Blogi tervislikust eluviisist.  Lülisamba hernia.  Osteokondroos.  Elukvaliteet.  ilu ja tervis

Blogi tervislikust eluviisist. Lülisamba hernia. Osteokondroos. Elukvaliteet. ilu ja tervis

» Vanema rühma eksperimentaalse tegevuse tunni ülevaade "Seep on meie usaldusväärne sõber". Kokkuvõte avatud õppetundist teemal: "Üllatust päkapikule" vanemas rühmas Lastega katsetamise tunni ülevaade

Vanema rühma eksperimentaalse tegevuse tunni ülevaade "Seep on meie usaldusväärne sõber". Kokkuvõte avatud õppetundist teemal: "Üllatust päkapikule" vanemas rühmas Lastega katsetamise tunni ülevaade

Integreeritud tund katsetamise kohta vanemas rühmas.

"See hämmastav õhupall"

Kognitiivne uurimistegevus.

Eesmärk: tutvustada lastele mõiste "õhk", selle omadusi, rolli inimelus. Arenda vaatlusoskusi. Kasvatage huvi ümbritseva elu vastu, uudishimu.

Ülesanded:

1. Laste kognitiivsete ja uurimistegevuste edendamine elementaarkatsete abil: oskus eksperimente läbi viia, oma oletusi väljendada, tulemust tegevuste ja sõnade abil demonstreerida.

2. Rühmas luua emotsionaalne meeleolu ühistegevuseks, kujundada lastes heatahtlik suhtumine üksteisesse.

3. Tervikliku taju arendamine, võime reprodutseerida objekti terviklikku pilti, arendada suhtlemisoskust.

4. Tagada paarikaupa suhtlemise kogemuse omandamine, taktilise kontakti hirmu ületamine.

5. Harjutage laste eneseanalüüsi ja emotsionaalset reageerimist tunni kõikides etappides, et kindlustada positiivseid emotsioone.

Eeltöö:õhutemperatuuri jälgimine, õhu olemasolu ja omaduste väljaselgitamise katsetamine, tuulega mängimine, õhu rollist taimede, loomade ja inimeste elus rääkimine.

Varustus: kiri, klaas vett, õlekõrs (igale lapsele), viled, kilekotid, ventilaator, valge paberileht, õhupall.

Tunni käik:

Koolitaja:

Nii et kutid, alustame oma õppetundi. Vaadake, külalised on täna meie juurde tulnud, ütleme neile tere. (koputatakse uksele, "postiljon" annab ümbriku üle)

Poisid, vaadake, meie lasteaeda on tulnud kiri, vaatame, kelle käest (õpetaja uurib hoolikalt kirja). Eeyore aasalt avame ja loeme selle läbi."Tere kutid! Hiljuti külastasin Öökulli, ta kinkis mulle õhupalli ja ütles millegipärast, et see pole lihtne, vaid hämmastav õhupall. Ma ei saa aru, mis selles üllatada võib, tavaline õhupall?! Poisid, äkki saate aidata mul mõista, mis selles hämmastavat on? Ootan väga teie vastust. Eesli Eeyore ".

Koolitaja: Noh, poisid, kas me saame eeslit aidata? Kas te ei arva, et õhupall võib meile midagi öelda?

Koolitaja: Kas teate, miks õhupalli õhuks nimetatakse?

(Kuna palli sees on õhku)

Koolitaja: täna õpime, mis on õhk, millest see koosneb, milleks seda vajame.

Koolitaja: Nüüd arvake mõistatust:

Läbib nina rindkere,

Ja hoiab tagasiteed.

Ta on nähtamatu, kuid siiski

Me ei saa ilma selleta elada. (õhk)

Miks me ei saa seda näha, kuulda ja tunda? (Sest ta on nähtamatu). Muutugem väikesteks teadlasteks ja tehkem paar katset õhuga, et aidata eesel Eeyore'il mõista, mis on õhk. Võtke istet, mu väikesed avastajad.

1) Alustuseks näeme õhk. Võtame kilekoti. Vaadake, mis selles on? (tühi). Jah, see on tühi ja seda saab mitu korda kokku voltida. Nüüd tõmbame kotti õhku ja keerame selle. (Liikumatult seistes kiigutage pakki küljelt küljele; hoidke pakki liikumatult kätes ja liikuge samal ajal kiiresti toas ringi) Mis pakiga juhtus? Tõepoolest, pakend on kuju muutnud, see on õhku täis. Kuidas see välja näeb? (vastused).

Õhk võttis pakendis kogu ruumi. Nüüd teeme koti lahti ja laseme õhust välja. Mis muutus? Pakend on jälle tühi. Huvitav miks? (vastused).

Ja nii oleme teada saanud, et õhk on läbipaistev ja selle nägemiseks peate selle kinni püüdma. Ja saime sellega hakkama. Püüdsime õhku kinni ja panime kotti kinni. Ja siis nad vabastasid ta. See tähendab, et meie ümber on õhk.

2) Kuid ma ei tea, kas seal on õhku meie sees , mida sa arvad? (vastused).

Vaatame üle. Poisid, puhume veeklaasi kastetud torusse. Ja vaatame, mis saab.

Oh kutid, mis veega toimub? (mullid tulevad välja).

Mullid? Kuidas nad sinna jõudsid? Klaasis oli ainult vesi (vastused).

Koolitaja : Mullid on õhk, mis on meie sees. Puhume torusse ja see tuleb välja mullidena. Kuid selleks, et rohkem puhuda, hingame kõigepealt uut õhku ja seejärel läbi toru välja ja saadakse mullid.

Nii saime vaata õhk. Nüüd puhkame!

Kehaline kasvatus.

Tuul puhub, tuul puhub.

Puhub, puhub välja. (lapsed vehivad iseendaga kätega)

Kollased lehed

Rebib puu küljest lahti. (varvastel sirutage käsi üles ja "rebige lehed maha")

Ja lehed lendavad

Üle metsaraja. (jookseb ringides või pöörleb paigal)

Lehed langevad

Otse meie jalgade all. (kükita aeglaselt alla)

Koolitaja : Noh, siin on meil väike puhkus ja saame oma uurimistööd jätkata, istuge.

3) Kas sa arvad, et suudame tunda õhku? Selleks, et me seda tunneksime, peame tegema fänne. Võtame paberilehe ja hakkame seda akordioni kombel kokku klappima.

Nüüd lehvitame endale lehvikut. Kuidas me end tunneme? (vastused).

Just, tunneme tuult. Lõppude lõpuks on tuul õhk. Nii saame õhku tunda. Ja anname oma kaunid fännid eeslile, paneme nad kasti (lapsed panevad ventilaatorid kasti) ja täna lähen postkontorisse ja saadan paki eeslile.

4) Kas me kuuleme õhku?

Koolitaja : Ja siin saate. Poisid, kuidas heli tekib? (vastused)

Kuid tegelikult tekib heli siis, kui toimub õhu väga kiire edasiliikumine, seda nimetatakse vibratsiooniks. Korrake seda nii, nagu seda nimetatakse (sõnavara töö).

Vaadake, meie laudadel on viled, neist saate läbi puhuda kiire õhuvoolu. Mida me kuuleme? (heli)

Heli tekkis õhu sissetungist vilesse.

Nii et poisid, võtame meie katse kokku. Noh, nüüd teate, miks osutus Eeyore eesli õhupall hämmastavaks?

Selle sees on õhku, mida on võimalik näha, kuulda ja tunda. Õhk ümbritseb meid kõikjal, see koosneb mitmest gaasist, millest üks on hapnik, see on hapnik, mida elusolendid hingamiseks vajavad.

Täna kirjutame eesli Eeyore'ile kirja, milles kirjutame kõik eetrist ja saadame fännidega paki. Aitäh kutid eesli aitamise eest. Jätame nüüd oma külalistega hüvasti.


Zeinib Chenib

Kokkuvõte otseselt organiseeritud haridusalastest tegevused vanemate lastega.

Teema: "Õhu hämmastavad omadused".

Haridusala: "Kognitiivne areng"(lõiming hariduspiirkondadega "Kõne areng", "Sotsiaalne ja kommunikatiivne areng").

eesmärk: Ümbritseva maailma tervikliku taju kujundamine, areng

huvi teadusuuringute vastu ja kognitiivne laste tegevused.

Ülesanded:

1. Arendada laste uurimisvõimeid läbi kogemuste ja katsed.

2. Laiendage laste teadmisi omadustest õhk: nähtamatu, läbipaistev, õhk liigub, õhk on kergem kui vesi.

3. Arenda uudishimu, vaatlust, mõtlemist aktiivsus.

4. Laiendage laste ideid õhu tähtsusest inimeste, loomade, taimede elus.

5. Soodustada keskkonna austamist.

6. Anda lastele põhilisi ideid õhusaaste allikatest, puhta õhu tähtsusest meie tervisele.

Sõnastiku töö.

Rikastage laste sõnavara sõnades: atmosfäär, labor, katsed,

katsed.

Meetodid ja tehnikad: probleemse küsimuse, vestluse, loo püstitamine

koolitaja, mängud-uuringud, kogemused.

Tehnilised vahendid õppimine: arvuti, projektor, ekraan, slaidid.

Varustus: kilekotid, tassitäis vett, kokteil

torud, salvrätikud, ventilaatorid, seebimullid, paadid, mere valamud,

lindiga rõngad, oranžid, valged rüüd.

(Kõik laste arvu järgi.)

Toolid on poolringis, riidepuu valgete rüüdega,

minilabor.

Tunni käik

B- Poisid, külalised on täna meie juurde tulnud.

Naeratage üksteisele, naeratage külalistele.

Kui kõik naeratavad

Tere hommikust algab!

Ütleme tere

D. -Tere hommikust!

B- Istume maha toolidele.

Kas teile meeldivad mõistatused?

Siis arvake siin seda:

Läbib nina rinnus

Ja tagasitulek on teel.

Ta on nähtamatu ja veel,

Me ei saa ilma temata elada (õhk)

D. - õhk.

B - Täpselt nii, täna räägime õhust.

Mis on teie arvates õhk?

D. - me hingame õhku

B - Täpselt nii, õhk on see, mida sina ja mina hingame.

1 Slaid (maa, atmosfäär maa ümber)

Meie planeeti Maa ümbritseb igast küljest paks õhukiht.

Õhk on hämmastav kest kogu Maa ümber - atmosfääri nimetatakse.

Sõna atmosfäär tuleneb kreekakeelsetest sõnadest atmosfäär - õhk, kera - pall.

Õhk on inimeste, loomade ja taimede jaoks eluliselt vajalik.

Kas teadsite, et ilma toidu ja veeta võib inimene elada mitu päeva ja

ilma õhuta vaid paar minutit.

2Lium (sukelduja, astronaut)

Sellepärast sukeldujad, kui nad sukelduma hakkavad, sügaval vee all ja

astronaudid, kui nad lähevad lennule, võtavad õhuvarud sisse

spetsiaalsed silindrid.

Täna peame õppima, mis on õhk, kuidas seda leida ja

millised omadused tal on.

Selle nägemiseks ja tõestamiseks muutume teadlasteks-uurijateks ja

läheme laborisse.

Poisid, kas teate, mis on labor?

D. - vastab

C. - labor on koht, kus teadlased teevad erinevaid katseid ja

katsed.

Laboris kindel määrused: ära sega sõpra

sõber, töötage hoolikalt, ärge rääkige valjusti.

Kõik laboris peab olema puhas, steriilne, nii et me kõik paneme selga

valged rüüd.


Noh, nüüd näeme välja nagu tõelised teadlased. Minust saab juht

teaduslik Grupp ja teie, mu abilised.

B - kutsun teid meie laborisse "Whycheck" uurida

- Katse me dirigeerime - leiame õhku kõikjalt!



1. test "Püüdke õhku"

K. Ütle mulle, poisid, kas näete meie ümber õhku?

D. Ei, me ei näe.

K. Kuna me seda ei näe, siis millist õhku?

D. Õhk on nähtamatu, läbipaistev.

B. Õhu nägemiseks peate selle kinni püüdma. Kas soovite, et õpetaksin teile püüdmist

D - me tahame!

B - Võtke kilekott. Mis selle sees on?

D - pakendis pole midagi, see on tühi.

B- Paneme kotti natuke õhku ja keerame selle kokku. Mis pakil viga on?

D - kott on paksuks muutunud. See on õhku täis ja näeb välja nagu padi.

B- Kas sa näed õhku?

D - ei (õhk on nähtamatu)

K - kas näete oma kätt?

B tähendab, millist õhku?

D - läbipaistev õhk.

B - vabastage pakend lahti ja vabastage sellest õhk. Pakend on jälle õhukeseks muutunud,

miks? (õhku pole, väljas)

Mida võime järeldada?

Väljund: Õhk on läbipaistev, nähtamatu, õhu nägemiseks on see vajalik

püüdma ja ümbritsema.


2. test "Õhk meie sees"

K - kas teie arvates on meie sees õhku?

Võtke kõrred, pange need veeklaasidesse ja puhuge see

edasi minema?

Õhumullid tõusevad ülespoole, õhk on kergem kui vesi.

D. - Hingame õhku välja ja vees ilmuvad mullid. Nii et meie sees

seal on õhku.

B - nüüd proovige mitte hingata. Hinga sügavalt sisse ja hoia kinni

hingetõmme. Kui kaua ei saa inimene hingata?

D - ei, ilma õhuta inimene sureb.

K - millise järelduse saab teha?

Väljund: Inimene ei saa ilma õhuta elada.

K - Ja ka, milliseid mulli saame puhuda?

D - seebimullid.


3. test Mullimäng

(laual on seebimullid)

Lapsed tulevad laua juurde ja võtavad seebimulle,

Kui puhud tugevamalt,

Mulle tuleb palju

12345 ei saa neid kunagi kätte.

Igas mullis on õhku. Seebikile täidetakse õhuga ja

eraldub silmusest, lendavad kerged õhumullid.


Seebimullide mäng.

K - Poisid, kuidas õhk meieni jõuab? Mida me sisse hingame?

D - läbi nina

B - näitame, kuidas me hingame.

(Hingamisharjutused)

Me läheme laborisse.

K - kas me näeme õhku sisse ja välja hingates?


4. test (Paberist salvrätikuga)

B - Võtke salvrätikud, hingake sisse ja välja.

Kas näete seda salvrätikuga?

D - ilmselt salvrätik liigub.

B - välja hingates moodustub õhuliikumine ja salvrätik tuleb sisse

liiklus.

Väljund: Tuul - õhu liikumine, õhk liigutab esemeid.


5. test (koos ventilaatoriga)

K - teeme tuule lehvikuga.

Võta fännid, lehvita enda, nüüd naabri vastu. Mida sa tunned?

D - tunneme tuult.

Väljund: Me ei näe, aga tunneme.


6. test (paatidega)

(laual on veekausid, numbri järgi vahtpaadid

K - kas soovite teha tõelist tuuleke? Tule minu juurde. Võta

paadid ja pange need vette. Puhume paatidele, tuuleke tekkis

rinnust õhuvool paisutab purjed üles ja paat sõidab. Lapsed mängivad.

Tuul kõnnib merel

Ja paat kihutab

Ta jookseb lainetena iseenda juurde

Pumbatud purjedel.


B- tulge minu juurde, kutid, jagage paelu.


Kehaline kasvatus "Breeze"

Kas teile meeldib muusikat kuulata? Poisid, soovitan muusikat kuulata ja

mängu mängima "Breeze"... Kujutate vaikset, südamlikku, sooja

imelihtne lindiga mängimiseks. Muusika aitab teid

korja huvitavaid erinevaid liikumisi.

Lapsed liiguvad paeltega, muusika muutub järjest vaiksemaks ja

vaikib.


B - kõik head kaaslased, nad kujutasid imelihtset imelihtset tuult.


Tuul on väga muutlik, mitte püsiv, see võib olla kasulik ja kahjulik.

Istume maha, ma näitan teile pilte, vaatan neid ja

selgitage, millal on hea tuul ja millal on halb.

(Slaidid)

1. Purjekas merel

D - tuul on hea, sest see puhub purjed üles, aitab laeval sõita.

D - tuul on halb, sest see tõstab suuri laineid ja pöörab ümber laevad.

3. Võilill

D - tuul on hea, sest see kannab seemneid taime poolt.

4. Metsatulekahju

Tuul on halb, sest see puhub metsatulekahju.

5. Tuulik

D - Tuul on hea, sest keerab veski tiivad, jahvatab jahu.

B-hästi tehtud ja nüüd laborisse.


7. test (õhk on lõhnatu)

(apelsiniga anum)

K - kas õhk lõhnab? Mida sa arvad?

B-Sule nüüd silmad kinni (ta toob lastele lõigatud apelsini)

Mis lõhnab?

D- Apelsinid.

K - kas õhk lõhnab või mitte?

D-lapsed on segaduses.

K-Kuidas lõhnab pagariäri?

D- Leib.

Q-A apteegis?

D-ravimid.

B-Air kipub kandma lõhnu.

B - õhku on igal pool: ja sisse Grupp, nii kodus kui ka tänaval. Mis värvi on õhk?

D - õhk on värvitu

B - hingake suu kaudu õhku. Mis on õhu maitse?

D - õhk on maitsetu.

B - hingake läbi nina õhku. Kuidas see lõhnab?

D - lõhnatu õhk.

K - millise järelduse me teeme?

Väljund:

D - puhtal õhul pole värvi, lõhna ega maitset.

B - Hästi tehtud kutid.

Kas teile meeldis laboris töötada?

D- vastused

B- Millised kogemused teile rohkem meeldisid?

D- vastused

B - see lõpetab meie uuringud, lahkume oma laborist ja võtame koha sisse.


Libisema (loodus)

B - Inimese tervis sõltub mitte ainult sellest, kuidas ta hingab, vaid ka sellest, mida ta hingab, millist õhku.

Kas õhk, mida me linnas hingame, erineb metsa õhust? Miks?

D - palju puid

B - Puud töötavad nagu tolmuimejad. Nad puhastavad õhku. Rohelised lehed imevad õhust tolmu ja mustust. Mida rohkem taimi on ümberringi, seda puhtam on õhk, seda kasulikum on see inimestele ja nende tervisele.

Libisema (tehased, tehased)

B - Poisid, vaadake, mis õhuga juhtub.

Õhku reostavad tehased, tehased, autod on saastunud heitgaasidega, metsatulekahjud, inimesed reostavad õhku mitmesuguste prügilate korraldamisega.

B - Ja nüüd, noored teadlased, mõtleme;

Kas me suudame hoolitseda õhu puhtuse eest?

D - Jah, saame hoolitseda.

D - ära põle tuld, ära risusta, istuta võimalikult palju lilli ja puid, sest need puhastavad õhku, eraldavad hapnikku. Peame hoolitsema õhu puhtuse eest ja seda mitte reostama.

K - peame kaitsma oma planeeti Maa.

K - Head teadlased, te kõik tegite laboris suurepärast tööd ja õppisite palju uut ja kasulikku õhu kohta ning ma tahan teile kinkida medaleid "Noor teadlane".

Medalite üleandmine.

B - Maa on meie ühine kodu. Me peame elama rahus ja harmoonias.

Poisid, milliseid maailma sümboleid te teate?

D - tuvid.

B - muidugi tuvi - rahu ja sõpruse sümbol kogu maailmas.

Ma teen ettepaneku vabastada tuvid sõpruse ja rahu märgiks kogu planeedil.

B - Nüüd vaata oma peopesadesse - seal on tuvi. Ta on veel noor ja kardab õhkutõusmist. Soojendame teda hingeõhuga.

Saatke talle kogu oma südame lahkus, kogu soojus, kogu armastus - ja laske ta välja!

Slaid - tuvid (lapsed tõstavad käed üles ja vabastavad tuvisid)

B- Ilma päikeseta pole maailmas õnne,

Ilma lasteta pole teda maailmas

Maailma linnud lendavad taeva avarustesse,

Ja igal neist on imeline värv.

Need värvid on taevases vikerkaares

Ja kalliskividena, väikesed, suured.

Hoiame oma lapsi käes,

Olgu nende õnn mitmekülgne!

Nüüd jätame külalistega hüvasti

D - vehkige kätega ja läheme muusika juurde.

Keskmise rühma avatud õppetunni kokkuvõte välismaailmaga tutvumisest "Nähtamatu õhk"

Eesmärk: Laiendage teadmisi õhust.
Haridusvaldkondade integreerimine:"Sotsiaalne ja kommunikatiivne areng", "tunnetus", "kõne areng", "füüsiline areng", "kunstiline ja esteetiline areng".
Õpiülesanded:
Harjutage keskkonda jälgides.
Tugevdada laste ideid õhust, selle omadustest.
Õpi üles ehitama hüpoteese õhu tunnuste ja omaduste kohta.
Jätkake eksperimentide läbiviimise oskuste tugevdamist.
Arendusülesanded:
Arendage oskust praktiliste kogemuste põhjal iseseisvalt järeldusi teha.
Loo tingimused fantaasiarikka mõtlemise, leidlikkuse, tähelepanu arendamiseks.
Aidake kaasa vaimsete operatsioonide kujunemisele, kõne arengule, võimele oma väiteid argumenteerida.
Hariduslikud ülesanded:
Kasvatada lahkust, reageerimisvõimet, austust oma kaaslaste vastu.
Et edendada iseseisvust, võimet mõista haridusülesannet ja seda iseseisvalt täita.
Suurendage huvi eksperimenteerimise vastu, hoolitsege veega töötamise eest
Metoodilised võtted: vestlus-dialoog, mänguolukord, kehaline kasvatus, kogemused, eksperiment, laste produktiivne tegevus, analüüs, kokkuvõtted, küsimused, laste individuaalsed vastused).
Hüpoteesid:
- õhk ümbritseb meid pidevalt;
- õhu tuvastamise viis - õhu "lukustamine", kestas "kinnipüüdmine";
- õhk on veest kergem;
- inimeste sees on õhku;
- ilma õhuta on elu võimatu.
Varustus: kilekotid (vastavalt laste arvule); anum veega, purk, ühekordselt kasutatavad tassid veega ja hernestega, kokteilitorud; guašš; harjad; taskulamp.
Tunni käik:
Koolitaja: Poisid, soojendame üksteist oma naeratustega! Selleks pange käed vööle ja öelge sõnad: "Vasakule - paremale, pöörake ümber ja naeratage üksteisele."
Koolitaja: Poisid, mis meid veel soojendab ja meeleolu parandab?
Lapsed: Päike!
Koolitaja:Õige! Kujutame ette, et meie käed on päikesekiired. Puudutame üksteist ja kingime sõpradele sooja (lapsed seisavad ringis, sirutavad käed üles, puudutavad üksteist ja ütlevad sõnad:

Päikest, päikest
Oleme teie kiired.
Olge head inimesed
Sa õpetad meile)

Koolitaja:
Poisid, täna soovitan teil saada tõelisteks teadlasteks ja võtta ette matk laborisse, kus saate uurida. Kas sa tahad?
Lapsed: Jah!
Koolitaja: Pange siis peagi mütsid selga!
Ja siin on see, mida me uurime, saate teada minu mõistatuse lahendamisel:

Läbib nina rindkere,

Ja tagasitulek on teel.
Ta on nähtamatu, kuid siiski
Me ei saa ilma temata elada.
Me vajame, et ta hingaks
Õhupalli täitmiseks.
Iga tund on meie kõrval
Kuid ta on meile nähtamatu!

Lapsed:Õhk!
Koolitaja:Ütle mulle, kas näete õhku meie ümber?
Lapsed: Ei, me ei näe.
Koolitaja: Kuna me seda ei näe, siis millist õhku?
Lapsed:Õhk on läbipaistev, värvitu, nähtamatu!
Koolitaja: Ja õhu leidmiseks läheme oma laborisse (lapsed lähevad tabelisse 1). Õhu nägemiseks peate selle kinni püüdma. Kas soovite, et õpetaksin teile, kuidas õhku püüda?
Lapsed: Jah.

Kogemus 1."Püüdke nähtamatust kinni" (kilekoti ja taskulambiga).

Koolitaja: Võtke kilekott. Mis selle sees on?
Lapsed: See on tühi.
Koolitaja: Seda saab mitu korda kokku panna. Vaadake, kui õhuke see on, püüdkem nüüd kotti õhku. Hästi tehtud, kui kiire sa oled! Nüüd keerutame seda. Kott on õhku täis, näeb välja nagu padi. Õhk võttis pakendis kogu ruumi. Mis siis, kui me ta lahti teeme? Mis juhtuma hakkab?
Lapsed: Kui võtame koti lahti ja vabastame sellest õhu, siis muutub kott jälle õhukeseks.
Koolitaja: Järeldus: õhu nägemiseks peate selle kinni püüdma. Ja saime hakkama! Püüdsime õhku kinni ja lukustasime kotti ning lasime siis lahti. Mis värvi on õhk?
(laste vastused). Mul on laudadel taskulamp. Maagid, nüüd pühendan pakendi. Mida sa nägid?
Lapsed: Taskulamp läheb läbi koti.
Koolitaja: Valgus läbib õhukotti, sest õhul pole värvi, see tähendab, et see on läbipaistev. Siin on esimene õhu omadus - läbipaistev, värvitu.
Koolitaja: kutid, oleme nii tõsise kogemuse saanud!

Otsisime teiega õhku
Ja nad püüdsid ta kotti!
Vaatasime, särasime
Ja nad lasevad vabaks!

Nüüd puhkame veidi ja mängime. Pidage meeles, mis pakend oli. Millal me sealt õhku püüdsime? Milline siis. Millal me õhku välja lasime?
(Artikulatsioonivõimlemine "Õhupall" - pange oma põsed nii palju kui võimalik, hoidke 5 sekundit all, "õhupall purunes" - tõmmake põsed sisse, hoidke 5 sekundit)
Koolitaja: Ja huvitav, kas inimeste sees on õhku? Mida teie arvate? Vaatame üle.

Kogemus 2. "Õhk inimeses".
Laudadel on igal lapsel klaas vett hernestega põhjas ja kokteilipulgad.
Koolitaja: Mida sa tassides näed? Millist vett? Tunneta sõrmedega õrnalt. Mida herned teevad? (lamada klaasi põhjas). Kas soovite herneid taaselustada? Soovitage mulle, kuidas saaksite herneid elustada. Mis saab meid aidata? Õige, õhk. Mida peame selleks tegema? (Puhuge torudesse). Mis toimub? Mullid ilmusid - see on õhk. Nägime teda uuesti. Mida meie herned teevad? Nad liiguvad. Mis aitas meil herneid taaselustada? Jah, muidugi, õhk. Me mitte ainult ei leidnud teda, vaid nägime ka seda, kuidas ta herneid liikuma pani. Ja kust see õhk tuli (esmalt hingas sisse, siis hingas torusse). Nüüd oleme veendunud. Et inimeses on õhku! Me hingame seda! Poisid, kas saate õigesti hingata?
Lapsed: Oleme võimelised!
Koolitaja: Näita! Hästi tehtud! Kuid selleks, et paremini hingata, peate teadma mõningaid reegleid: hingake läbi nina, ärge hingamise ajal oma õlgu tõstke, mao peaks aktiivselt hingamises osalema.

Kehaline kasvatus:

Kuna tegemist on veega, (näita - valame vett ühest nurgast teise)
Keerake julgelt varrukad üles. (keerake varrukad kokku)
Valanud vesi - vahet pole (käed vöö peal, raputage pead)
Kaltsukas on alati käepärast (näitab peopesasid, mis on üksteisega servaga ühendatud)
Põll on sõber. Ta aitas meid (jookse peopesad kaelast põlvedeni)
Ja keegi ei saanud siin märjaks (käed vöö peal, pea külgedele pööramine)
Kas olete oma töö lõpetanud? Pange kõik oma kohale? (samm oma kohale).

Koolitaja: Poisid, palun võtke koht laudade juures.

Kogemus 3. "Kumb on lihtsam: vesi või õhk?"Õpetaja soovitab lastel minna laua juurde. Laua peal on anum veega ja tühi purk.

Koolitaja
:mida sa arvad. Poisid. Kas õhk on kerge või raske? Kuidas me saame teada (laste vastused). Proovime sellele küsimusele vastata järgmise katse läbiviimisega. Kas teie arvates on purgis õhku? (Seal on). Kas suudate seda tõestada? Selleks peame purgi vette laskma, kael alla ja vaatama, mis juhtub. Kui hoiate seda sirgena, ei pääse vesi sinna sisse. Mis hoiab vett purgist eemal? Nüüd kallutage purki veidi ja võtke see veidi veest välja. Mis on ilmunud? (Mullid). Mis sa arvad, miks need ilmusid? Vesi ajas õhu purgist välja, asus kohale ja õhk tuli välja mullidena. Nüüd oleme veendunud. See vesi on õhust raskem ja võib selle välja tõrjuda.

4. test.Laske tilk õhku (õhuga joonistamine).

Koolitaja: tahad joonistada? Ja täna loosime välja ebatavalisel viisil!

Õhk suudab palju!
Ta aitab meil joonistada!
Puhume torudesse
Täitkem tilgad!

Pange paar tilka vedelat värvi (guašš) paberilehele ja võtke kokteilitorud. Suuname toru alumise otsa bloti keskmesse ja puhume seejärel pingutades torusse ja pumbake plekki keskelt erinevates suundades. Vaadake, kuidas blotid kulgevad erinevates suundades "jalad". Kuidas see välja näeb, poisid? Kas teile meeldib? Kui lehed on kuivad, täidate puuduvad detailid ja korraldame teie joonistuste näituse!

Lapsed: Tore!
Koolitaja: Poisid, te olete suurepärased õhudetektorid! Meie otsingute tulemusena leidsime (lapsed võtavad klassis kokku katse- ja uurimistegevuse tulemused):

Et õhk on läbipaistev, värvitu;
- et õhk ümbritseb meid pidevalt;
- see õhk on nähtamatu, kuid seda võib leida mitmel viisil;
- see õhk on kergem kui vesi;
- et teie ja mina hingame õhku;
- et inimeste sees on õhku.

Poisid, mida te arvate, miks me seda vajame ja on oluline teada õhu omadusi? (vastab: õhk on vajalik kõigi elusolendite jaoks)

Loovtööde näituse kaunistamine.

Natalia Kalyberda

Juhtiv haridusvaldkond: kognitiivne areng.

Eesmärk: eksperimentaalse meetodiga lastele õhu omadustega tutvustamiseks.

Ülesanded:

Andke lastele aimu õhu omadustest;

Määrake empiiriliselt õhu olemasolu meie ümber (toas, kotis, inimeses) ja näidake, kuidas seda tuvastada;

Arendage järelduste tegemise oskust, põhjendage oma hinnanguid;

Äratage huvi ebatavaliste vormide taaselustamise vastu (tühjendage, kindlustage võime lõpetada objektide detailide joonistamine (blot), et anda neile täielikkus ja sarnasus tegelike piltidega;

Soodustage uudishimu, vastastikust abi, huvi eksperimentaalse tegevuse vastu.

Varustus: veenõud, klaasid, kokteilitorud, kilekotid, tühjad paberilehed, guašš, ventilaator, õhupallid, mälulauad.

Haridustegevus

Koolitaja:

Üks kaks kolm neli viis,

Kas sa tahad mängida?

Ma avaldan teile saladusi,

Sa pead lihtsalt teadma samal ajal

Mida te ei saa: karjuge valjusti,

Segage üksteist.

Kuid peate: hoolikalt kuulama,

Küsimustele vastama,

Aidake üksteist.

Arva mõistatus:

Me vajame, et ta hingaks

Õhupalli täitmiseks.

Ta on nähtamatu ja siiski

Me ei saa ilma selleta elada. (Õhk)

Kas soovite õhu kohta teada palju-palju huvitavat? Siis läheme laborisse. Kõik pöördusid ümber ja leidsid end laborist. Ja nii, mu väikesed teadlased - teadlased, ootavad meid uued huvitavad avastused.

Looduse sõbraks saamiseks

Uuri välja kõik tema saladused

Lahendage kõik mõistatused.

Poisid, vaadake, laual on saladusega pallid. Püüame kõik saladused lahti harutada.

Ja nad aitavad meid selles: silmad, nina, suu, kõrvad, käed. Mängime mängu "Kes vajab õhku?" Ma nimetan sõnu, kui vastus on jaatav, siis plaksutate käsi, kui negatiivne, siis ei plaksuta. (Mees, koer, kivi, kask, laud, karu, varblane, maja, liblikas, haug, telefon, kummel, auto, harakas.)

Kes vajab õhku? (Inimestele, loomadele, taimedele, lindudele, kaladele - see tähendab eluslooduse objektidele).

Kas teie arvates on meie grupis õhku? Jah, muidu ei saaks me hingata. Õhku on majades, tänaval ja lennukites.

Kas me näeme teda? Nii et ta on nähtamatu.

Veendume, et see on olemas.

Kogemus number 1.

Mul on klaas käes. Kas see on teie arvates tühi? Kinnitan paberitüki klaasi põhja. Kui panen klaasi vette, kas paberitükk saab märjaks? Keeran klaasi tagurpidi, lasen selle aeglaselt vette (hoidke klaasi otse)... Võtan selle välja. Kas paberitükk on märg? Paber jäi kuivaks, sest klaasis on õhku ja ta ei lasknud vett klaasi.

Kogemus number 2.

Nüüd proovime teada saada, kas meie sees on õhku? Võtke kokteilitorud, kastke need vette ja puhuge. Mida sa näed? (mullid)... See õhk väljub meist ja muutub vees mullideks. Õhk on kerge ja mullid tõusevad veepinnale.


Kogemus number 3.

Proovime õhku saada. Teie ees on kilekotid. Nad on tühjad. Võtke kotid, lehvitage nendega, öelge: "Üks, kaks, kolm - kott, püüdke kinni" ja keerutage seda. Pakend on punnis. Mis on pakendi sees? Mis värvi on õhk? (Värvitu, läbipaistev, nähtamatu)


Pakend oli vormitu, kuid muutus elastseks, tihedaks. Milliseid esemeid saame õhuga täita, üles pumbata? (Pall, õhupall, autorehv, madrats, päästerõngas, kummipaat)

Kogemus number 4

Me ei näe õhku, kuid võime seda tunda,

Võtke pulk ja torgake kott läbi, tooge kott näole ja klõpsake sellel. Mida sa tunned? (tuuleke)Õhk tuleb kotist välja, see liigub ja õhu liikumine on tuul. Milline on tuul? (külm, soe, tugev, kerge, tormine)... Kuidas saate luua õhu liikumist? (lehvita lehvikuga, puhu peopesaga).

Kehaline kasvatus

Fidget - tuul (vehi kätega üle pea)

Teab kõike maailmas.

Teab, kuidas konn laulab (kükita ja hüppa) Kva - kva - kva

Teab, kuidas kest müra tekitab (keerake peopesad paati ja viige need paremale ja siis vasakule kõrva)Šu - šu - šu

Teab, kuidas vares karjub (lehvitame kätega nagu tiivad) Kar - Kar - Kar

Teab, kuidas lehm sumiseb (plaksutame käsi) Moo-moo-moo.

Kogemus number 5

Proovime õhku alla neelata. Kas õhk maitseb? (mitte)

Kogemus number 6

Kas õhk lõhnab? (mitte)Õhul pole oma lõhna. Õhus on lõhnu. Mul on kaks purki, neis on midagi. Sule silmad, ma avan purgid. Mida tunnete, mida tunnete? (apelsin, küüslauk, sibul).

Kuidas lõhnab lillepeenra lähedal olev õhk? (lilled)... Tulekahju lähedal? (suits)... Pärast vihma? (värske) Söögitoas? (toit).

Kogemus number 7

Kas õhul on kuju?

Mis on minu kätes? (õhupallid, üks ümmargune, teine ​​vorstikujuline, pumbatud kummikinnas)

Mis on nende esemete sees? (õhk)

Kas need on sama kujuga objektid? (mitte)

Õhul pole vormi. See võtab objekti kuju, kuhu see asetati.

Kogemus number 8

Kas sa arvad, et me kuuleme õhku?

Heli tekib siis, kui õhu liikumine toimub väga kiiresti edasi. Seda nimetatakse võnkumiseks. Meil on viled ja muusikariistad. Puhume ja kuuleme õhku.

Tulemus: Tuletame meelde, mida me täna õhu kohta õppisime, ja avame õhupallid saladusega (mälulaud):


1) õhk on nähtamatu;

2) õhul pole kuju;

3) õhk on lõhnatu;

4) õhul pole maitset;

5) õhul pole värvi;

6) õhku on kuulda;

7) tuul on õhu liikumine.

Seega vajame hingamiseks õhku. Ilma õhuta ei saa elada. Ja meie jaoks on väga oluline, et me hingaksime puhast õhku.

Mida tuleks teha siseõhu puhastamiseks? (tolm maha, moppida põrandad, ventileerida, istutada lilli)

Ja tänaval? (teede kastmine, puude, lillede istutamine, spetsiaalsete filtritega tehastest suitsu puhastamine).

Me teame, et saate värvida õhuga. Mis on õhuga joonistamise tehnika nimi? (Blotograafia) Nüüd proovime joonistada õhu, värvi ja õlgede abil (pane tilk akvarelle paberile ja õhku see kokteilitoruga erinevates suundades).


Poisid, täna saime õhu kohta palju huvitavat teada.

Kas teile meeldis eksperimente teha? Mis kogemus teile huvitav oli? Nüüd on meil aeg tagasi minna. Kõik pöördusid ümber ja leidsid end grupis.

Seotud väljaanded:

Kognitiivne uurimistegevus. Eesmärk: süstematiseerida ühiseid tegevusi korraldades laste teadmised õhu omadustest.

Integreeritud tund katsetamise kohta vanemas rühmas "Õhu omadused" Teadmiste valdkond. Kognitiivsed ja uurimistegevused Eesmärk: Organiseerida laste teadmised õhu omaduste kohta organisatsiooni kaudu.

Ülevaade ettevalmistava kooligrupi "Nähtamatu õhk" katsetamise tunnist Kooli ettevalmistusrühmas katsetamise tunni kokkuvõte. "Nähtamatu õhk" Eesmärk: Jätkata omadustega tutvumist.

GCD kokkuvõte eksperimentaalsest ja eksperimentaalsest tegevusest vanema eelkooliealiste lastega "Nähtamatu viisard" GCD kokkuvõte vanema eelkooliealiste lastega "Nähtamatu mustkunstnik". OO - tunnetus. Välja töötanud GBDOU lasteaia nr.

Lühikokkuvõte vanema rühma eksperimentide õppetunnist "Maagiline vesi, me tunneme teid ära"

Efimova Alla Ivanovna, GBDOU №43 õpetaja, Peterburi Kolpino
Kirjeldus: materjal pakub huvi koolitajatele, lapsevanematele, täiendõppe õpetajatele.
Eesmärk: tekitada huvi teadustegevuse vastu
Ülesanded:
Tutvustada lastele vee omadusi (maitse, värv, lõhn), selgitada vee tähendust kogu elu maa peal.
Laste uudishimu, mõtlemise ja kõne arendamiseks, laste aktiivsesse sõnavarasse sisestamiseks sõnad: värvitu, maitsetu, läbipaistev.
Arendada laste tunnetuslikku huvi, tundma veega katsete läbiviimise tehnikat; arendada vaatlust, oskust võrrelda, vastandada, järeldusi teha; oskus eksperimentide ajal eakaaslastega suhelda.
Varustus: tassid; klaasid joogivett, pudelid, õled (igale lapsele); lehtrid, kitsad kõrged klaasid, ümarad anumad, laiad kausid, kulbid, vesi, kandikud; jahu, granuleeritud suhkur, jõeliiv, värvid, kohv, lusikad või pulgad, sidrun, jää, värviline jää.
Eeltöö: ilukirjanduse lugemine teemal "Vesi" (luuletused, mõistatused, vanasõnad, ütlused); vaatlus jalutuskäigu ajal; vestlused veest, selle rollist inimese elus; illustratsioonide vaatamine teemal "Vesi"; katsete läbiviimine veega (lume muutmine veeks, vesi jääks, vee värvimine).

Tunni käik:
Koolitaja: Poisid, meie jalutuskäikude ajal vaatasime loodusnähtusi. Lugesime seda vee kohta käivast entsüklopeediast. Kodus jälgime kõik iga päev, kuidas vesi kraanist voolab. Nad õppisid luulet. Täna kutsun teid liituma klubiga "Noored laborandid", et saada rohkem teada vee omaduste kohta, kas inimene suudab ellu jääda ilma vee ja kogu planeedil oleva elu. Poisid, miks me vajame vett?
Vastused lapsed.
Koolitaja: Poisid, me kasutame vett kodus iga päev, nüüd nimetab iga laps kordamööda, kus kodus vett kasutatakse (või laps ise või tema vanemad).
Vastused lapsed: peseme hambaid, peseme nägu, peseme nõusid, joome teed, küpsetame lõunasööki, õhtusööki, kastame lilli, täidame akvaariumi ja palju muud.
Koolitaja: Just, poisid, hästi tehtud. Ja nüüd küsin teilt mõistatusi loodusnähtuste kohta. Kuula tähelepanelikult.
"Olen nii pilv kui udu,
Nii oja kui ookean
Ma lendan ja jooksen
Ja ma võin olla klaas.
(Vesi.)
Me ütleme: see voolab;
Me ütleme: ta mängib;
Ta jookseb alati edasi
Kuid see ei jookse kuhugi.
(Vesi.)
Olen merel alati soolane
Ja ma olen jões värske.
Ainult kuumas kõrbes
Ma ei kuulu üldse.
(Vesi.)
Koolitaja: Millega kõik need mõistatused seotud on? Millest me täna räägime?
Lapsed. Veest!
Koolitaja: Poisid, mis te arvate, kust leiate loodusest vett?
Vastused lapsed.
Koolitaja: Ja nüüd proovime koos teiega kindlaks teha, kus vesi asub, ja selleks peate mängima mängu. Kas sa nõustud?
Vastused lapsed.
Koolitaja: Mäng: "Ütle sõna."
Meredes ja ookeanides - vesi on soolane;
merevesi - ... merevesi;
ookeani vesi -… ookeaniline;
jõgedes - ...,
vedrudes - ...
soodes - ...,
Koolitaja: Mis te arvate, miks vajavad inimesed vett, loomi, taimi, kalu?
Vastused lapsed.
Koolitaja: Kas te tahate vee kohta palju rohkem teada saada? Seejärel kutsun teid klubisse "Noor laborant". Soovitan teil vett uurida. Kas sa nõustud?
Vastused lapsed.
Koolitaja. Nüüd läheme oma laborisse ja alustame uuringuid. Enne katsete tegemist tuletan lastele meelde ohutust veega töötamise ajal. Kõigepealt tahaksime siiski luulet kuulata, sest lapsed teavad luulet.
Varya: Vett on alati vaja kõigile,
See on läbipaistev ja puhas.
Ta jookseb ja voolab ja valab
Jõest koputage ja hästi.
Vesi on soe ja külm
Ta on ka märg.
Ja kes pole veega ettevaatlik
Ta niisutab neid kiiresti.
Timur: Kui plekid on ninale istunud,
Kes on siis meie esimene sõber?
Kas eemaldada näolt ja kätelt mustus?
Milleta ema ei saa hakkama
Ei mingit toiduvalmistamist ega pesemist?
Ilma milleta me ausalt öeldes
Kas mees peaks surema?
Nii et leivakõrvad kasvavad
Laevadele sõitmiseks
Nii et želee on küps.
Nii et pole probleeme -
Me ei saa elada ilma…. VESI.

Kogemus nr 1 "Vesi on vedelik".
Koolitaja: Vesi on vedel. See voolab. Seda saab valada ükskõik millesse. Kuhu saab vett valada?
Lapsed: Klaasis, ämbris, vaasis, pudelis, taldrikus.
Koolitaja: Mida saab veel veega teha?
Lapsed: Seda saab valada, valada ühest anumast teise.
Koolitaja: Proovime vett valada ühest anumast teise.
Väljund: vesi on vedelik, seda saab valada, valada.

Kogemus nr 2 "Veel pole maitset".
Koolitaja: Siin on huvitav asi: kas tavaline vesi on maitsega?
Nii et ma maitsen vett. Maitset ei tundnud. Ma arvan, et veel pole maitset.
Koolitaja: Ja nüüd proovite vett läbi kõrre juua. Kas tal on maitse?
Lapsed täidab kasvataja ülesannet.
Koolitaja: Ja kui lisame klaasile veele tükikese sidrunit, proovime lisada sidrunit ja maitsta vett, mis on muutunud?
Vastused: vesi on hapukas. Oleme muutnud vee maitset.
Koolitaja: Võtke nüüd lusikad ja valage granuleeritud suhkur vette, segage ja maitske, kas maitse on muutunud?
Vastused lapsed: vesi muutus magusaks.
Väljund: veel pole maitset, see on maitsetu ja selgub, et vesi võib omandada sellele lisatud aine maitse.
Koolitaja: Poisid, kas teie arvates on veel lõhn?
Vastused lapsed.
Koolitaja: Teie ees on laual kohv, proovige valada kohv klaasi vette ja nuusutada, kas vesi lõhnab?
Vastused lapsed: vesi lõhnab kohvi järele.
Väljund: puhas vesi, lõhnatu, kuid kui sellele midagi lisada, võtab see selle lõhna. Meie puhul võttis vesi kohvilõhna.

Kogemus nr 3 "Vees pole kuju".
Laste ees on erinevad anumad.
Koolitaja: Kas vesi võib olla mingis vormis?
Vastused lapsed.
Koolitaja: Kuidas ma seda kontrollida saan? Mis kuju need anumad on?
Vastused lapsed.
Koolitaja: Täidame need veega. Mis muudab vee kitsasse anumasse valamise mugavamaks?
Lapsed: Kulbiga läbi lehtri.
Väljund: vedelal veel pole vormi, see võtab anuma kuju, milles see asub.

Katse nr 4 “Mis vees lahustub? ".
Laste ees alustel veeklaasid, pulgad, lusikad ja ained erinevates anumates. Lapsed uurivad vett, mäletavad selle omadusi.
Koolitaja: Mis teie arvates juhtub, kui vette lisatakse suhkrut?
Lapsed lisage suhkur, segage ja jälgige kõik koos, mis on muutunud.
Koolitaja: Mis juhtub, kui lisame vette jõeliiva?
Lapsed lisavad vette jõeliiva, segavad.
Koolitaja: Kas vesi on muutunud? Kas see on muutunud häguseks või on see jäänud läbipaistvaks? Kas jõeliiv lahustus?
Vastused lapsed.
Koolitaja: Mis juhtub veega, kui lisame sellele toiduvärvi?
Lapsed lisage värv, segage.
Koolitaja: Mis muutus?
Lapsed: Kas vesi on värvi muutnud?
Koolitaja: Kas värv on lahustunud?
Lapsed: Värv lahustus ja muutis vee värvi, vesi muutus läbipaistmatuks.
Koolitaja: Kas jahu lahustub vees?
Lapsed lisage veele jahu, segage.
Koolitaja: Milliseks on vesi saanud? Pilvine või läbipaistev? Kas jahu on vees lahustunud?
Koolitaja: Milliseid aineid oleme vees lahustanud? Millised ained ei lahustunud vees?
Vastused lapsed.
Väljund: vesi lahustab aineid, kuid mitte kõike (vesi on lahusti, kuid mitte kõik ained lahustuvad selles).

Kogemus nr 5 "Jää - tahke vesi"
Koolitaja: Lapsed, ma andsin teile teie kodutöö, külmutage kodus vesi ja tooge jääkatted aeda. Sa tõid nad ja me vaatame, kuidas jää sulab ja muutub veeks. Võtke tükk jää enda kätte. Mis juhtub jääga? Miks jää sulab?
Vastused lapsed.
Koolitaja: Nüüd kuivatage käed salvrätikuga. Millised on salvrätikud?
Laste vastused: Märg.
Laste järeldus: jää on tahke vesi.

Kogemus nr 6 "Gaasiline vesi - aur"
Koolitaja: Võtan klaasi kuuma vett ja katan selle taldrikuga. Lapsed vaatavad. Näitan plaati. Mida näete klaasil?
Vastus: Tekkinud on veepiisad.
Väljund: vesi võib muutuda auruks.
Tulemuste kokkuvõte ja hindamine.
Mänguharjutus "Waves"
- Nüüd seisame suures ringis ja moodustame järve.
Vesi järves on rahulik (laiutame käsi sujuvalt külgedele),
kerge tuuleke lendas sisse, hakkas veega mängima (käte liigutamine üles ja alla),
tuul puhus tugevamalt (vesi kees, pritsis), tuul vaibus (veepind on vaikne).
Koolitaja: Poisid, täna õppisime vee omadusi. Mis teile kõige rohkem meelde jääb?
Vastused lapsed.
Koolitaja: Poisid, mõelge, mis juhtub veega, kui võtate selle külma kätte, mis juhtub jääga, kui toite selle sooja ruumi? Aitäh.
Poisid, katsetage kodus oma vanematega: looge "värviline jäämosaiik". Selleks peate täitma sellel lehel kirjeldatud ülesande. Lastele antakse juhiseid sisaldavaid lehti.
Juhised "Värvilise jäämosaiigi" valmistamiseks.
1. Valage klaasi vett.
2. Värvige vesi (valige soovitud kogus).
3. Täitke vormid värvilise veega
4. Pange külmkappi.
5. Tooge hommikul lasteaeda.
Märkus: pidage meeles, et teie värviline jäämosaiik võib muutuda tavaliseks värviliseks veeks.
Koolitaja: te tulite kõik ülesannetega hästi toime, olen teie üle väga uhke, tänan teid kõiki eksperimentaalses tegevuses osalemise eest. Poisid, lähme nüüd riidesse ja jätkame katseid tänaval. Võtame guašši ja värvime lume, kogume külmunud jäätükkidest lumehelbe.
Koolitaja: Noh, poisid, teile meeldis meie õppetund ja kui suurepärased lumehelbed osutusid. Sa oled imeline. Kuni kohtume taas talvega ja veega.