taju, tähelepanu, visuaal-kujundlik mõtlemine, loov kujutlusvõime;

Arendamine:

Arendada lapse käte reaktsioonikiirust ja peenmotoorikat;

Arendada kõnet ja foneemilist kuulmist;

Hariduslik:

- sisendada lastesse empaatiatunnet, empaatiat, heatahtlikku suhtumist teistesse.

Tund sisaldab mitut etappi, mis on loogiliselt üles ehitatud ja mida ühendab üks süžee. Arvan, et tund vastas laste huvidele ja nende ettevalmistuse tasemele. Üritasin tööle läheneda loovalt, valides lastelt mõtlemisvõimet nõudvaid ülesandeid.

Tunni alguses kasutas ta korraldusmomendina tunni alguse rituaali “Hea tuju”, mis tekitas lastes positiivse emotsionaalse meeleolu. Tunni vastu huvi äratamiseks pakuti välja üllatusmoment - mängukangelase Pardipoja ilmumine.

Harjutus “Jäta mustrit meelde” aitas kaasa laste visuaalse mälu ja visuaalse tähelepanu arendamisele, oskusele oma tööd õigesti hinnata, sõbra tööd.

Järgmise ülesande “Paranda viga” täitmine aitas kaasa kuulmis tähelepanu ja foneemilise kuulmise arengule.

Kõne arendamiseks ja tegevuse liigi muutmiseks viidi läbi moto-kõne soojendus "Me ei kiirusta". Mobiilimäng "Maa - õhk - vesi" aitas kaasa ka laste motoorse aktiivsuse optimeerimisele, tähelepanu lülitumise, kiire reaktsiooni arendamisele ja silmaringi avardamisele.

Harjutus "Blots" aitas kaasa laste kujutlusvõime arendamisele, jäikuse ja emotsionaalse stressi eemaldamisele.

Kasutasin sotsiaal-mängutehnoloogia meetodit: harjutuses "Lõika pildid" jagati lapsed paaridesse, näidates nende töövõimet mikrorühmades. Selle harjutuse eesmärk oli arendada visuaal-kujundlikku mõtlemist, terviklikku taju.

Tulemusliku tegevusena valmistasid lapsed oma sõbrale Pardipojale kingituse - helmed. Selle harjutuse eesmärk oli arendada käte peenmotoorikat.

Tunni lõpuosas toimus mõtisklus: lapsed rääkisid, kellega nad täna sõbrunesid ja kuidas oma uut sõpra aitasid.

Tunni lõpu rituaalina kasutas ta “Päikesepaiste” rituaali, mis toetas ja säilitas laste koostöö ja hea tuju õhkkonna.

Kogu tunni vältel olid lapsed protsessist vaimustuses, huvitatud. Kellel see oli raske, kasutati individuaalse vestluse meetodit ja abistati praktilist abi. Ta kasutas verbaalseid, visuaalseid ja praktilisi meetodeid, arvestas tervist säästvaid tehnoloogiaid: lapsed olid liikvel, töötasid laudadel, vaibal. Arvan, et tunni tempo oli optimaalne, lapsed said püstitatud ülesannetega hakkama. Laste emotsionaalne seisund püsis kogu tunni vältel positiivsena.


, Paranduspedagoogika

Tunni esitlus












Tagasi edasi

Tähelepanu! Slaidi eelvaade on ainult informatiivsel eesmärgil ja ei pruugi esindada esitluse kogu ulatust. Kui olete sellest tööst huvitatud, laadige alla täisversioon.

Sihtmärk: kognitiivse tegevuse kujunemine.

Ülesanded:

  • arendada vabatahtlikku tähelepanu, kujutlusvõimet.
  • arendada visuaalset ja kuuldavat taju.
  • arendada võimet luua põhjuslikke seoseid mitteverbaalsel tasandil.
  • arendada visuaalset mälu.
  • õpetada lõõgastustehnikaid, leevendada psühhomuskulaarseid pingeid.
  • arendada võimet määrata oma meeleolu
  • arendada ühtsustunnet, rühma ühtekuuluvust.
  • luua positiivne emotsionaalne taust.

Varustus: arvuti , multimeediaseade, mänguasi Hiir.

Tunni edenemine

1. tervitus. Harjutus "Tervitused peopesaga".

Tere, poisid, mul on hea meel teiega kohtuda ja kõigepealt tahan teile tere öelda. Soovitan teil öelda tere ebatavalisel viisil - peopesaga ( ringis olevad lapsed puudutavad üksteist peopesaga).

2. harjutus "Kinnustav sõna".

Ilmub pehme mänguasi - hiir. Lapsed ütlevad mänguasjale ja üksteisele hellitavaid sõnu.

3. harjutus "Minu meeleolu värv."

Kujutagem ette, et me kanname nüüd T-särke, mille värv on meie meeleolu värv. Anname oma nime ja oma võlusärgi värvi.

4. harjutus "Järgmised pildid". Slaid number 2.

Sa muidugi tead vene rahvajuttu Teremok. Vaadake selle loo pilte enda ees olevale tahvlile. Kas need on õigesti paigutatud? Jätame jutu meelde ja paneme pildid õigesse järjekorda.

5. harjutus "Teremki". Slaid number 3.

Muudame veidi loo lõppu. Kujutage ette, et otsustate loomi aidata – ehitada igaühele neist eraldi maja. Mitu maja tuleks ehitada? Nimetage loo tegelased ja loendage need. Täpselt nii, kuus. Meie kangelased hakkasid tülitsema, vaidlema selle üle, kes millises majas elama peaks. Aitame neid?

6. mäng "Lenenda". Slaid number 4.

Loomad hakkasid eraldi elama, kuid tüdinesid peagi ilma üksteiseta. Nad otsustasid kokku saada, et mängida, küsida üksteiselt mõistatusi, lahendada huvitavaid mõistatusi. Chanterelle kutsus oma sõbrad mängima mängu "lendab". Kas mängime nendega? Niisiis, rebane ütleb, mis suunas ja mitu rakku kärbes roomab, ja sina nimetad raku värvi, kuhu kärbes sattus.

7. lõdvestusharjutus "Päike ja pilv", "Päevitamine".

Teen ettepaneku kutsuda muinasjutu kangelased meile külla ja nendega veidi puhata.

Päike läks pilve taha, läks jahedaks, tõmbus palliks, et sooja saada. Päike tuli pilve tagant välja, läks kuumaks, lõdvestusime, see sulatas meid üles. ( kordub 2-3 korda)

Kujutage ette, et päevitame päikese käes, sulgege silmad. Lõug päevitab, asendame selle päikesega, teeme huuled ja hambad lahti. Liukas lendab, kohe-kohe lendab suhu – sulge suu tihedalt. Viga lendas minema – avas suu, hingas välja. Nina päevitab – asendagem oma nina päikesega. Liblikas lendab, valib, kelle ninale istuda - kirtsutas nina, tõsta ülahuul üles, suu on pooleldi lahti. Liblikas on ära lennanud – lõdvestame nina. Taas lendas liblikas, kiigutame kiigel, tõstame kulmud üles, langetame alla. Liblikas lendas minema ja me oleme täiesti lõdvestunud, ma tahan magada. Tehke end mugavalt ja lõõgastuge lõõgastav muusika).

Puhkasime, kogusime jõudu ja jätkame õppetundi.

8. harjutus "Kellel on rohkem?". Slaid number 5.

Hiir küsib, mida ta kogus rohkem pähkleid või tammetõrusid? Loomad ei tea, kuidas lugeda? Õigesti võid iga pähkli kõrvale panna tammetõru ja siis vaadata, mis järele jääb. Vastame hiirele lähemalt.

9. mäng "Neljas lisa". Slaid nr 6, 7.

Kas olete valmis täitma hundi ja karu pakutud ülesannet. Vaata pilte, nimeta loomad, keda näidatakse. Kes on ekstra? Miks nii otsustati?

10. harjutus "Vali rada". Slaid number 8.

Konn pakub välja tee, mida ta peab läbima, et sattuda sohu.

11. mäng "Pildipaar". Slaidi number 9, 10, 11, 12.

Jänku pakub piltidega mängimist. Vaata, pildi kõrval on figuuriikoon. Pidage meeles, milline ikoon on pildiga joonistatud. Jänku näitab sulle ikooni, sina jätad pildile meelde ja annad sellele nime.

12. Tagasiside. Hüvastijätu rituaal. "Palmid".

Täiskasvanu kutsub lapsi oma peopesad oma peopesale panema, iga järgmine osaleja paneb oma peopesa eelmise peopesale. Kui osalejate peopesad kooris kokku kogutakse, ütlevad nad: "Hüvasti!"

Korrigeeriv ja arendav tund teemal: "Mida ma tean oma iseloomust?"

Sihtmärk: tutvustada õpilastele mõistet "iseloom".

Ülesanded: analüüsida iseloomu kujunemise viise, kujundada positiivseid iseloomuomadusi, kriitilist suhtumist endasse ja ümbritseva maailma teguritesse, kasvatada vajadust heade harjumuste järele, arendada õpilaste tahtejõudu.

Varustus: pastakad, "Aita - takista" blanketid individuaalseks tööks, plakat vanasõnaga.

Tunni edenemine

1. Sissejuhatav osa.

Kuulake hoolega Eduard Asadovi luuletust "Argpüks".

Kuupall tähe lambivarju all

Valgustanud magavat linna.

Kõndisime naerdes mööda sünget valli

Spordifiguuriga mees

Seda on vestlusest põletikuna näha,

Mees ütles muide,

Nagu kord tormis vaidluse pärast

Ta ujus üle mere.

Kuidas ma võitlesin kuradi vooluga,

Nagu äikesetorm.

Ja ta vaatas imetlusega

Julgetes kuumades silmades ...

Ja siis, ohates, ütles ta vaikselt:

Ma sureksin seal hirmust ära.

Tead, ma olen kohutav argpüks

Äikesega ei ujuks!

Poiss naeratas alandlikult,

Tõmbas tüdrukut aeglaselt

Ja ta ütles: - Sa oled lihtsalt hämmastav,

Oh varblase hing!

Tõstis sõrmega lõua

Ja suudles. Sild kõikus

Tuul laulis ... Ja täna talle

Maailm oli täis muusikat ja tähti!

Nii öösel mööda sünget valli

Jalutasime koos läbi magamislinna

Spordifiguuriga mees

Ja tüdruk on habras vars.

Ja kui valgusribast möödudes,

Nad sisenesid uinunud akaatsia varju,

Kaks laiaõlgalist tumedat siluetti

Nad tõusid järsku maa seest välja.

Esimene röögatas kähedalt: - Lõpetage, kanad!

Tee on suletud ja naelu pole!

Sõrmused, kõrvarõngad, käekellad, raha

Kõik, mis on, tünnil ja ela!

Ja teine, puhus suitsu oma vuntsidele,

Vaatasin, kuidas erutusest pruun,

Spordifiguuriga mees

Kiirustades hakkas ta kella lahti keerama.

Ja ilmselt rahul edu üle,

Punase vurraga röögatas: - Hei, kits!

Mida sa potsatasid?! - Ja võtab naerdes

Ta tõmbas tüdruku üle silmade.

Tüdruk rebis bareti ära

Ja sõnad: - saast! Neetud fašist!

Laps põles nagu tuli.

Kas sa kardad ülbust? Sa valetad, pätt!

Sa oled vaenlane! Sa jood inimelu!

Nuga taskus? Ma ei hooli noast!

Mõrva jaoks ootab "sein".

Noh, kui ma haavast kukun,

Siis pidage meeles: ma jään ellu, ma saan teada!

Kus iganes sa oled, ma leian su üles!

Ja ta vaatas kindlalt oma silmadesse.

Ta segas: - Olgu ... Vaik, äike ... -

Ja teine ​​pomises: - No pagan neile!

Ja figuurid kadusid nurga taha.

Kuuketas, piimateel

Välja pääsenud, kõndis ta viltu

Ja vaatas mõtlikult ja karmilt

All magamislinnas

Kus ilma sõnadeta mööda sünget valli

Kõndisime, vaevukuuldavalt kahisev kruus,

Spordifiguuriga mees

Ja tüdruk - "nõrk iseloom",

"Argpüks" ja "varblase hing".

Mida saate luuletuse tegelaste kohta öelda?

Kuidas saab ühe sõnaga kirjeldada mõisteid “nõrk loomus”, “argpüks”, “varblase hing”?

Kõik see on iseloom. Ja just iseloom on meie tänase tunni teemaks.

2. Põhiosa.

Igaüks teist pole mitte ainult ainulaadne, vaid ka täiesti tundmatu, sest loodus pole loonud midagi keerulisemat kui inimene. Ja üks põnevamaid asju, mida teha, on õppida enda kohta midagi uut.

Tegelane ( kreeka keel jäljend, märk, eristav tunnus) on inimese isiksuse, tema "tuju" stabiilsete individuaalsete omaduste kogum, mis väljendub aktiivsuses, suhtlemises, käitumises, aga ka tema kommetes, harjumustes, mentaliteedis ja talle iseloomulikus tundeelu ulatuses.

Psühholoogide sõnul juhivad inimese tegevust mõistus, tahe ja iseloom. Inimese iseloomu värvide mitmekesisusel pole piire. Olete ilmselt kuulnud, et mõnel inimesel on kahjulik, teistel aga lahke ja kuulekas iseloom, rõõmsameelne ja sünge, vahetu ja salajane. Teadlased usuvad, et iseloom on inimese erinevad omadused, mis sulandusid kokku ja lõid tema eripärase, ainulaadse sisemaailma.

"Inimesed on nagu jõed," kirjutas L. N. Tolstoi, "vesi on kõigis ja kõikjal ühesugune, kuid iga jõgi on mõnikord kitsas, mõnikord kiire, mõnikord lai, mõnikord vaikne, mõnikord puhas, mõnikord mudane, mõnikord külm, mõnikord soe ... Iga inimene kannab endas kõigi inimlike omaduste olemust, vahel näitab üht, kord teist ja on sageli endast täiesti erinev, jäädes siiski samaks.

Praktiline ülesanne 1 (rühmatöö kaartidel). Kaartidele on kirjutatud iseloomuomadused:

Ülesanne: rõhutada positiivseid iseloomuomadusi.

Praktiline ülesanne 2 (individuaalne töö kaartidel). Määratlege oma iseloomuomadused. Kirjutage ühte veergu oma iseloomuomadused, mis elus aitavad, ja teise - need, mis segavad.

Ida vanasõna ütleb: kui külvad tegu, lõikad harjumust; kui külvad harjumust, siis lõikad voorust või pahe; kui külvad voorust või pahe, lõikad iseloomu; kui külvad tegelane, siis lõikad saatust.

Kuidas vanasõnast aru saada?

Harjumusi kujundab, tugevdab ja hoiab kordamine. Et harjumus kujuneks, peab selle järele olema vajadus. Harjumused on nii tugevad, sest kui need on kujunenud, muutuvad need vajaduseks.

Teil on juba nimekiri iseloomuomadustest, mis teie teed takistavad. Nendega toimetulemiseks on vaja tahtejõudu. Tahtejõud on raskustest ülesaamise võime, sihikindlus eesmärgi saavutamisel.

Millised sisemised raskused võivad teel eesmärgi poole tekkida? (laiskus ja hirm)

3. Lõpuosa.

Tähendamissõna kohvist. Õpilane tuleb õpetaja juurde ja ütleb:

Õpetaja, ma olen väsinud, mul on nii raske elu, sellised raskused ja probleemid, ma ujun alati vastuvoolu, mul pole enam jõudu, mida ma peaksin tegema?

Vastamise asemel pani õpetaja tulele kolm ühesugust anumat veega. Ühte nõusse viskas ta porgandid, teise muna ja kolmandasse kallas kohvioad.

Mõne aja pärast võttis ta veest välja porgandi ja muna ning valas need kolmandast anumast kohvitassi.

Mis on muutunud?“ küsis ta õpilaselt.

Muna ja porgand keedetakse ning kohvioad lahustatakse vees,” vastas õpilane.

Ei, - ütles meister, - see on vaid pinnapealne vaade asjadele.

Vaata - kõvad porgandid on keevas vees olnud pehmed ja painduvad. Habras ja vedel muna muutus kõvaks. Väliselt need ei muutunud, nad muutsid oma struktuuri ainult sama ebasoodsate asjaolude - keeva vee - mõjul. Nii on ka inimestega – väliselt tugevad võivad laguneda ja muutuda nõrgaks, kus haprad ja õrnad kivistuvad ja tugevnevad.

Aga kohvi? küsis õpilane.

KOHTA! See on lõbus osa! Kohvioad jäid iseendaks uude vaenulikku keskkonda ja muutsid seda – muutsid keeva vee suurepäraseks aromaatseks joogiks.

On erilisi inimesi, kes olude sunnil ei muutu – nad muudavad ise olusid ja muudavad need millekski uueks ja ilusaks. Soovin, et te kõik oleksite nagu need kohvioad, mis muudavad seda maailma.

Täpsus, eraldatus, sõbralikkus, vastutustundetus, ahnus, rõõmsameelsus, kadedus, töökus, seltskondlikkus, tagasihoidlikkus, töökus, viisakus, julgus, vastutulelikkus, ükskõiksus, vastutustundlikkus, vaenulikkus, suuremeelsus.

Täpsus, eraldatus, sõbralikkus, vastutustundetus, ahnus, rõõmsameelsus, kadedus, töökus, seltskondlikkus, tagasihoidlikkus, töökus, viisakus, julgus, vastutulelikkus, ükskõiksus, vastutustundlikkus, vaenulikkus, suuremeelsus.

Täpsus, eraldatus, sõbralikkus, vastutustundetus, ahnus, rõõmsameelsus, kadedus, töökus, seltskondlikkus, tagasihoidlikkus, töökus, viisakus, julgus, vastutulelikkus, ükskõiksus, vastutustundlikkus, vaenulikkus, suuremeelsus.

Täpsus, eraldatus, sõbralikkus, vastutustundetus, ahnus, rõõmsameelsus, kadedus, töökus, seltskondlikkus, tagasihoidlikkus, töökus, viisakus, julgus, vastutulelikkus, ükskõiksus, vastutustundlikkus, vaenulikkus, suuremeelsus.

Abi - Takistage Abi - Takistage

Abi - Takistage Abi - Takistage