Блог про здоровий спосіб життя. Грижа хребта. Остеохондроз. Якість життя. краса і здоров'я

Блог про здоровий спосіб життя. Грижа хребта. Остеохондроз. Якість життя. краса і здоров'я

» Конспект заняття «Одяг» для дітей раннього віку. Заняття по пізнанню предметного світу на тему "одяг" старший дошкільний вік Заняття для малюків тема одяг

Конспект заняття «Одяг» для дітей раннього віку. Заняття по пізнанню предметного світу на тему "одяг" старший дошкільний вік Заняття для малюків тема одяг

Багаутдинова Ольга Володимирівна
Відкрите заняття в середній групі по темі «Одяг»

Відкрите заняття в середній групі

Тема: « Одяг»

мета: Уточнення призначення одягу, Вчити дітей впізнавати і вибирати серед декількох предметів одягу потрібну, Правильно називати місце розташування різних речей.

наочний матеріал: предмети одягу.

Хід заняття.

1. Організаційний момент.

Діти заходять в групу. Хлопці до нас прийшов Іванко. З ним сталося лихо. Всі речі Ванечка втратив. Він дуже хоче піти з нами гуляти. Допоможемо Ванечке?

2. Основна частина заняття.

Послухайте, що ж він втратив:

Голосно Ванечка ридав

Він колготки втратив. (Колготки лежали на столі)

Принеси Аня колготки. Де вони лежали? Давайте повторимо разом.

Що ще втратив Ваня?

Голосно Ванечка ридав

Він носочки втратив. (Шкарпетки лежали на підвіконні)

Знайди Віка А. носочки. Де вони лежали? Поклади їх на стіл.

Голосно Ванечка ридав

Кофточку він втратив. (Кофточка була на верхній полиці)

Принеси кофточку Єгор. Де вона була?

Голосно Ванечка ридав

Він штанці втратив. (Вони лежали в скрині)

Знайди Вова, де лежали штанці?

Голосно Ванечка ридав

Комбінезончик втратив. (Комбінезон лежав під столом)

Принеси Вероніка комбінезон. Де він лежав?

Всі речі зібрали для Ванечки? Хлопці, він зараз піде гуляти. яку одяг йому одягнемо? (Зимову)

Що спочатку будемо надягати?

Колготки (Які) теплі, махрові, товсті.

Шкарпетки (Які) вовняні, теплі.

Штани (Які) в'язані, вовняні, теплі.

рукавиці (Які) пухнасті, теплі.

шапка (Яка) рожева, товста, тепла.

шарфик (Який) довгий, в'язаний, м'який.

валянки (Які) чорні, теплі.

2. Заключна частина.

Ми одягли Іванка і посадимо його в приймальні на шафку. Він нас почекає.

Публікації по темі:

Підсумкове інтегроване заняття в середній групі по темі одяг і взуття: «Казкова подорож» Цілі: Закріпити знання дітей про одяг.

Лексичної тема «Одяг» в підготовчій групі для дітей з ОВЗ. "Відкриття магазину" Завдання: Корекційно-освітні: уточнити, розширити та активізувати словник по темі «Одяг»; тренувати дітей в підборі слів, протилежних.

Технологічна карта Оуд у 2 молодшій групі. Білім беру Салас Освітні область: Творчість. Блімдері Розділ: Аплікація.

Відкрите заняття по розвитку мови для дітей середньої групи «Зимовий одяг» Програмне зміст: - Формувати вміння у дітей давати правильне опис зимового одягу. - Закріплювати вміння правильно називати зимову.

Провела Шабаліна С. М Вихователь: Ой, хлопці, а хто це до нас прискакав? Відповідь дітей. Конячка. Конячка: Доброго дня хлопці! Я скачу на.

Відкрите заняття з російської мови «Одяг» Тема: «Одяг» Мета: Формування вміння вслухатися в мову; розуміти її зміст поповнення активного словника за рахунок прикметників ,.

Відкрите заняття в середній групі Тема «Мої домашні тварини» Мета: знайомити дітей з тваринами, вчити піклуватися про своїх вихованців. Завдання: - розвивати вміння впізнавати і називати домашніх.

конспект безпосередній освітньої діяльності для групи старшого дошкільного віку Тема: «Моя сім'я» Мета: Уточнення уявлень.

Конспект заняття в старшій групі по лексичної теми «Одяг. взуття »

(Перший рік навчання)

Корекційно-освітні цілі:

Розширити і активізувати словник по темі.

Удосконалювати граматичний лад мови, вчити утворювати якісні прикметники; вчити узгоджувати іменники в роді, числі, числівники з іменниками.

Вчити складати поширені пропозиції, описові розповіді, вчити підбирати антоніми.

Формувати навик поділу слів на склади.

Корекційно-розвивальні цілі:

Розвиток зорової уваги і сприйняття, мовного слуху і фонематичного сприйняття, пам'яті, тонкої і загальної моторики, координації мови з рухом.

Корекційно-виховні цілі:

Формування навичок співпраці, взаєморозуміння, доброзичливості, самостійності, ініціативності, відповідальності.

устаткування: складальне полотно, картинки із зображенням одягу, м'яч, схема для складання описових розповідей.

1. Організаційний момент.

- Подивіться на деталі одягу, які лежать перед вами. Підійдіть до ковроліну і спробуйте зібрати один з предметів одягу, який дуже потрібен нам.

Діти збирають з деталей куртку.

- Що у вас вийшло?

- Без чого куртка була спочатку?

- Яка куртка тепер?

- Сьогодні ми з вами продовжимо розмову про одяг.

2. Складання описових розповідей про одяг.

Якого кольору?

Коли носять?

3. Гра «Лови і відповідай»

- Я буду кидати вам м'яч і задавати питання, а ви будете відповідати і кидати мені м'яч назад.

- Де продають одяг?

- Хто працює в магазині?

- Де шиють одяг?

- Що роблять в магазині?

- Хто купує одяг?

- Який одяг буває?

4. пальчикова гімнастика «Оленка»

Оленка-Маленков

Спритно, швидка: 2 рази.

Води наносила, Загинають пальчики по одному,

Сарафан дошила, починаючи з великого.

Носок Дов'язати,

Ягід назбирала,

Пісню доспівала,

Скрізь встигла. Бавовна долонями, удар кулаками один про одного

У своє задоволення їй справу. 2 рази.

5. Гра «Хто підбере більше слів»
- Давайте ще раз подивимося, хто як одягнений. Відповідайте на мої запитання. Картинки вам в цьому допоможуть.

- Що можна пов'язати?

- Що можна зав'язувати?

- Що можна надіти?

- Що можна взути?

- Що можна застебнути?

- Молодці.

6. Вправа «Скажи навпаки»

- Я назву слова, а ви скажете навпаки.

Чистий - ... (брудна) М'яти - ... (гладити)

Новий - ... (старий) Одягати - ... (знімати)

Біла - ... (чорна)

7. Вправа «Порахуй»

- Я буду показувати картинки, а ви будете вважати:

Одна шапка, дві шапки, три шапки, чотири шапки, п'ять шапок.

Одна куртка, дві куртки, три куртки, чотири куртки, п'ять курок.

8. Вправа «Літній вітер»

- Хлопці, скажіть, а звідки береться одяг?

- Вірно, з магазину. Як же вона туди потрапляє?

- Звідки її беруть?

- Вся чудова одяг, яку ми з вами носимо щодня, зшита руками майстринь. Одяг шиють на фабриці. Люди цих професій кравець і швачка. Одяг шиють з різних тканин: з хутра, драпу, льону, бавовни.

- Сьогодні на заняття я принесла бавовна. Він виріс в далекій теплій країні Індії. Там часто дме теплий літній вітер. Давайте покладемо по шматочку бавовни на долоньку і поду на нього так, як дме вітер.

Вправа проводиться 3-5 разів. стежить за тим, щоб діти не піднімали плечі і не надували щоки.

9. Гра «Магазин»

- Подивіться на картинки. Скажіть, з чого шиють одяг?

Рукавички зі шкіри, які? Шкіряні.

Шуба з хутра, яка? Хутряна.

Шапка з вовни, яка? Вовняна.

Блузка з шовку, яка? Шовкова.

Футболка з трикотажу, яка? Трикотажна.

Майка з бавовни, яка? Бавовняна.

10. Гра «прогавив слова»

- Згадайте, будь ласка, що слова поділяються на частини. Ми з вами їх розділимо за допомогою ударів. Скільки частин.

Скільки разів вип'ємо в долоні - стільки в слові і складів.

сорочка черевики пальто

шкарпетки плаття чоботи

шапка спідниця туфлі

11. Вправа «Жадина»

- Я буду показувати картинки і питати чиє це? А ви будете відповідати чиї це речі:

Мамині, татові, бабусині, дідусеві, тітчині, дядькові.

Чиї чоботи? Мамині Чиї черевики? дідусеві

Чиї рукавички? Татусеві Чиї штани? Татусеві

Чий шарф? Дідусів Чия сукня? тітки

Чия куртка? Бабушкіна чия шапка? дядькова

12. Вправа «Запам'ятай і повтори»

- Я буду називати слова, а ви повинні їх запам'ятати і повторити.

Кофта, пальто, чоботи, плаття.

13. Підсумок заняття

Згадати про що говорили. Що сподобалось?

Проект для дітей середнього дошкільного віку «Одяг. Взуття і головні убори »

завдання : Ознайомити дітей з видами одягу, взуття та головних уборів, провести зв'язок одягу з порами року.

програмне зміст: Узагальнювати і розширювати знання дітей. Ознайомити дітей з одягом з властивостями і якістю тканини. Розвивати розумову активність дітей, продовжувати вчити обстежувати предмети, формувати сенсорні еталони. розвивати активне мовлення дітей, збагачувати словник. Продовжувати знайомити дітей із значенням слів "" костюм "", "" плаття "". Виховувати повагу до праці людей, які створюють і шиють одяг. Розвивати естетичний смак, пам'ять, увагу, уяву. Виховувати посидючість, інтерес.

ЗДОРОВ'Я.

Бесіда з дітьми: "" Наводимо порядок у шафі для одягу ".

мета : Вчити дітей підтримувати чистоту і порядок у своїй шафі для одягу.

бесіда: "" Як піклуватися про свій одяг "".

мета: вчити просушувати і чистити свій одяг.

бесіда : "" З чого зроблено? "".

мета: вчити впізнавати спортивне взуття (Чешки, кросівки, туфлі).

СОЦІАЛЬНО -особистісне РОЗВИТОК, Соціалізація, ПРАЦЯ, БЕЗПЕКА.

сюжетно -рольова гра "МАГАЗИН ОДЯГУ".

мета : Розвивати діалогічну мова, вчити складати прості речення, використовуючи в словниковому запасі найменування одягу та взуття.

Дидактична гра "" Одяг або взуття "".

мета: уточнити назву одягу і їх призначення.

Театралізована гра "" До нас прийшли гості "".

мета: уточнити назви одягу; розвивати увагу, пам'ять, вміти називати предмет одягу і його деталі.

Дидактична гра: "" Зимова або річна "", "" Що носять хлопчики і дівчатка "".

мета: класифікація одягу і взуття. Уточнити матеріал предмета і його призначення.

Бесіда з дітьми на тему: «Звідки береться одяг, хто їх шиє?»

мета: познайомити дітей з працею швачки, розширювати знання дітей про цю професію і її значущості.

ХУДОЖНЬО -естетичні РОЗВИТОК. РОБОТА З БАТЬКАМИ.

Дидактична гра "" Прикрась одяг "".

мета: розвивати фантазію і логічне мислення.

Розгляд ілюстрацій за казкою "" Попелюшка "".

РОБОТА З БАТЬКАМИ:

1. Бесіда на тему: "" Охайність в одязі дітей "".

мета: консультувати батьків про зручному одязі про взуття, акуратності і чистоті одягу дітей.

2. Домашнє завдання для батьків "" Шиємо речі для ляльок "".

мета: спільна діяльність батьків з дітьми при створенні одягу для ляльок. Виставка ляльок в одязі, зробленої батьками і дітьми. активізувати трудову діяльність в житті групи.

«Ательє одягу». Конспект НСД по ГО «Пізнання» в середній групі

завдання:

Освітні: уточнити назви призначення головних уборів, предметів одягу, її деталі; формувати уявлення про види одягу відповідно до пори року; розвивати сприйняття, зорову увагу; розвивати мовлення, активно використовувати узагальнююче слово «одяг»; збагачувати уявлення про навколишній

Розвиваючі: розвивати пам'ять, мислення, увагу, діалогічну мова.

Виховують: виховувати вміння включати в діяльність, предложном педагогом, слухати один одного, оцінювати свої знання, знання своїх товаришів і робити висновки

Інтеграція освітніх областей: пізнання, комунікація, соціалізація.

Матеріали до заняття: - зображення предметів одягу, головних уборів; паперова лялька; конверти із зображеннями предметів одягу, розрізаної на деталі.

Показую предмет загорнутий в сувенірну папір

В. - Хлопці, як ви думаєте, що тут може бути (відповіді дітей)

В. -А тут (розгортаю) книга! У ній багато цікавих казок, віршів, загадок. Ось спробуйте відгадати такі загадки:

Спортивний одяг - Знаю я, друзі, на «п'ять»

Чи не знає лише невіглас: У чому мені спати, а в чому гуляти:

На тенісні корти - Днем на сонці я в панамі,

Що надягають? (Шорти) Вночі сплю я в чому ?. (в піжамі)

В. - Так, правильно відгадали. Хлопці, а як назвати шорти і піжаму одним словом? Правильно - одяг. Для чого людині потрібна одяг? (Для захисту нашого тіла від холоду, дощу, сонячного опіку).

В. - А де одяг беруть? (В магазині купують, мами шиють, в ательє шиють, на фабриці)

В. - Давайте зараз з вами пограємо в гру «Магазин одягу». Для цього станемо в хоровод і передаючи один одному ось цю кошичок назвемо який одяг можна купити в магазині.

Інтерактивна гра «Хоровод».

В. - Хлопці, а хочете самим попрацювати в ательє і зшити одяг? (Та)

В. - Робота в ательє дуже важка, відповідальна і вимагає великої уваги, тому працювати в ательє я вам пропоную парами. Для цього домовитеся, хто з ким в парі хотів би працювати.

В. - В ательє приймають замовлення від людей на пошиття одягу, ось і у вас тут на столі лежать конверти із замовленнями. Домовтеся в парі, між собою, який замовлення виберіть.

В. - Тепер займіть свої робочі місця, дістаньте замовлення і «зшийте» його правильно, т. Е. Зберіть предмет одягу з даних деталей. Не забуваємо, що працюємо разом і на середині столу.

Інтерактивна гра «Робота в парах»

В. - Молодці, цікаво було моделювати і шити одяг? (Та)

В. - Я теж даремно час не втрачала і «пошила» ось такі шапочки і скажу вам по секрету, що вони не прості, а чарівні, і той, хто їх одягне, зможе в кого-небудь перетворитися. Давайте спробуємо.

Физминутку «Чарівні шапочки».

Розповідаючи вірш, по черзі показую шапочки.

В. - У шапочках жовтих ми стали курчата, (діти махають руками, як курчата крильцями).

У шапочках білих ми стали зайчата, (показують заячі вушка)

У шапочках червоних ми стали грибочки, (з'єднують руки над головою).

У шапочках чорних - чорниця на купині, (сідають навпочіпки).

У шапочках синіх дождинка стали (встають, беруть руки на пояс).

І по доріжках легко поскакали. (Стрибають вперед на двох ногах).

В. - Хлопці, подивіться, поки ми приміряли шапочки. До нас прийшла лялька Маша. Вона збирається на вулицю, але не знає, що їй потрібно одягнути. Давайте допоможемо їй, виберемо такий одяг, який підходить до нашого часу року.

Інтерактивна гра «Ланцюжок»

В. - Яка зараз пора року? (Зима)

В. Значить, вам потрібно взяти по одній картинці з таким одягом, яку ми носимо взимку, і встати ланцюжком, але так, що б лялька Маша змогла одягатися по порядку, Як ми з вами, коли одягаємося на вулицю.

В. - Визначили послідовність, хто за ким буде стояти? А тепер підходьте до Маші і називайте, що ви їй пропонуєте одягнути.

В. - Молодці! Маша тепер на вулиці не замерзне. З вашою допомогою вона одяглася правильно.

В. - Ми славно потрудилися, ляльку нарядили, а тепер я вам пропоную пограти в гру «Журналісти». Можна сьогодні я буду брати інтерв'ю?

Інтерактивна гра «Журналісти»

В. Аліна, скажи, будь ласка, що сподобалося в занятті?

В. Артем, скажи, будь ласка, що тобі не сподобалося в занятті?

В. -Лена, скажи, будь ласка, що ми робили сьогодні?

В. - Даша, скажи, будь ласка, з ким сподобалося грати в парі?

В. - Віра, скажи, будь ласка, в яку гру тобі найбільше сподобалося грати?

В. - Альоша, скажи, будь ласка, що найбільше тобі запам'яталося?

В. - Міша, скажи, будь ласка, на твоє розсуд, хто з дітей сьогодні був найактивнішим?

В. - Хлопці мені теж сьогодні дуже сподобалося з вами грати, ви були всі активні, уважні, доброзичливі. Сподобалося, як ви спілкувалися, домовлялися між собою.

А тепер давайте візьмемо наш подарунок і пограємо в «Хвилини загадок і відгадок».

капелюх

Ношу на голові поля,

Але це зовсім не земля.

Панама

Я будь-дівчиську

Прикрию волосёнкі,

Прикрию і хлопчику

Стрижки-коротуна.

Від сонця я захист -

Для того і зшита.

плащ

Я, як парасольку, що не промокає,

Від дощу вас захищаю

І від вітру вас укрию.

Ну так що ж я таке?

шарф

Чи не краватку він, не комір,

А шию обжимати звик.

Але не завжди, а лише тоді,

Коли бувають холоду.

Взимку простягнувся,

А влітку згорнувся.

рукавиці

В обох будиночках темно,

Зате спека прямо.

А якщо засвітиться вікно -

Його полагодить мама.

Дві сестрички, дві плетінки

З овечої вовни тонкої,

Як гуляти - так надягати,

Щоб не мерзли п'ять та п'ять.

Далі братам теплий будинок,

Щоб жили вп'ятьох.

Брат великий не погодився

І окремо оселився.

А ну-ка, хлопці, хто вгадає:

На десять братів

Двох шуб вистачає?

Рукавички, рукавичка

Як тільки відправляється

Вона взимку гуляти,

Мешканці в будинку вселяються,

І в кожен - цілих п'ять.

П'ять мішечків вовняних -

Гріються братики в них.

Ні пальців, як у людей,

Але пальці у неї без нігтів.

Побудований хлівець для п'яти овець.

Башмаки, туфлі

Завжди крокуємо ми удвох,

Схожі, як брати.

Ми за обідом - під столом,

А вночі - під ліжком.

чоботи

два братика

Не можуть розлучитися:

Вранці - в дорогу,

Вночі - до порогу.

Зшили їх з чорної шкіри,

У них тепер ходити ми можемо.

І по сльотавій дорозі

Чи не промокнути наші ноги.

Гумові чоботи

Відгадай загадку - хто ми:

У ясний день сидимо ми вдома.

Якщо дощ - у нас робота:

Тупати, шльопати по болотах.

валянки

Чи не черевики, які не чобітки,

Але їх теж носять ніжки.

У них ми бігаємо взимку:

Вранці - в школу,

Вдень - додому.

Тріпають, катають,

А зиму тягають.

пояс

Вдень обручем,

Вночі змією.

бант

Чи не метелик, чи не пташка -

Тримає дві косички.

шуба

Чорна, а не земля,

Пухнаста, а не сніг,

Гріє, а не грубка.

шапка

Сиджу верхи,

Не знаю, на кого.

Знайомця зустріч,

Зіскочити - прівечу.

туфлі

У кого п'ята після носа?

сорочка

Входиш в одні двері,

а виходиш з трьох.

Думаєш, що вийшов,

а насправді зайшов.


Попередня робота.Екскурсія з батьками в магазин дитячого одягу; бесіда про призначення одягу, видах одягу, де виробляють одяг; розучування пальчикової гімнастики "Гномики"; розучування спільно з музичним керівником музичної фізкультхвилинки "Головами покивав ..."; розучування з дітьми ролей швачки, модельєра, закрійника; читання оповідання Н. Носова "Жива капелюх"; розглядання і обмацування клаптиків тканини, введення в активний словник назв тканини (шерсть, шовк, атлас, ситець), бесіда про те з чого виробляють тканини.

Словникова робота: пояснити походження назв професій швачка, закрійник, модельєр; чим займаються люди даних професій; пояснення слова примірочна, значення слів: ліф, оборка, поличка, манжети, ескіз.

Корекційно-освітні цілі. Закріплення уявлень про одяг, її призначення, деталях, матеріалах, з яких вона зшита. Уточнення, розширення та активізація словника по темі "Одяг" (Одяг, плаття, штани, сорочка, рукав, комір, ліф, спідниця, оборка, поличка, манжети, пояс, кишені, ошатний, вовняний, шовковий, пришивати, види одягу).Удосконалення граматичного ладу мови (узгодження прикметників з іменниками в роді, освіту префіксальних дієслів, відносних прикметників, іменників в зменшувально формі). Удосконалення виконавських умінь. Закріплення вміння складати матеріал навпіл. Навчання створенню виразних образів, використовуючи пропорції, суттєві деталі; навчання оволодіння технікою симетричного, силуетного вирізування, користування трафаретом.

Корекційно-розвивальні цілі. Розвиток діалогічного мовлення, зорової уваги і сприйняття, пам'яті, мислення, тонкої і загальної моторики, координації мови з рухом, навичок орієнтування на площині. Розвиток вміння виділяти головне, передавати взаємозв'язок між об'єктами.

Корекційно-виховні цілі. Формування навичок самообслуговування, охайності, акуратності, самостійності. Виховання навичок співпраці в грі і на занятті, ініціативності, відповідальності.

Устаткування: 3 мольберта; ширма, атрибутика гри "Ательє"; костюми модельєра, закрійника, швачки; магнітофон; касета із записом фізкультхвилинки "Головами покивав ...", "чарівної музики", шовкове покривало; лялька в плаття; демонстраційний матеріал: ескіз (намальований зразок) роботи, плакат із зображенням деталей одягу, зразки тканини (шовк, вовна, ситець, атлас), деталі сукні (як на ляльці) з липучкою на місцях зшивання; роздатковий матеріал: викрійки (поличка, комір, манжет, штани, ліф сукні, спідниця, пояс), шматки тканини, мило, ножиці, клей, підкладні клейонки, серветки; фігури хлопчика і дівчинки в трусиках, намальовані на ватмані.

хід заняття

I. Орг. момент.

Логопед. Хлопці, ми з вами раніше вже ходили на екскурсію. Де ми були? ( Ми були в бібліотеці)

А сьогодні ми хочемо запросити вас в ательє. Хто знає, що роблять в ательє? (Шиють одяг) З чого шиють одяг? (З тканини або матеріалу)

1. Потрапити в ательє нам допоможе ось цей чарівний шматок тканини. Варто накинути його на голову, і він перенесе нас в ательє. Встаньте в коло поруч один з одним. (Звучить музика)

2. Модельєр. (Діти підходять до столу, за яким сидить дівчинка, і стають півколом навпроти столу)

Логопед: Ну ось ми і опинилися в ательє.

За столом сидить дівчинка:

Здравствуйте, меня зовут Кристина. Я - модельєр. В ательє я придумую нові моделі одягу.

Логопед. Шановна Христина познайомте нас, будь ласка, з роботою вашого ательє.

  • Зараз ми дуже зайняті.
  • Чому?
  • Хіба ви не знаєте, яка зараз пора року? (Зима)
  • Яке свято відзначають взимку? (Новий рік)

Нашому ательє замовили новорічні костюми для дітей дитячого садка. Свято скоро, а костюми ще не готові.

Логопед. Ми вам допоможемо, адже наші хлопці знають про одяг дуже багато.

А ви можете назвати види одягу? (Діти дають повні відповіді: Чоловічий одяг, Її носять чоловіки; жіноча, дитяча, святкова, робоча, домашня, осінній, зимовий ...)

Модельєр. Молодці! Ходімо, я вас познайомлю з іншими майстрами.

3. Закрійник. (Діти підходять до наступного столу, за яким сидить хлопчик і щось викроює. Діти стають півколом навпроти нього. Хлопчик встає, починає говорити і супроводжує свою промову демонстрацією дій)

Здравствуйте, меня зовут Стас. Я працюю закрійником і роблю викрійки для нових моделей одягу. Для цього я спочатку знімаю мірку. вимірюю довжину (Показує)і ширину (Показує)вироби. Ліва і права сторони вироби однакові, тому викрійку роблять на половину деталі.

Потім викрійку переносять на матеріал.

Матеріал треба скласти навпіл.

Червону лінію на викрійці поєднуємо з лінією згину матеріалу і обводимо. Готову викрійку вирізаємо і отримуємо деталі одягу. Так у мене вийшов ліф.

Логопед. Наші хлопці знають деталі одягу і можуть їх назвати.

По черзі назвіть і покажіть по одній деталі сукні на зображенні.

Закрійник. Готові деталі одягу я віддаю швачці.

4. Швачка. (Діти підходять до наступного столу, за яким сидить дівчинка і щось шиє. Діти стають півколом навпроти неї)

Здравствуйте, меня зовут Юля. Я шию одяг. Для цього я складаю деталі одягу і сшиваю їх на швейній машинці.

Ось і зараз свою сукню, в примірювальній, чекає клієнт.

Логопед. Хлопці давайте допоможемо Юлі зшити плаття. Перед вами деталі сукні. Це ліф сукні. Зараз ви по черзі візьмете деталь сукні, з'єднайте її з виробом і розкажіть, що ви зробили. Наприклад я спідницю до ліфа пришиваю.

1, 2 - рукав.

3, 4 - манжет.

5 - комір.

6, 1 - кишеню.

8 - оборка.

Вихователь: Ну ось, плаття готове. можна приміряти (Дістати з-за ширми ляльку).

Лялька. Здрастуй.

дуже гарне плаття у вас вийшло.

5. ФКМ. - Сиділа я довго, спина захворіла.

Вихователь. Ми з хлопцями знаємо відмінну розминку, щоб спинка не боліла. Виходьте на середину. Зліва один і праворуч один, вийшов рівний друг. "Головами покивав"

(Діти виходять на килим, стають в коло. Звучить запис ФКМ)

швачка (Потягуючись):Пройшла спина! Дякую за розминку!

6. Логопед. Велике спасибі, шановні майстри, за цікаву екскурсію.

Ми з хлопцями обіцяли вам допомогти, говорите, що треба робити.

Модельєр. Ескізи новорічних костюмів вже готові. (Дає ескізи). (Логопед прикріплює його до мольберта)

Закрійник. Викрійки теж готові. Залишилося зробити деталі і з'єднати їх в моделі костюмів. (Дає викрійки)

Вихователь. Хлопці, давайте розглянемо ескізи костюмів. (На мольберті розміщений мальований зразок роботи - ескіз)

Яку одяг ви бачите на хлопчика? (Сорочка, штани)

Що модельєр пропонує зробити дівчаткам на новорічне свято? (Дівчаткам модельєр пропонує зробити плаття)

Яка тканина підійде для сукні, брюк, сорочки? (Для сукні - шовк, для сорочки - ситець, для брюк - шерсть)

Логопед. Сукня з шовку, яке плаття? (Шовкова сукня) Сорочка з ситцю, яка сорочка? (Стеців сорочка) Штани з вовни, які штани? (Вовняні штани)Пояс зробимо з атласу, який пояс? (Атласний пояс) Комір у сорочки теж зробимо з атласу, який комір? (Атласний комір)

Вихователь. Давайте розглянемо викрійки.

Що підійде для костюма хлопчика, а що для костюма дівчинки?

Що за деталь? (Це ліф, поличка, брюки)

Давайте згадаємо, як правильно користуватися схемою крою.

Що потрібно зробити з тканиною?

Як правильно прикласти викрійку? (Червоною лінією до лінії згину тканини)

Поверхня вирізаних деталей змажемо клеєм і наклеїти на контурне зображення хлопчика або дівчинки. Акуратно розгладити серветкою. (Аналогічний малюнок, приклеїти одну деталь, інші вже є)

Візьміть по одній деталі і підійдіть до столу.

Що ти будеш робити?

Покладіть деталь в свій лоток.

Щоб костюми вийшли красивими, давайте підготуємо наші пальчики до роботи.

7. П / Г. "Гномики".

8. Самостійне виконання роботи дітьми.Діти сідають за стіл. Вихователь нагадує про правильну посадку. Звучить спокійна музика.

9. Розгляд роботи.

Вихователь: Молодці, хлопці. Дуже красиві костюми у вас вийшли. Такі гарні, що так і хочеться назвати їх ласкаво, не плаття, а ... (Політиці); не брюки, а ... (Брючки); НЕ сорочка, а ... (Сорочечка).

Спасибі, майстри, за цікаву екскурсію. Нам пора повертатися в дитячий садок. Ходімо з нами, подивіться, як живуть хлопці в дитячому саду.

Логопед. Вставайте в коло поруч один з одним. (Накинути хустку, музика)

вихователь: Де були? Що робили? Що сподобалось?

прикладна програма

Пальчикова гімнастика "Гномики-прачки"

, Позакласна робота

(На дошці написана тема заняття - "Одяг. Її види та призначення"). Малюнок 1.

Сьогодні на занятті ми поговоримо про одяг, про її видах і призначення.

Здавалося б нічого складного. Але чи так це ми дізнаємося до кінця заняття.

А допоможуть нам наші гості Маша і Міша.

(Виставляються картонні макети хлопчика і дівчинки). Малюнок 2.

Почнемо з самого простого. Що ж таке одяг?

(Діти висловлюють свою думку)

Одяг - це предмети, якими покривають тіло людини. За якими ознаками, і на які групи можна розділити одяг?

(Можна показати ілюстрації різних пір року). Малюнок 3.

За порами року: літня, зимова, осіння, весняна.

Правильно, одяг може залежати від пори року.

Скільки в році пір року?

Абсолютно вірно. А одяг можна розділити на три групи: літня, зимова і демісезонна. Хто здогадався, що ж означає демісезонний одяг? (Словникова робота)

Напевно, для двох сезонів.

А яких двох сезонів?

Для осені і весни.

А чому ці два сезони об'єднали?

Погода у цих сезонів схожа.

Отже, одяг можна розділити за порами року на ...

Зимову, літню і демісезонний.

Ще за якими ознаками можна розділити одяг?

За кольором.

(Гра "Склади костюм". Запропоновано чотири блузки і дві спідниці для Маші. Скількома варіантами вона зможе скласти собі костюм). Малюнок 4.

Отже, одяг різноманітна за кольором. Кожна людина сама собі вибирає той колір, який йому більше до лиця.

А чи є випадки в житті, коли людина повинна бути в одязі тільки певного кольору?

Під час весілля наречена повинна бути в білому платті. Люди, у яких траур, в одязі чорного або темного кольору.

Правильно. Але традиції в різних країн відрізняються один від одного. Наприклад, в Індії наречена повинна бути в яскравому, бажано червоній сукні - сарі. І колір трауру в цій же країні не чорний, а білий.

А в нашій країні є традиція перев'язувати новонародженого хлопчика - блакитний або синій стрічкою, а дівчинку - червоною або рожевою. Тому одяг можна розділити на ...

Чоловічу і жіночу.

А ще за якими ознаками можна розділити одяг?

(При скруті можна показати ілюстрацію дорослої людини і дитини). Малюнок 5.

За віком.

А на які групи?

На дитячу і дорослу.

Саме тому існують магазини дитячого одягу і дорослої. І дитяча, і доросла одяг буває різних розмірів. Існують люди нестандартного розміру, тобто дуже високі або дуже повні - для цих людей створюються спеціалізовані магазини одягу "Три товстуни", "Богатир" і т. д.

Як ще можна розділити?

На верхню і нижню, святкову і повсякденне.

Навіщо такий поділ? Чому не можна кожен день бути в святковому одязі?

Швидко брудниться, і якщо кожен день носити, вже не святковою.

Вибір одягу ще пов'язаний і з призначенням, Тобто для чого вона потрібна. Наприклад, для будинку потрібна якась одяг?

Зручна і яку не сильно шкода.

Скажіть. А гостей прийматиме вдома в такому одязі можна?

Ні. В домашньому одязі людина буде виглядати недбало.

Для яких занять існує спеціалізований одяг, тобто тільки для цього і нічого іншого.

Для спорту, для школи, і т.д.

А чи можна по одязі сказати, ким працює людина?

Так. (Називаються спеціальності людей і види спецодягу)

Ви учні, і нам необхідно поговорити про шкільну одязі.

Навіщо вона потрібна і якою вона має бути?

- (Роздуми на цю тему: повинна дисциплінувати, налаштовувати на навчання, і т.д.)

А зараз перевіримо, як ви знаєте призначення одягу.

Я буду показувати ілюстрацію, а ви будете вибирати потрібний наряд для Маші і Міши.

(Гра з картинками. Діти одягають Машу і Мішу в запропоновані костюми.).

До одягу люди підбирають різні аксесуари.

(Словникова робота) Це можуть бути головні убори, шарфи, рукавички, прикраси, взуття. І з аксесуарів ми теж можемо зрозуміти, для чого призначений той чи інший наряд.

Зараз я буду показувати картинки, а ви мені будете називати призначення одягу і які аксесуари допомогли вам це зрозуміти.

(Гра з картинками).

Зі словом одяг в мові вживаються слова одягнути і надіти.

Скажіть, чим же вони відрізняються один від одного?

Одягнути можна когось, а надіти тільки на себе.

Перевіримо. Проведемо набольшую фізкультхвилинки.

Я буду називати ці слова, а ви будете показувати, кого ви одягаєте: себе або свого сусіда. Гра "Одягнути - надіти".

За зміною одягу стежить пані Мода.Ця особа дуже мінлива іветрена. А як називають людей, які придумують різні нові стилі і моделі одягу?

Модельєри і стилісти.

Існує дуже багато прислів'їв і приказок про зовнішність і про одяг. Давайте їх назвемо.

Діти згадують прислів'я і приказки.

А означають ці крилаті вирази одне - по одягу зустрічають, а проводжають по розуму.

На наступному занятті ми поговоримо про колір одягу, про що поєднуються кольорах, про вплив кольору на настрій і настрою на вибір кольору.

А тепер скажіть, що ви добре запам'ятали на цьому занятті? (Узагальнення)

А тепер останнє завдання: одягнути свою ляльку в будь-який одяг, для цього у вас на столах є паперова лялька. Зробіть їй наряд за допомогою кольорових олівців.

Діти виконують практичну роботу.