Blogi tervislikust eluviisist. Lülisamba hernia. Osteokondroos. Elukvaliteet. ilu ja tervis

Blogi tervislikust eluviisist. Lülisamba hernia. Osteokondroos. Elukvaliteet. ilu ja tervis

» Tunnitund Minu pere on minu rikkus -.doc - Tunnitund: "Minu pere on minu rikkus" (4. klass). Tunnitund "minu pere on minu rikkus, minu pere on minu rikkuse tunni tund

Tunnitund Minu pere on minu rikkus -.doc - Tunnitund: "Minu pere on minu rikkus" (4. klass). Tunnitund "minu pere on minu rikkus, minu pere on minu rikkuse tunni tund

Tunnitund

Teema: "Minu pere on minu rikkus"

Välja töötatud ja teostatud:

Bratanova Marina Sergeevna

Surgut, 2018

Tunnitund "Minu pere on minu rikkus"

Loodus, olles loonud inimesed sellistena, nagu nad on, pakkus neile suurt lohutust paljude pahedega, andes neile perekonna ja kodumaa.

W. Foscalo

Eesmärgid:

edendada õpilaste vaimsete ja kultuuriliste väärtuste tutvustamist;

aidata õppijatel mõista, et perekond on inimesed, keda ühendab armastus ja vastutus üksteise ees.

Ülesanded:

laiendada ideid perekonna, perekonna rikkuse, perekonna tähtsuse ja rolli kohta inimelus;

mõjutada emotsionaalseid tundeid;

aidata kaasa õpilaste vanema põlvkonna armastuse ja austuse, positiivse suhtumise kujunemisele oma pereliikmetesse.

Eelnev ettevalmistus:

Toimus ettevalmistav tunnitund, küünega tehti järgmine töö:

õpilased kirjutavad essee - mõtiskluse "Minu pere on minu rikkus", küsimustele, 1. lisa.

jutustada pere vapi loomise lugu ja mis see on. Välja antud kodutöö mõelge läbi ideaalse perekonna vapi plaan või skeem, koguge vajalik materjal... 3. liide

2. Rühma aktiivsed õpilased valmistavad ette etenduse - loo oma perest, millele on lisatud visuaalne materjal: esitlus, perekonna sugupuu, fotoalbum ...

3. Valmistage ette näitus fotodest, lõbusatest lugudest pereelust ...

4. Kontori kaunistamine: fotoplakatid, avaldused pere kohta ...

Tunnitund

Juhtiv: Tere pärastlõunal, kutid, meie ürituse külalised. Mul on väga hea meel teid näha meie tunnitunnil, mille nimi on "Minu pere on minu rikkus". Ja tahaksin meie tunnitundi alustada sõnadega: loe epigraafi.

Õpilane 1.

Minu pere on minu rikkus
Armastan kaitset, hellust, vendlust.
Siin hindavad nad hellust ja mugavust,
Siin pole kunagi lisatud
Kõik koos tähistavad pühi
Ja nad ei igatse ka argipäevi.
Ja ma tean kindlalt, sõbrad
Elus on peamine asi perekond.

Juhtiv: Perekond - need on lähedased ja kallid inimesed, need, keda me armastame, kellelt võtame eeskuju, kellest hoolime, kellest soovime head ja õnne. Just perekonnas õpime armastust, vastutust, hoolt ja austust.

Pereringis kasvame üles,
Põhitõdede aluseks on vanemakodu.
Pereringis on kõik teie juured
Ja sisenesite ellu perekonnast

Palun öelge mulle: kes on pereringis?

Mees ja naine, kellest saab laste sündides isa ja ema. Koos moodustavad nad tõelise pere ühtsuse. Kui on perering, siis on ka tulevikku.

Tunnitund

"Minu perekond -

minu rikkus! "

Klassijuhataja: Zemskova S.N.

"Minu pere on minu aare!"

Tunnitunni eesmärk

  1. Määrake perekonna tähtsus iga inimese elus.

Ülesanded

  1. Idee pereväärtused.
  2. Kultuuri kasvatamine inimestevahelised suhted.
  3. Et oleks võimalik lahendada perekonna konfliktsituatsioone.

Selle teema asjakohasus

Perekond on kõigi sihtasutuste alus. Võite olla professionaalselt nõutav inimene, kuid kui pole usaldusväärset tagaosa - sõbralik perekond, siis ei võiks inimest elus öelda. Pereväärtuste kontseptsioonide kujunemine toimub juba varases lapsepõlves ja noorukieas kinnistatakse ideed selle kohta, milline peaks olema perekond. On oluline, et need seisukohad oleksid positiivsed.

Tunnitund

  1. Tere kutid! Mul on hea meel tervitada teid tunnitunnusele, mis on pühendatud ... Ja millele on pühendatud meie tunnitund, seda ütlete mulle. Varem jagati teid kolme rühma. Ja igale rühmale jagasin kaarte sõnadega, millest peate tegema teatud avaldused.

Esimene rühm : “Õnnelik on see, kes on kodus õnnelik” (L. N. Tolstoi).

Teine rühm : "Isaks saada on palju lihtsam kui selleks jääda" (V. Kljutševski)

Kolmas rühm : "Abiellumine tähendab oma kohustuste kahekordistamist" (A. Schopenhauer)

Mis on kõigil neil kolmel avaldusel ühist? Arvasite ära, mis oli meie tunnitunni teema?

Niisiis, meie fraasi algus on ja lisame selle lõpu oma tunni lõppu.

  1. Poisid, miks teie arvates on see teema arutamiseks valitud?

Laste vastused.

Kavandatud järeldus:

Perekond - kõige tähtsam elus. See, kuidas inimesed peres elavad, määrab nende meeleolu, edu tööl ja isegi tervise. Inimene, kellel pole perekonda, on vaesem kui see, kellel on perekond.

Proovime nüüd vestluse käigus välja töötada käske (reegleid) pereelu.

Saame selles olukorras aru.

1) Tulite koju ja seal on sünge või masendav õhkkond. Ja ma pakun selle küsimuse välja teie aruteluks (küsimus kõigile kolmele rühmale)

"Kuidas ema ja isa tuju parandada?"

Laste ettepanekud.

Olete pakkunud palju võimalusi oma vanemate meeleolu parandamiseks. Ma arvan, et peamine on näidata oma osalust.

Ja pereelu esimene käsk:

"Andke oma vanematele rõõmu"

2) Pere ei koosne ainult vanematest. On vendi ja õdesid, tädisid ja onusid, vanavanemaid. Milliseid teisi sugulasi te teate? Proovime teada saada.

Ma andsin sulle ülesandekaardid. Proovige soovitatud küsimustele vastata.

Esimene rühm : Teie ämm ja ämm on teie juurde tulnud. Kes see on? (Vastus: mehe vanemad)

Teine rühm : Äi ja ämm on tulnud teie juurde. Kes see on? (Vastus: naise vanemad)

Kolmas rühm : Teie väimees ja väimees on teie juurde tulnud. Kes see on? (Vastus: see on üks ja seesama inimene, kuna naine saab olla tütrepoeg ainult oma ämma jaoks, ülejäänud oma sugulastele on ta väimees).

Kuid on ka teisi sugulasi. See on õemees, õemees, õemees, õemees

  1. Õemees - naise vend
  2. Õemees - mehe vend
  3. Vennanaine - mehe õde
  4. Vennanaine - naise õde

Sündides saab inimene nime. Meie esivanemad omistasid sellele nimele erilist tähtsust. Usuti, et see määrab suuresti lapse edasise elu, tema õnnestumised ja ebaõnnestumised, väärikuse ja pahed. Sellepärast anti vanasti nimi kas kirikuraamatute järgi pühaku auks, kelle pühi tähistatakse lapse sünnikuul, või ühe pereliikme auks. Minu tütred said samad nimed nagu vanaemad: Alexandra ja Ekaterina. Tõstke käsi üles, kui teil on lähedase või kaugema sugulasega sama nimi.

Nüüd olete õppinud, kuidas teie sugulasi kutsutakse. Rõõmu on võimalik ja vajalik anda mitte ainult emale ja isale, vaid ka teistele sugulastele.

Ja siin on meie teine \u200b\u200bkäsk pereelus:

  1. Eriti tähtsad on iga pere kombed ja traditsioonid. Näiteks on mu perekonnal kombeks kohtuda Uus aasta aastal karnevali kostüümid, anda välja uusaasta ajalehte ning viia läbi erinevaid võistlusi ja viktoriine, teha kingitusi. Soovitan teil vaadata fotosid.

Ja nüüd on ülesanne teie jaoks.

Esimene rühm : Kas igal perel peaksid olema oma traditsioonid? Seletama.

Teine rühm : Tõestage, et traditsioonid võivad olla nii positiivsed kui ka negatiivsed. Kuidas kaitsta end negatiivsete peretraditsioonide eest?

Kolmas rühm : Kirjutage kirjeldus huvitavatest asjadest, mis teie arvates saavad teie peres traditsioonid.

Meenutagem imelisi traditsioone, mis on juba ammu juurdunud vene peredes.

"Vene perekondade traditsioonid"

  1. Kogunemine puhkepäevadel kogu perega vanematekodus, samuti perepühade tähistamine;
  2. Kõik koos laulmiseks ja muusikariistade mängimiseks;
  3. Kutsu külalisi ja koguge pidusööki;
  4. Koguda ja säilitada perepilte;
  5. Hoida asju, mis kuulusid sugulastele, antiigina ning mälestuseks sugulastele ja sõpradele;
  6. Ühe perekonna esindajad tegelesid ühte tüüpi tegevustega. Nii sündisid pottseppade, sõjaväelaste, ehitajate, õpetajate jne dünastiad.

Pereelu kolmas käsk:

  1. Kuid pole perekonda, kus poleks probleeme. Kujutage end lapsevanemana ette. Nii et, kallid "vanemad", peate lahendama ootamatu perekondliku olukorra teie jaoks. Kuidas?

Esimene rühm : Te olete vanemad, teil on 14-aastane tütar Lena. Teie tütar on arenenud, intelligentne, õpib hästi ja tegeleb muusikaga (teisiti ei saa, sest unistasite just sellisest tütrest). Teil on temaga normaalsed suhted, ta usaldab teid väga ja äkki (kui selline vestlus juhtus) usaldas ta tema ... Selgub, et teie tütar armastab ühte meest, kohtub temaga.

Teine rühm : Te olete vanemad, teil on 14-aastane poeg Lenya. Teie poeg on arenenud, intelligentne, õpib hästi, tegeleb muusikaga (teisiti ei saa, sest unistasite just sellisest pojast). Teil on temaga normaalsed suhted, ta usaldab teid väga ja äkki (selline vestlus juhtus kuidagi) usaldas ta talle ... Selgub, et teie poeg külastab mänguautomaadi saali ja talle meeldib.

Kolmas rühm : Te olete vanemad, teil on 14-aastane tütar Lena. Teie tütar on arenenud, intelligentne, õpib hästi ja tegeleb muusikaga (teisiti ei saa, sest unistasite just sellisest tütrest). Teil on temaga normaalsed suhted, ta usaldab teid väga ja äkki (kui selline vestlus juhtus) usaldas ... Selgub, et teie tütrel on piinlik, et ema käib koos klassiga ekskursioonidel, matkadel. Ja teistel lastel pole vanemaid. Mida vastate oma tütrele?

Mõnikord peate mis tahes olukordade lahendamiseks pöörduma spetsialisti poole. Ja me saame seda nüüd teha. Sel juhul on tegemist hariduspsühholoogiga.

Tunnitundi on võimalik eelnevalt psühholoog kutsuda ning ta hindab väljapääsuks pakutavaid võimalusi ja olukordi.

Samuti võivad konfliktsituatsioonide lahendamisel teid aidata nutiraamatud. Võite helistada ka abitelefonidele

  1. Raamatud;
  2. Infotelefonid

Ja siin on pereelu neljas käsk:

“Elu on katsumusi täis tee.

Ole valmis neist au mööda laskma "

  1. Võtame oma vestluse kokku. Millest koosneb pereõnne?

Selle üle on palju arutelu. Lõppude lõpuks on inimesi nii palju, nii palju arvamusi, retsepte, ettepanekuid, nõuandeid.

Tingimused pereõnneks

  1. Harjumuste ja huvide sarnasus
  2. Võime vaidluses nõustuda, eriti kui eksite
  3. Kõigi perekondlike kohustuste võrdne täitmine
  4. Laste ühine hooldus ja nende ühine harimine
  5. Vastastikune abi mis tahes asjaoludel
  6. Ela oma võimaluste piires, sisu vähesega
  7. Ärge seadke oma abikaasale ebareaalseid tingimusi
  8. Tehke otsuseid koos

Pereelu viies käsk:

Niisiis, me rääkisime mõnest pereelu käsust. Muidugi pole need kõik reeglid, mis kehtivad mugava pereelu kirjeldamiseks. Sellest hoolimata meenutagem kõike, mida teiega õppetunni ajal leidsime.

  1. "Andke oma vanematele rõõmu"
  2. "Näidake hoolivust ja muret lähedaste ja kaugete sugulaste pärast"
  3. "Hoidke oma pere traditsioone pühana"
  4. “Elu on katsumusi täis tee. Ole valmis neist au mööda laskma "
  5. "Pere õnn sõltub kõigist pereliikmetest"

Pere on rikas selle rõõmu üle, mida me üksteisele anname.

Perekond on rikas sugulaste eest hoolitsemise üle.

Perekond on rikkalik kogemus konfliktsituatsioonide ületamiseks.

Perekond on rikas traditsioonide poolest.

Pere on rikas armastuse poolest.

Niisiis, lõpetage meie tunni tunni teema:

"Minu pere on minu aare)!"

Peegeldus (ZUH)

Tehke kokkuvõte. Küsimused rühmadele.

Esimene rühm: Mis sa juba oled kas valasid selle teema?

Teine rühm: mida teadsite täna?

Kolmas rühm: Mida uut x kas soovite sellel teemal teada saada?

Kas meie tänane vestlus oli teile kasulik? Miks? (Põhjenda oma seisukohta)

Tegime teiega head tööd. Täname üksteist.

"Aitäh teie töö eest!"


Tunni tund:

« Minu perekond -

minu rikkus "

Klassiõpetaja 2 "A" klass: M. Yu.

Tunni tund:« Minu pere on minu aare».

Eesmärk:

    Laiendada laste silmaringi oma perekonna koosseisu, peresuhete osas, kujundada perekonnas moraalseid ja eetilisi käitumisstandardeid; huvi arendamine peretraditsioonide, pühade vastu.

    Arendada õpilaste ideid perekonna rollist kogu inimese elus; tutvuda jõuka pere loomise tingimustega.

    Et kasvatada austust, armastust vanemate pereliikmete vastu. Laheda meeskonna loomine, sõbraliku õhkkonna loomine.

Varustus: arvuti, multimeediaprojektor, esitlus, päike tahvlil, Ožegovi seletav sõnastik, lendlehed, kaardid koos ülesannetega.

Tunni käik:

1.Orgmoment. Valmisoleku kontroll.

2. Sissejuhatav vestlus.

Täna räägib meie kohtumine sellest, mis meid kõiki ühendab.

Mis see on, kui kõik on koos: 2 vanaisa, 2 vanaema, isa, ema, mina?

Õige, see on perekond... Räägime perest. Meie klassiruumi teema

tundi "Minu pere on minu rikkus". Aasta-aastalt muutute küpsemaks ja saabub aeg, kui loote ka ise oma pered.

Mida tähendab sõna perekond?

3. Sõna ajalugu.

Kuidas tekkis sõna perekond?
Kunagi polnud maa temast kuulnud.
Kuid enne pulmi ütles Adam Eevale:
"Nüüd esitan teile 7 küsimust:
kes sünnitab minu jaoks lapsi, mu jumalanna? "
Ja Eeva vastas vaikselt: "Olen küll".
"Kes õmbleb kleidi, peseb lina,
Kas ta paitab mind, kaunistab mu kodu?
Vasta mu küsimusele, mu sõber ... "
"Mina, mina, mina", - ütles Eve: "Mina".
Ta ütles kuulsale seitsmele minule,
Ja nii ilmus maa peale perekond
».

Perekond - kõige tähtsam asi iga inimese elus. Need on lähedased inimesed, need, keda me armastame, kellega võtame eeskuju, kellest hoolime, kellele soovime head ja õnne.

Perekond (S. Ožegovi sõnul) on koos elavate sugulaste rühm. Kõik ülejäänud, isegi lahus elavad lapsed, on sugulased.

4. Töö vanasõnaga.

Kuidas saate sellest vanasõnast aru? "Mis on aare, kui perega on kõik korras?".

(Lad - nõusolek).

Aga huvitav, millist perekonda on maailmas lihtsam elada? (Laste vastused).

Ma nõustun sinuga täielikult. Ma arvan, et lihtsam on perel, kus nad ei kaota südant, ei kaota südant, naudivad elu, aitavad üksteist.

    Ülekuulamine (eelnevalt läbi viidud)

1. Kas kaalute suhteid oma peres:
1) hea -2 3) normaalne -2

2) suurepärane - 4 4) mitte eriti hea -1

2. Kas peate oma peresõbralikuks?
1) jah -7

2) mitte päris -2

3. Millised peretraditsioonid aitavad teie perekonda tugevdada?
1) pühad -5 4) kõik, palju -1
2) õhtusöök perega -3 5) pühad ja väljasõidud - 0

3) reisid - 0 6) ei tea -0

7) loodusesse minek, teleri vaatamine, õhtusöök -1

4. Kui tihti teie pere kokku saab?
1) iga päev - 0 4) kui -2
2) sageli -2 5) harva - 4

3) kuidas -1 6) alati - 0
4. Mida teeb teie pere, kui nad kokku tulevad?
1) igaüks teeb oma asja -7
2) kõik (natuke kõike, kõike, palju) - 0
3) õpingute arutamine - 5
4) teeme tööd ja käime suvel objektil - 4
5) vaadata televiisorit, arutada eluprobleeme -1
6) teeme pere- ja majapidamistöid - 3
7) jaga oma muljeid - 0

8) vaadata telesaateid - 4

9) suhelda - 5

10) veeta vaba aega koos -3

11) lugeda - 2

12) nalja, naeru - 3

13) puhkus -7

5. Kas teie peres on tülisid, konflikte?
1) harva - 6

2) mõnikord - 1

4) sageli - 0

Selle küsimustiku põhjal on näha, et su pere suhe on hea, perekonna tugevdamiseks järgid peretraditsioone. On väga hea, et veedate suurema osa ajast perega, suhtlete ja teete ühist tööd. Tülid ja konfliktid tekivad igas peres. Meie klassis tekivad mõnikord ka konfliktid.

6. Pere legendi lugemine aastal Iidne Hiina.

Vana-Hiinas elas hämmastav 100-liikmeline perekond. Valitses temas

harmoonia, armastus ja austus. Perekonna kuulsus jõudis keisrini ise ja ta külastas seda perekonda. Veendudes, et kuulujutt ei liialda midagi, küsis keiser perevanemalt: "Kuidas teil õnnestub elada rahus ja harmoonias, üksteist tülitsemata ja solvamata?" Vanem vastas ainult ühe sõnaga.

Mis sõna vanem kasutas? Kannatlikkus

Meile ei meeldi sageli kellegi käitumine, kellegi sõnad. Me peame olema veidi vaoshoitud, mõistma, andestama, lubama igal juhul teiste igasugust käitumist. Andke neile sooja, rääkige armsad sõnad.

Kiirgavat päikest ei jagata osadeks,
Ja igavest maad ei saa jagada
Õnnesäde on aga hõbedane kiir
Saate selle oma perele kinkida.

7 . “Õnne klomp”.

(Iga õpilane edastab lahked sõnad, soovid naabrile)

Kui tore on kuulda teile adresseeritud häid sõnu.

Millised on lähedaste sugulaste tunded koos elades?

(vastutus üksteise eest; vastastikuse abi tunne; austus; armastus; hellus; vastastikune mõistmine)

8. Mõistujutt "Miks see on halb ühele inimesele?"

Nende vanematel oli kolm väikest last ja üks vanem tütar, abiline. Hommikust õhtuni põetas ta nooremaid lapsi: toitis, lohutas, pesi.

Õhtul, kui lapsed magama jäid, aitas tütarlaps emal pesu pesta ja koristada.

Kord läks üks tüdruk jõele vett otsima ja leidis veest kellegi töötajad. Ta tõmbas jõest välja kangi ja nägi: vanaema kõndis mööda kallast.

- Vanaema, kas see pole teie personal? Küsis tüdruk.

Vanaema haaras töötajad, oli rõõmus:

"See on minu võlupersonal. Tema leidmise eest premeerin teid. Ütle, mida sa tahad?

"Kõige rohkem tahan ma päevaks puhata," vastas neiu.

- Võite puhata nii palju kui soovite.

Kõik keerutas tüdruku silme all ja ta sattus imelise ilu lossi. Igas toas olid nähtamatud sulased, kes riietasid, kastsid ja toitsid. Linnud laulsid aias. Päev möödus, teine \u200b\u200bmöödus, tüdrukul hakkas igav ja nutt:

- Ma tahan koju minna. Tõenäoliselt kaovad nad ilma minu abita.

- Kui naasete koju, töötate ilma elu lõpuni puhkamata, - kõlas kellegi hääl.

- Noh, laske. Üksinda mees ja paradiis - mitte paradiis, - ütles neiu.

Samal hetkel oli ta kodus. Vennad ja õed tormasid tema juurde. Üks - küsib süüa, teine \u200b\u200b- juua, kolmas - mängima ja tüdruk on õnnelik.

Arutelu.

Kas oleksite nõus elama sellisel paradiisisaarel? Miks tüdruk ei jäänud? Miks tunneb inimene end üksi halvasti? Esitage oma järeldus ühe lausega.

Inimene, kellel pole perekonda, tunneb end üksikuna: tal pole kedagi, kellest hoolida, ja keegi ei hooli temast.

9. Harjutus "Kes keda arvestab?"

Pered võivad olla suured, kus vanavanemad, tädid, onud ja

teised. Järgmine harjutus on "Kes keda arvestab?"

Isa vanavanaema või ema vend

Vanaema Teie tädi ja onu poeg

Vanaisa Su vanavanemate ema

Onu Su isa või ema vanaisa

Tädi su ema või isa ema

Nõbu Teie ema või isa isa

Ema vanavanaisa või isa õde

Õepoeg Su õe või venna poeg

Vennatütar Su õe või venna tütar

Kasuisa, su ema abikaasa

Kasuema Su isa naine

Arutelu:

L. Tolstoi ütles: "Õnnelik on see, kes on kodus õnnelik."

10. Harjutus "Kohustused perekonnas".

ema

isa

lapsed

Levitatakse paberilehti koos ülesannetega. Kuidas teie perekonnas vastutust jagatakse.

Pärast ülesande täitmist kutsutakse õpilasi üles uurima, kas nad saavad osa oma ema ja isa kohustustest täita.

Juhtub, et kogu perekonda hindab üks inimene. Kui nüüd näitate ennast heast küljest, siis arvame, et teie peres on kõik korras.

Noh, nüüd unistagem koos sinuga ja kujutleme, milline saab olema teie pere.

11 . "Minu perekond" . Ülesanne (paberitükkidel)

Ühesõnaga PEREKOND, kirjutage iga tähe jaoks sõnad küsimusele - MIDA?

-rõõmus, hiilgav, sportlik, kaasaegne jne.

E -üks, üks jne.

L -armas, suur, unistav, muusikaline jne.

Mina -särav, selge jne.

On vanasõna: "Õnn on väärtuslikum kui rikkus." Millest koosneb pereõnne?

12. "Perepäike".

Tahvlil on päike nimega PEREKOND, kiired sõnadega: Rõõm Naerusõbrad Puhtus Duty Kerge tüli Kannatlikkuse mõistmine Vale keel Lojaalsus Austus Tühjus Vastastikune abi Armastus Lahkus Hooldus.

Mida ilus sõna! Perekond. Kuidas see sõna hinge soojendab. Peate kalliks pidama oma pere head sõna. Meie pere on meie rikkus. Me kõik elame ühes sõbralikus kooliperes. Kui meie pere on rikas, siis millal need kiired meie pere jätavad.

Ükskõik kui raske see on, ükskõik kui rahutu ja rahutu see ka pole

meid ümbritsev maailm suudab meid igaüks raskustest päästa ainult perekond.

Ainult põlvest põlve edasi antud moraalsed põhimõtted, ainult lähedaste hoolitsus teeb meid rikkamaks, puhtamaks, lahkemaks.

13. Tunnitunni tulemused.

Ja lõpuks tahaksin märkida järgmist: koos kõigi kalendris olevate pühadega, nagu 1. oktoober - eakate päev, 25. november - emadepäev, 8. märts - rahvusvaheline naistepäev, ÜRO mais 15 kuulutas välja rahvusvahelise perepäeva.

Perekond - see on kevad, millest ammutame jõudu kogu oma elu.

Nii et olge oma lähedaste suhtes lahkem ja tähelepanelikum!

Hoolitse oma lähedaste eest. Ole tubli.
Elu, sellega on kiire, ei oota.
Toe järsul kurvil,
Teadke nende muresid igati
Salvestage oma kirjad. Oodake visiiti
Kingi neile vahel lilli
See on väga raske, väga lihtne.
Eluelu pole valdkond, mida ületada.
Lähedased lahkuvad igavikku.
Iga tema tund ja kord
Las julmus või südametus
Hiline ei põleta sind kahetsuses
Sul on veel aega. Kiirusta
Ümbritsege neid paljude muredega.
Ole ekslik andestav
Ja oska oma andeks anda.

Kõik sõltub perekonnast! See on nagu vägev puu, tugevate juurte, paljude okste, lehestikuga. Lähete kõik koju ja täidate oma kodutööga sugupuu.

Meie tunnitund on läbi saanud.

Mida uut ja huvitavat olete meie õppetunnist meenutanud?

Kas inimene vajab perekonda? Põhjendage oma vastust.

Milliseid peretraditsioone teate?

Mis on tervise alus?

Millises peres on lihtsam elada?

MBOU "Bekhteevskaja keskkool

Korochansky rajoon, Belgorodi oblast »

Üldplaan

AVATUD KLASSITUND

"MINU PEREKOND ON MINU ARO!"

Klass: 3 "A"

Õpetaja: Litvinova T.P.

2013

Tunnitund "Minu pere on minu rikkus!"

Eesmärgid : - Motiveerida lapsi uurima oma perekonna ajalugu, sisendama austust pere ja riigi kultuuritraditsioonide vastu

    Oma pere armastuse ja uhkuse, vanemate austamise edendamine;

    Huvi suurendamine oma perekonna ajaloo, peretraditsioonide vastu;

    Positiivse suhtumise kujundamine, austus klassikaaslaste perekondade vastu;

    Klassiruumide perede uurimine;

    Tutvumine vene rahva levinumate traditsioonidega.

Eelnev ettevalmistus tunnitunniks

Antiikesemete, perekondade poolt hoitavate dokumentide otsimine;

Fotonäituse "Vaata perealbumisse" kujundus;

Sõnumid teemal “ Peretraditsioonid"," Juhtum lapsepõlvest ";

Joonistuste näituse "Sõbralik pere" kujundus;

Seinalehtede "Perepäev" kujundamine;

Sündmuse stsenaariumi käik:

1. slaid

Mina ... Minu perekond.

- Tere pärastlõunal, kallid kutid ja külalised. Mul on hea meel tervitada teid meie kõigi tunnile „Minu pere on minu rikkus“, mis on pühendatud meile kõigile - küpsetele ja noortele, täiskasvanutele ja lastele - pühendatud sellele, mis meid üksteisega ühendab - perele. Mis on perekond? See sõna on kõigile arusaadav, nagu sõnad "leib", "vesi". Pere on kodu, see on isa ja ema, vanaisa ja vanaema, see on armastus ja hoolimine, töö ja rõõm, ebaõnn ja kurbus, harjumused ja traditsioonid.

2. slaid

S.I. sõnaraamatust Ozhegova:

Perekond koos elavate sugulaste rühm (mees, naine, lastega vanemad)

Stiil - seade, kehtestatud korraldus millegi korraldamiseks (igapäevaelu)

Perekond On seos põlvkondade vahel.

Headuse ja moraali juured sünnivad ja kasvavad perekonnas. Perekonnal on tohutu haridusmõju. Vanemad on päritolu juures. Peres kujuneb käitumiskultuur ja suhtluskultuur.

Igaühel meist on oma pere, vanemakodu, kus meid oodatakse, mäletatakse ja meile antakse andeks kõik. Just perekonnas õpime armastust, vastutust, hoolt ja austust. Ja kus iganes me ka ei olnud, meenus meile alati oma pere, lähedased inimesed: vanemad, õed ja vennad, vanavanemad.

Me kasvame üles pereringis

Pereringis on kõik teie juured

Ja sa tuled ellu perekonnast.

Pereringis loome elu,

Põhitõdede aluseks on vanemakodu.

Mis on teie jaoks perekond? (Meie õpilaste avaldused perekonna kohta)

"Perekond on see, kellele saab loota ja teie lähedased"

"Perekond on kõige lähedasemad inimesed, kõige kallimad ja valmis teid igal hetkel aitama, andma kõike teie ja teie jaoks!"

"Perekond on" kuldne ", milleta ei saa elada."

“Perekond on see, kui sugulased on tugi ja sõbrad. Kus kõik mõistavad sõbra sõimu. "

“Perekond on kallid lähedased, kes aitavad nii hädas kui ka leinas. Mis hoolimata millestki aitab rahuneda. "

“Perekond on väga lähedased armastatud inimesed, kõige kallimad, iga inimese jaoks parimad. Välja arvatud teie vanemad, pole keegi teid Maal vaja. "

"Pere on mees ja naine, kellel on lapsed."

"Pere on minu kindlus, minu kaitse ja tugi."

"Pere on rühm inimesi, kes armastavad üksteist ja nende elu on üles ehitatud usaldusele."

Inimene kasvab suureks ja mõtleb küsimustele: “Kes ma olen? Kust ma pärit olen? Mis on minu juured? " Pikka aega on vene rahva traditsioon olnud tunda oma esivanemaid, nende sugupuud. Kust algab sugupuu? Muidugi perekonnalt.

Õpilane

Sellist puhkust kalendris pole,
Kuid meie jaoks on ta oluline elus ja saatuses.
Me lihtsalt ei saaks ilma temata elada
Naudi maailma, õpi ja loo.
Kui meie sõbralik pere sündis,
Ma ei olnud oma isa ja ema kõrval.
Sageli vaatan nende ilusaid fotosid,
Ja natuke vihane ja natuke armukade.
Küsin isalt: kus ma siis olin?
Isa vastab: “Teid polnud seal!
Kuidas saab nii olla ilma minuta
Kas sündis selline lähedane õnnelik pere?
3. slaid

Kõlab laul "Minu pere" (minu ees on palju mänguasju ...)

Õpilased jagunevad meeskondadesse (3 kuni 5-6 inimest)

1. harjutus... Ristsõna "Minu pere" arvamine

Pere on inimese elus peamine. Need on kõige lähedasemad ja kallimad inimesed, kelleta me ei saa olla. Need on need, kes meid armastavad ja meie eest hoolitsevad.

Vertikaalselt:

1) Kes armastab teid, lapsed, nii palju?
Kes on sinuga nii õrn,
Öösel silmi sulgemata
Kas kõik hoolivad sinust?

2) naeratan nagu ema,
Kortsutan ka visalt
Mul on sama nina
Ja sama juuksevärv. (Tütar)

Horisontaalselt:

3, 4) Peres oleme peremehed.
Meil on igasuguse äri mägi!
Võtsime haamrid pihku
Remondime lukke.

Kellest me räägime? (Isa, poeg)

5) vanim mees aastal suur pere. (Vanaisa)

II. Nime saladus.

Kui inimene on sündinud, saab ta nime. Meie esivanemad omistasid sellele nimele erilist tähtsust. Usuti, et see määrab suuresti lapse edasise elu, tema õnnestumised ja ebaõnnestumised, väärikuse ja pahed. Sellepärast anti vanasti nimi kas kirikuraamatute järgi pühaku auks, kelle pühi tähistati lapse sünni kuul, või ühe pereliikme auks. Nüüd tõstke palun käed, kes said nime sugulaste järgi.

(Uch-Xia nad ütlevad: millise sugulase auks neile nimi anti, teie nime, selle tähenduse kohta.)

III. Perekonna vapp

4. slaid

Vanasti olid paljudel rikastel ja üllastel perekondadel vapid. Need kajastasid traditsioone, eluviisi, pereelu. Kujutage vapil kindlasti erinevaid tähendusi omavaid loomi ja taimi, näiteks:

lõvi -tugevus, heldus , kotkas -võim, lambad -kannatlikkust, tasasust
vares -
pikaealisus, hirved -sõdalase sümbol , kull- kartlikkus
hunt -
ahnus, viha paabulind -edevus, praalimine
tamm -
kindlus, peopesa- vastupidavus , äravool. puu -rahu

Kodus koos vanematega tegite oma perekonna vapi. Räägi meile sellest, mida see tähendab ja sümboliseerib.

(Õpilaste lood. Näitus perekonna harjadest.)

IV. Pere fotoalbum.

5. slaid

Luuletus: "Perealbum"

Panin korteri tagurpidi, otsisin meie perealbumit,

Sest ma ei kannata välja uurimast, kes ma rohkem olen.

See on isa, väga noor, ilma vuntside ja mingi õhuke,

Ema läks jõe äärde, kas ema oli liiga vähe?

Ja siin ma näen oma vanaema, ma armastan vanaema kohutavalt.

Annan talle erilise au - ta küpsetab maitsvaid kukleid.

Minu vanaisa on siin fotol, ta mängib alati minuga,

Ta raputas mind põlvili, ma ei kohtunud kunagi oma vanaisaga.

Aga see on mu vend Seryozha, kes näeb minu jaoks välja nagu kaks tilka,

Ja üldiselt märkasin: sugulased - nagu oleksid nad kõik minu käest kopeeritud!

- Üks lauludest laulab "Et meenutada, mis me olime - uurige perealbumit." Siin meie näitusel on fotosid perealbumitest ja nüüd kutsun teid meie näitusega tutvuma.

(Laste lood huvitavatest sündmustest pereelust)

V ... Peretraditsioonid.

6. slaid

- Igal inimesel on oma pere, oma kodu. Kodu pole ainult katus pea kohal. See on teie pere, lähedased inimesed: vanemad, õed, vennad, vanaemad, vanaisad. Kuni 20. sajandi alguseni koosnes perekond rohkem kui ühest põlvkonnast. Sinna kuulusid vanaisad, vanaemad, ema, isa, lapsed, lapselapsed, lapselapselapsed. Nad elasid koos, aitasid üksteist. Nad elasid lustlikult, austasid vanadust, kaitsesid noori. Perekonnad olid suured ja tugevad. Ma ütlen teile legendi: Iidsetel aegadel elas 100 inimese pere ja selles valitses rahu, rahu, armastus ja harmoonia. Kuulujutt sellest jõudis valitsejani. Ja ta küsis perepealt: "Kuidas teil õnnestub elada ilma tülideta, üksteist solvamata?" Vanem võttis paberi ja kirjutas sinna midagi. Valitseja luges seda ja oli üllatunud. Lehele oli sada korda kirjutatud sõna “MÕISTE”.

Pereõnn sõltub tõepoolest vastastikusest mõistmisest. Kes ei tahaks õnnelik olla. See on "päike" meie sees. Ja sellel on palju tähendusi. Ladina keelest tähendab see "õnne", prantsuse keelest - "juhus", inglise keelest - "õnn". Ja vene keeles? "C" - "hea", osa - jaga. See tähendab head aktsiat. Olgu meil kõigil hea osa.

1. Mida minu pere minu jaoks tähendab?

Muidugi on õnn ja mugavus kodus

Seitse kohustusliku pidamise reeglit,

Ainult seitse, kuid väga - väga oluline!

2. Esiteks on see peamine asi - ARMASTUS,

Kogu südamest ja hingest ning kogu mõistusest

Mitte ainult selleks, et veri kihutaks kirest,

Värisev ja iga päev omamoodi.

3. Teiseks - lapsed. Mis on maja ilma nendeta?

Kõrb ilma kaevuta - ära joo.

Ja lapsed on elu, see on pere kevad ja jätk,

Las voolab!

4. Siis - HOOLDUS.

Ainult tema päästab perekolde tuule eest

Püüdke kevadet naeratades hoida,

Ja mitte kusagil.

5. Neljas - kannatlikkust.

See aitab raskustest, muredest üle elada ...

Ja päike soojendab akent

See pakane on jäiselt valge.

6. Ja viies - vastutus ja kohustus

Perekonna vundamendis on kaalukas kivi.

Need aitavad kaitsta armastust

Kaitske vaimset leeki tuule eest.

7. Kuues - austust.

Ainult temaga saate edu,

Tunnustus on alati tavaline,

Arvestades teiste arvamus,

Õpeta, et sind peetakse enda omaks.

8. Ja lõpuks, seitsmes - puhtuskõikjal:

Majas, oma hinges ja mõtetes,

Nii pildistan oma koldet

Kus mind armastatakse, kus ma olen täiesti õnnelik.

9. Vaata, oi, kui palju külalisi klassis on!

Ja päike paistab rohkem õrn ja soe.

Ja kõik sellepärast, et kogu pere koos:

Ja isad, emad ja kõik lapsed!

Kõik lapsed:

Kogu pere koos!

Nii et hing on paigas!

- Eriti tähtsad on iga pere kombed ja traditsioonid. Pikka aega on vene peredes juurdunud suurepärased traditsioonid, mida soovitan nüüd meenutada:

Kogunemine puhkepäevadel kogu perega vanematekodus, samuti perepühade tähistamine;

Kõik koos laulmiseks ja muusikariistade mängimiseks;

Kutsu külalisi ja koguge pidusööki;

Koguda ja säilitada perepilte;

Hoidke sugulastele kuulunud asju antiikesemetena ning sugulaste ja sõprade mälestusena.

Iidsetest aegadest on Venemaal olnud traditsioon: ühe perekonna esindajad tegelesid ühte tüüpi tegevustega. Nii sündisid pottseppade, sõjaväelaste, ehitajate, õpetajate jne dünastiad.

Ja nüüd kutsun kõiki meid üles rääkima üksteisele oma pere traditsioonidest.

Õpilased räägivad oma peretraditsioonidest.

2 ülesanne... Lemmikperetegevused

Peate loetlema oma lemmiktegevused perekonnas. Keti käsud nimetavad tegevused. Kes viimaseks helistas, see meeskond võitis.

kõndima

doomino mäng

üldise õhtusöögi ettevalmistamine

metsas telkimas

ujumine veepargis

vestlus

loomahooldus

poeskäik

puhastamine

vaadake koos filmi

tee joomine

nõusid pesema

7. slaid"Koos on lõbusam"

3 ülesanne Lemmikperelaul (heliribad)

Oma lemmiklaulu esitamine.

4 ülesanne Pantomiimivõistlus:

Lapsed saavad kaardid, mis näitavad tegevusi, mida nad peavad pantomiimi abil kujutama, ja vanemad arvavad.

Ülesanded võivad olla järgmised:

1. Ema kiirustab tööle.

2. Isa peseb nõusid.

3. Vanaisa loeb ajalehte.

4. Õde läheb sõpradega kohtumisele.

5. Vanaema küpsetab pirukaid.

6. Isa nõuab päevikut.

5 ülesanne: jagage paberitükid veergude kaupa (ema, isa, lapsed), millest igaühel oli kirjas üks majapidamistöödest (22 esemest koosnev loetelu lõigati ribadeks).

Küpseta lõunasööki

Nõude pesemiseks

VII prügi välja

Õmble nupp

Mine poodi

Kontrollige postkastis olevaid kirju

Korista korter ära

Vaakumvaibad

Istuge koos lapsega

Minge apteeki

Tehke korteris remont

Puhastage kahvlid, lusikad läikima

Pese pesu

Pese korteri aknad

Raud linast

Parandage katkine köögisegisti

Puhastage kingad

Minge lapse järele lasteaed

Jalutage beebiga õues

Koorige kartulid supi jaoks

Sinepiplaastrite patsiendile panemiseks

6 ülesanne. Peremängud, võistlused ja lõbu

Pidage meeles meelelahutust, võistlust või mängu perepuhkus... Ja see on vajalik, olles õppinud ühe variandi, mängida seda mängu teise meeskonnaga. Arutelu, valiku ja ettevalmistamise aeg - 2 minutit.

« Skulptuur - külmuta».

« Tean 5 ..."- ja nimed järjekorras erinevad õppeained... Võite loetleda "viis" (kutsealade nimed, kooliainete nimed, tüdrukute nimed jne)

8. slaid

7 ülesanne. "Peretarkus"

Voldikutel on mitu vanasõna ja ütlust perekonna kohta, mis on lõigatud kaheks pooleks. Need on vaja ühendada 1 minutiga. Kes kogus - lugege sõbralikus kooris ette üks kuuest.

Seal, kus valitseb rahu ja harmoonia, on Jumala arm.

Terve pere on koos ja hing on paigas.

Onn pole nurkadega punane, pirukatega punane.

Maalib mitte omaniku maja, vaid maja omanik.

Milline aare, kui perega on kõik korras.

Armastus ja nõuanded, leina pole

9. slaid

VI ... Pere pärandvara.

- Igaühel meist on asju, esemeid, mis on kallid. Mõnikord juhtub, et inimest pole enam seal ja tema lemmik asi jääb alles ja hoitakse perekonnas hoolikalt. Ja mõned neist saavad reliikviad, mida antakse edasi põlvest põlve. Tõime kõik eksponaate oma näitustele "Vanaema rinnast" ja "Perekonna pärandvara". Nüüd võtan neid asju kordamööda ja pered, kellele need kuuluvad, räägivad neist.

(Pereliikmed räägivad oma perekonna pärandist.)

10. slaid

Vii . Praktiline töö "Kaks peopesa"

Sünnist saadik on teie pere teiega - kõige lähedasemad, kallimad inimesed.

1 Mis võib olla kallim kui pere?

Kohtub soojalt isa maja,

Siin ootavad nad sind alati armastusega

Ja nad näevad neid lahkelt ära!

2. Isa ja ema ning lapsed koos

Istu maha pidulik laud,

Ja koos pole neil üldse igav,

Ja viiekesi oleme huvitavad.

3. Vanemate laps on nagu lemmik,

Vanemad on kõiges targemad

Armastatud isa on sõber, toitja,

Ja ema on kõigist lähim, sugulased.

4. Armastus! Ja hinda õnne!

See sünnib perekonnas

Mis võiks olla kallim kui tema

Sellel vapustaval maal.

11. slaid

12. slaid

Kõlab laul "Minu rõõm"

Igaühel teist on töölaual ümbrik. See sisaldab kahte paberist välja lõigatud peopesa: sinu ja sinu. Võtke ema või isa peopesa ja kirjutage igale sõrmele, kuidas te hellitavalt oma ema kutsute, pannes kogu oma armastuse nendesse sõnadesse. (Lapsed kirjutavad).

Nüüd kirjuta teise peopesa sõrmedele, mida ema või isa sind hellitavalt kutsub. (Nad kirjutavad).

Pidage nüüd meeles juhtumit, millega vanemaid häirisite, kirjutage see peopesa keskele ja kleepige oma armastav peopesa oma armastatud ema või isa peopesale. Nii et olete kõik koos ja kindlalt välja mõelnud, kleepides solvangu peopesaga oma ema või isa peopesale.

13. slaid

Vii. Finaal ühismäng "Perekodu ehitamine"

Pidage meeles kõike, millest me täna rääkisime. Kutsun teid üles mõtlema, mis on iga pere, iga kodu vundament. Tuletame meelde vajalikud sõnad ja kirjutame need "palkidesse": armastus, austus, soojus, hoolivus, rõõm, mõistmine, mugavus, vastastikune abistamine. (Lapsed kirjutavad maja "palkidesse" sõnad).

See on meil tugev perekodu!

Kuid üksi pole võimalik õnnelikult elada!
Ole alati koos, hoolitse armastuse eest,
Aja kaebused ja tülid minema,
Ma tahan, et sõbrad räägiksid meist:
Kui hea pere sa oled!

14. slaid

VIII. Peegeldus.

- Arutasime teiega, et meie peredes peame elama sõbralikult ja rõõmsalt, üksteist aitama. Et selline elustiil viib meid oma perele lähemale.

Mida arvate nüüd perest? Kui olete hakanud perekonna tähendusest oma elus rohkem aru saama - tõsta punast südant, kui mõtlete - roosat ja kui kahtlete täna veel kuuldus - kollast.

Soovin teile hoolitseda oma lähedaste eest, teha rohkem häid tegusid ...

Tahan tänada kõiki ja avaldada lootust, et täna õnnestus meil üksteist veidi paremini tundma õppida ja astuda veel üks samm vastastikuse mõistmise ja ühtsuse poole.

Armastasin sind ilma erilise põhjuseta:

Lapselapseks, pojaks olemiseks
Lapseks olemise, kasvamise eest

Sest ta näeb välja nagu ema ja isa ...

Ja see armastus teie ülejäänud päevadeks

Jääb teie salajaseks toeks. (V. Berestov).

Slaid 15-16

Head perepäeva teile! Õnne, rahu ja jõukust teie peredele!

Kõlab laul "Kolm soovi"

Vladimiri oblasti administratsiooni haridusosakond, Muromi tööstus- ja humanitaarkolledž Tunnitund "MINU PERE - MINU VARA" TO-112 rühma NI Pushkareva klassijuhataja Klassitunni eesmärk: teha kindlaks pere tähtsus iga inimese elus. Eesmärgid: kujundada pereväärtuste kontseptsioon. Edendada inimestevaheliste suhete kultuuri. Et oleks võimalik lahendada perekonna konfliktsituatsioone. Ettevalmistav töö: Valik luuletusi perekonnast. Valik muusikalisi kompositsioone. Vanemate kutse. "Minu pere" fotonäituse ja käsitsi tehtud artiklite korraldamine. Miniekseesi kirjutamine "Minu pere on minu rikkus". Varustus: esitlus, vanasõnade kogum Selle teema asjakohasus: perekond on kõigi sihtasutuste alus. Võite olla professionaalselt nõutav inimene, kuid kui pole usaldusväärset tagaosa - sõbralikku perekonda, siis inimest, võib öelda, elus ei toimunud. Pereväärtuste kontseptsioonide kujunemine toimub juba varases lapsepõlves ja noorukieas kinnistatakse ideed selle kohta, milline peaks olema perekond. On oluline, et need seisukohad oleksid positiivsed. SÜNDMUSE PROTSESS Sissejuhatus. Kõlab meloodia "Vanemate maja". Peaaegu kogu meie elu on ehitatud perekonna baasil. Sünnist kuni noorukieas elame oma vanemate majas. Mõne aasta pärast abiellume ja loome oma pere. Perekonnana kogeme oma esimest armastuse kogemust suhtes vanematega. See armastus loob meie iseloomu. Pole tähtis, milline on meie positsioon ühiskonnas, milline haridustase, rikkus või kuulsus - perekond on koht, kus luuakse pikaajaliste suhete keskkond, hoolivus ja isegi meie arengu mudel. Perekond on nii armastuse kui ka moraali kool, meie sisimiste väärtuste allikas. Millised perekonna definitsioonid on olemas? Slaidid 3-4 Pere on iga inimese arengu jaoks püsiv väärtus, mängib olulist rolli riigi elus, uute põlvkondade kasvatamisel, tagades sotsiaalse stabiilsuse ja edusammud. Seetõttu valvab riik perekonna huve, selleks on loodud seadusandlik alus - perekood slaidid 5-6 Pere kõige olulisem sotsiaalne funktsioon on laste kasvatamine ja arendamine, noorema põlvkonna sotsialiseerumine. Perekonna kasvatuspotentsiaal ei hõlma mitte ainult selle võimalusi vanemate vaimse ja praktilise tegevuse valdkonnas, mis on suunatud teatud omaduste kujundamisele lastes, vaid ka neid, mida paneb paika perekonna mikrokeskkond, eluviis üldiselt . Iga pere peamine eesmärk on moodustada uus, parem ja vabam põlvkond. Perekond saab seda ülesannet täita, kui see põhineb vaimsetel väärtustel, vaimsel ühtsusel, mida tuleb mõista mitte sama iseloomu ja temperamentidena, vaid kui vaimsete hinnangute, vanemate ühiste elueesmärkide ja põhimõtete ning lapsed. Selline perekond õpetab lapsele õiget autoriteedi tajumist, teise inimese kõrgeimat auastet, õpetab teda kuuletuma, alandamata ja kadedusse ega viha sattumata. Selline perekond õpetab lapsele õiget vabaduse tajumist, mis põhineb teiste inimeste vabaduse ja õiguste austamisel. Selline perekond on tervisliku eraomanditunde, isetegevuse ja initsiatiivi, sotsiaalse vastastikuse abistamise ja lojaalsuse kool. Sellises peres pole isade ja laste probleeme, kuna isade ja laste arusaamatus tekib maitsete, eluviisi, vaadete kiire muutumise tõttu ja elu vaimsed alused ei mõju moe mõjule ja tehnilised leiutised. Perekond hoiab traditsioonilist vene igapäevaelu kultuuri; selle kaudu viiakse läbi põlvkondade ajalooline side, mis hävitab ühiskonna "Ivanoviks, kes sugulust ei mäleta". Seetõttu on perekond kodumaa põhiprintsiip. Kuidas sõna perekond on legend (õpilase kõne) slaid 8 Luuletus hea pere kohta (õpilase kõne) slaid 10 Peamiste suundumuste kirjeldus slaidides 11-12 Pere tähendus suurtelt inimestelt. - ... Kõik teavad, et kui mees ja naine elavad harmoonias ja õnnelikult, siis nende vastastikune kiindumus kasvab igal aastal ja lõpuks jõuab selleni, et sõna otseses mõttes "ei saa teineteiseta elada". (Tšernõševski N.G.) - Parim kool distsipliin on perekond. (Muigab S.) - Kui keegi perekonnast paneb väärteo tegema, ei tohiks te talle etteheidetega otsa põrutada, kuid te ei tohiks teeselda, et midagi ei juhtunud. Kui sellest õiguserikkumisest on ebamugav otse rääkida, kasutage vihjet, tuues sobiva näite. Kui teid ei mõisteta kohe, korrake oma juhiseid päevast päeva ja need hakkavad kehtima just siis, kui kevadtuul ajab külma ja sooja õhu sulatama. Siit saate teada, kuidas pereelus käituda. (H. Zichen) - Pereelus on peamine asi kannatlikkus. (N. Tšernõševski) - kohtleme oma naabreid nii, nagu nad väärivad, muudame neid ainult hullemaks. Kohtlemine nendega nagu nad oleksid parem kui see millised nad tegelikult on, muudame nad paremaks. (Goethe I.) - Vanematelt saime suurima ja hindamatu kingituse - elu. Nad toitsid ja kasvatasid meid, säästmata ei jõudu ega armastust. Ja nüüd, kui nad on vanad ja haiged, on meie kohus neid tervendada ja jätta! (Leonardo da Vinci) - Pidage meeles, et teie lapsed kohtlevad teid samamoodi nagu teie vanemaid. (Thales) - Kas teate kõige kindlamat viisi oma lapse õnnetuks muutmiseks? Selle eesmärk on õpetada teda mitte teadma keeldumist ... Kõigepealt vajab ta suhkruroogu, mis teil käes on; siis teie kell; siis lind, kes lendab; siis täht, mis särab taevas; ta nõuab kõike, mida näeb; kui sa pole jumal, siis kuidas sa teda rahuldad? (Rousseau J.) - Iga laps sünnib õppimata. Vanemate kohus on lapsi õpetada. (Katariina Suur) - kohtle oma vanemaid nii, nagu tahaksid, et su enda lapsed sind kohtleksid. (Sokrates) Rahvatarkuse slaidid 14-15 Vanasõnade slaid 17 Võistlus "Jätka vanasõnu ..." 2 võistkonda. Erinevatele paberilehtedele trükitakse vanasõna algus ja lõpp ning lisatakse vanasõna (või vastavalt slaidile 18) - Armuketa maja ... (vaeslapse) - Maja juhtimine ... (ärge raputage habet) - on hea külastada ... (aga kodus on parem) - aardet pole vaja ... (kui peres on veidrik) - kui rikas ... (nii õnnelik) - üksinda väli ... (mitte sõdalane) - pere hunnikus ... (pilved pole hirmutavad) - kui perekond on koos ... (ja hing on paigas) - majad ja seinad ... (abi) - Minu kodu ... (minu kindlus). Jah, ühel inimesel pole kerge elada. Ja hoolimata sellest, mida nad ütlevad, on pere peamine rikkus perekonnas. Tänapäeval on pered väikesed, neil on sageli üks laps. Konkurss "Minu kodu on minu kindlus" (2 võistkonda või laup) - Kuidas nimetatakse maja Ukraina või Valgevene külas? (Hata) - nimetage teisaldatav eluruum rändrahvaste seas. (Kibitka) - Mis on Kaukaasia mägismaalaste kivist eluruumi nimi? (Saklya) - Kuidas nimetatakse savist või saviga kaetud onn? (Mazanka) - Mis on postidest valmistatud, okstega, õlgedega, rohuga kaetud hoone nimi? (Onni) - Kuidas nimetatakse kaetud süvendit maas, kaevatud korpust? (Dugout) - Kuidas nimetatakse eraldi elutuba köögis, sissepääsuga majas? (Korter) - jätkake A. Herzeni fraasi "Pere algab ..." (lapsed). -Mida nimetatakse Rooma õnnejumalannaks? (Õnn). -Millist köögivilja peeti pikka aega toiduks kõlbmatuks ja seda nimetati "neetud õunaks"? (kartul). - "Mida vähem me naist armastame, seda ..." (tal on lihtsam meid meeldida.) - Lõpeta kuulus M. Gorki "Lapsed on looduslikud lilled ..." (maa). - "Pulmamarssi" autor? (Mendelssohn). -Millisest lihast valmistatakse Kiievi kotlette? (kana). - Mõned luuletajad ütlesid seda oma sõpradele. "Ma abiellusin selleks, et mul oleks kodus oma Madonna" (AS Puškin). -Kes see õemees on? (naise õde). -Mis on boutonniere? (väike kimp). -Mis on raamatu nimi - koduses elus käitumisreeglite kogum, mis ilmus 16. sajandil? (Domostroy). K: Mis teeb pere õnnelikuks? Vestlus. Slaidid 19-20 Laste reeglid slaid 21 Laulu vanemakodu. Esitavad kõik osalejad. slide 24 Võistlus "Osavad käed ei tunne igavust" Kõigil on oma hobid ja nad ütlevad õigesti: "Oskuslike käte jaoks on alati midagi, kui vaatate hästi ringi." Vaatame kõike, mida on teinud teie osavad ja vanemate käed. (Pereliikmed näitavad oma käsitööd, räägivad neist). Luuletus. Üliõpilase lugemine: mis võib olla kallim kui pere? Tervitab soojalt isamaja. Siin nad ootavad teid alati armastusega Ja nad saadavad teid teele koos hea isa, ema ja lastega koos Istuvad pidulauas, Ja koos pole neil üldse igav, Viis neist on huvitatud. Laps on nagu vanemate lemmik, vanemad on kõiges targemad, armastatud isa on sõber, toitja ja ema on kõigist kõige lähedasem, sugulased. Armasta ja hinda õnne! See on sündinud perekonnas, mis võib olla veel armsam talle sellel vapustaval maal. Soovin teile õnne kõigis ettevõtmistes, pereõnne ja jõukust majas. Pereelus soovime kõigile õnne! Las teie lapsed armastavad teid väga! Lase raskustel endast mööda minna. Ja olgu iga tund päikseline! Meil kõigil on õnne, rahu ja headust! Mai rõõm valitseb meie peredes alati! Laul "Soovime teile õnne" kõlab viktoriini slaidid 25-26 soovislaid 27 Armastage ja hindage õnne! See on sündinud perekonnas, mis võib olla veel armsam talle sellel vapustaval maal. Järeldus. Tahaksin uskuda, et meie tunnitund aitas nii lastel kui ka täiskasvanutel mõista, kui oluline on tunda ja meeles pidada kõiki nende sugulasi ja sõpru, et lähedased inimesed vajavad meie armastust ja tähelepanu - rikkus on see armastus, tähelepanu, austus kõiki tuleks täiendada perekonna koldega. Kasutatud kirjanduse loetelu: Andreeva G.M. Sotsiaalpsühholoogia. M., 1980 Antonov A.I. Perekond: peremuutuste funktsioonid, struktuurid, teooriad // Sotsioloogia alused. Ed. 2. M., 1994. Wolfson S.Ya. Abielu ja perekonna sotsioloogia // Vana ja uus elu. 1927. Võgotski L.S. Pedagoogiline psühholoogia. - M., 1991. Ivanov, M. A., esiteks oleme vanemad / M.A.Ivanov. - Moskva: Sov. Venemaa, 1986. Likhachev, B.T. Hariduse lihtsad tõed / B. T. Likhachev. - M.: Pedagoogika, 1983. Makhov, F. S. Keda me kasvatame: Vestlused ema- ja isahariduse kohta. - M.: Profizdat, 1989. Khanhasaeva, I. Tütar kasvab, poeg kasvab / I. Khankhasaeva. - M.: Pedagoogika, 1991.