Блог про здоровий спосіб життя. Грижа хребта. Остеохондроз. Якість життя. краса і здоров'я

Блог про здоровий спосіб життя. Грижа хребта. Остеохондроз. Якість життя. краса і здоров'я

» Фцкм що це таке в дитячому саду. Фцкм наш улюблений дитячий сад - копія.docx - конспект організованою освітньої діяльності освітня галузь «пізнавальний розвиток» розділ «фцкм» тема: «наш улюблений дитячий сад Пізнання фцкм в дитячому садку

Фцкм що це таке в дитячому саду. Фцкм наш улюблений дитячий сад - копія.docx - конспект організованою освітньої діяльності освітня галузь «пізнавальний розвиток» розділ «фцкм» тема: «наш улюблений дитячий сад Пізнання фцкм в дитячому садку

Муніципальне автономне дошкільний навчальний заклад

дитячий сад комбінованого виду №27 «Горобинка»

г.Белебея муніципального району Белебеєвський район

Республіки Башкортостан

Конспект НСД в середній групі

«За здоров'ям»

Пізнання (ФЦКМ)

Вихователь: Кадирова Г.І.

г.Белебей, 2015

мета: формування первинних ціннісних уявлень про ЗСЖ. Закріпити знання дітей про поняття «здоров'я»; уточнити правила збереження здоров'я, формувати інтерес до власного організму, самопочуття, настрою, пов'язаного зі станом здоров'я.

Інтеграція освітніх областей:

«Пізнання»:

1.Дать дітям уявлення про роль вітамінів в збереженні здоров'я;

2.Закрепіть знання про овочі та фрукти, їх користь для здоров'я людини.

«Здоров'я»:

1.Воспітивать усвідомлене ставлення до свого здоров'я через формування елементарних правил корисного харчування.

«Комунікація»:

1.Расшірять словниковий запас дітей (вітаміни, овочі, фрукти, гігієна, здоров'я, корисні і т.п.)

матеріал: ляльки Степашка, Хрюша і Керкеша; ілюстрації для оформлення ширми; музика; фрукти і овочі.

Попередня робота:

1.Беседа про гігієну і ЗСЖ.

2.Рассматріваніе ілюстрацій по темі, альбому «Вітаміни здоров'я».

3. Читання худ.літератури: «Мойдодир», «Федорина горі» К. І. Чуковського, « Шкідливі поради»Б.Заходера, читання прислів'їв, приказок і т.д.

Хід заняття:

(Діти заходять під музику в групу. Сідають на стільчики)

доктор: Привіт, хлопці! Сьогодні ми зібралися з вами, щоб поговорити про здоров'я. При зустрічі люди зазвичай говорять це добре слово, Бажаючи один одному здоров'я. На яке слово схоже слово «здоров'я?». Правильно, це слово схоже на слово «здрастуйте». Давайте і ми ще раз привітаємося з нашими гостями, один з одним і зробимо це з посмішкою, побажаємо один одному здоров'я.

Хлопці, а ви хочете дізнатися, що потрібно робити щоб бути здоровими? (Та).

Тоді ми зараз з вами пограємо. Підійдіть до столу. У мене тут лежать картинки і фішки, потрібно вибрати правильні і неправильні картинки. Якщо ви вважаєте, що цього робити не можна, то ставите червону фішку, а якщо можна - зелену. (Уточнити у дітей чому саме на цю картинку він поклав червону фішку, а на цю - зелену)

Молодці, хлопці! Сідайте.

(З'являється Хрюша)

Хрюша: Привіт, хлопці! Які ви всі красиві і великі!

доктор: Так, хлопці підросли. Стали більшими.

Хрюша : Ви хочете дізнатися, що таке здоров'я?

(Відповіді дітей)

Ось я наприклад їм цукерку, торт, не люблю робити зарядку, чистити зуби, багато дивлюся м / ф, їм фрукти і овочі не миті і здоровий.

Ось зараз візьму цукерку і з'їм. (Їсть цукерки, фантик кидає перед ширмою)

М ... як смачно!

Доктор: Хрюша, хіба можна кидати фантик і смітити?

Що ще поїсти? Яблуко (Їсть яблуко).

доктор: А ти добре його помив?

Хрюша: Я взагалі ніколи яблука не мою.

А зараз настав час подивитися м / ф. я завжди довго дивлюся м / ф-и

(З'являється Степашка)

Степашка: Привіт, хлопці! Здрастуй Хрюша! Я прийшов в гості. Як ти себе почуваєш і яке у тебе настрій?

Хрюша: Настрій у мене прекрасне!

Степашка: Хлопці, скажіть, що робив Хрюша, поки мене не було?

(Відповіді дітей)

Ти з'їв всі цукерки?

Хрюша: Так.

Степашка: Хлопці, а руки і яблуко Хрюша помив, перед тим як їсти? (Немає)

Хрюша: Ні, а навіщо. Адже все чисте.

Степашка: А яблуко не мите можна їсти, хлопці? (Ні).

Ось бачиш, Хрюша, навіть хлопці знають, що так робити не можна!

Ось, Хрюша, подивися, що вміють робити хлопці.

Физминутку музична

Хрюша: Ой ой ой! Ой ой ой! Живіт, живіт болить! Живіт!

Ой ой ой! Ой ой ой! Зуби болять! Зуби!

Степашка: Що трапилося? Що ж робити?

Де то була аптечка. Потрібно дати Хрюші ліки і все пройде.

(Дістає ліки і дає Хрюші)

Побільше потрібно дати таблеток, побільше! Нехай Хр.виздорів скоріше.

доктор: Степашка, ти ж не знаєш які ліки потрібно пити. Я доктор, я знаю які треба дати, щоб Хрюша одужаю. (Дає ліки)

доктор: Іди, Хрюша, полеж і тобі стане легше.

Хрюша: Добре. Степашка ходімо зі мною. (Йдуть)

доктор: А що ще потрібно зробити, якщо у вас що щось заболить? (викликати швидку допомогу)

А який номер телефону швидкої допомоги? (03)

А ви знаєте як? Зараз я вам покажу. (Доктор дзвонить у швидку допомогу. Приклади з дітьми)

доктор: А зараз, хлопці, я пропоную пограти. Гра називається «так-ні». Зараз я буду говорити вам маленькі 4-Стишов і якщо в них говориться те, що правильно, ви сідаєте, а якщо так робити не можна, то стрибаєте. Встали поруч зі стільцями вільніше.

вихователь:

    Щоб рости і загартовуватися

Треба спортом займатися?

    Буде хай тобі не лінь

Чистити зуби 2 рази на день.

    Якщо виходиш навесні погуляти

Шапку і шарф треба вдома залишати?

    Фрукти і овочі мій перед їжею

Ретельно, дуже старанно мій.

    Вчасно лягай, вставай

Режим дня ти дотримуйся.

    Ось ще порада проста

Руки мій перед їжею.

    Від мами швидко тікайте

Нігті їй підстригти - не давайте.

    Хусточка, гребінець повинні бути своїми

Це запам'ятай і не користуйся чужими.

    Якщо на вулиці калюжа і бруд

Потрібно туди неодмінно впасти.

Молодці! Всі знаєте!

доктор: А зараз, хлопці, я пропоную вам відправитися в мою лабораторію.

Гра на дошці «Що зайве?»

Подивіться, що це? (Відповіді дітей)

Це продукти харчування. Але все перемішалося. Ви допоможете мені вибрати корисні продукти харчування і прибрати зайве? (Та)

Ільвіна, підійди до мене. Покажи де корисні продукти харчування, і прибери те, що шкодить нашому здоров'ю. (Гра проводиться з двома діти з міркуванням)

Молодці! А зараз ми повертаємося назад в групу. (Сідають)

Приходять ХР і СТ

Хрюша: Я видужаю! І тепер у мене не болять живіт і зуби! Тепер то я знаю, що робити, щоб бути здоровим.

Степашка: А ви, хлопці, запам'ятали, що потрібно робити, щоб бути здоровими? (Та)

А щоб ви були здоровими, ми принесли вам м'ячики, робити зарядку. (Дають м'ячики. Доктор роздає)

доктор: А давайте ми з вами зробимо зарядку з м'ячами!

М'ячик, м'ячик я кручу

Бути здоровим хочу!

вихователь: Хлопці, а щоб і нам не забути, що потрібно робити, щоб вирости здоровими, давайте пограємо «Угадайку». Ви закриєте очі, підглядати не можна! А я буду вам класти в рот корисну їжу. Ви будете вгадувати. Що це? (Яблуко, груша, морква, банан).

Просять ХР і СТ.

Молодці! Все вгадали!

А що ми з вами пробували? (фрукти і овочі)

А хто мені назве це одним словом?

Це продукти харчування.

доктор: Фрукти, овочі їмо

Бути здоровими хочемо!

А давайте разом це скажемо! (Повторюємо разом з дітьми)

Ст. і Хр: А нам пора йди на прогулянку. До побачення! Будьте здорові!

доктор: Хлопці, побажаю і я вам здоров'я і нашим гостям. Будьте здорові! До побачення!

Конспект по ФЦКМ у 2 молодшій групі

Тема: «Інструменти»

цілі:

освітні :

- Ознайомити дітей з інструментами і їх призначенням;

Продовжувати розширювати і активізувати словниковий запас дітей;

Збагачувати досвід дітей в умінні використовувати різні інструменти (Призначені для дітей) по призначенню;

Формувати вміння зосереджувати увагу дітей на небезпечних, що зустрічаються в повсякденному житті інструменти;

Розвиваючі:

Розвивати увагу, логічне мислення, пам'ять

виховні :

Виховувати дбайливе ставлення до свого здоров'я (дати уявлення про те, що інструменти можуть бути небезпечні і можуть завдати шкоди організму)

устаткування : Предметні картинки; картки, інструменти, іграшка-кіт, ноутбук, проектор

хід заняття

1.Організаціонний момент.

Хлопці, згадайте казку С. Маршака «Котячий будинок». Що сталося з будинком? (Будинок згорів.)

Що вирішили зробити кіт Василь і кошенята? (Вони вирішили побудувати новий будинок.)

Кот Василь прийшов сьогодні до нас в гості і просить допомоги.

Подумайте добре, перш ніж відповісти, що потрібно для будівництва будинку? (Потрібні будівельний матеріал і інструменти.)

Кот Василь не знає, як називаються ці інструменти і для чого вони потрібні.

Про інструменти і для чого вони потрібні нам сьогодні розкажуть Кукутікі (дивимося видио)

2. Давайте, ще раз згадаємо назви інструментів (молоток, пила, дриль, сокира, пензлик)

Давайте разом пограємо в гру.

гра "Що роблять інструментом.

вихователь показувати інструмент , Діти кажуть, що насамперед їм виконують.

Молотком забивають цвяхи.

Сокирою рубають дрова.

Пилкою пиляють дошки.

Пензликом фарбують огорожу

Дриль просвердлюють отвори

Физминутку

Давайте, хлопці і Василь ми з вами відпочинемо.

Дінь-дон, дінь-дон -

Братики будують новий будинок.

Фарбують стіни, дах, підлогу,

Прибирають все кругом.

Ми до них в гості прийдемо

І подарунки принесемо.

На підлогу - м'яку доріжку,

Розстеливши її до поріжка,

Дві подушки на диван,

Меду липового жбан.

закріплення

Хлопці і кіт Василь скажіть, а інструментами можна грати?

Діти: можливі відповіді дітей

Вихователь: Звичайно немає - це небезпечно для здоров'я! Їх називають ще «Небезпечні предмети».

Вихователь: Хлопці, подивіться, які важкі інструменти. Хто може працювати з такими інструментами, хлопці?

Діти дорослі. Папа і дідусь.

Вихователь: Що може статися, якщо ви візьмете важкий молоток?

Діти: Молоток може впасти на ногу і зламати палець або прибити ніготь на пальці.

Вихователь: Що може статися, якщо ви візьмете плоскогубці?

Діти: плоскогубці можуть притиснути палець на руці. Буде дуже боляче.

Вихователь: Ці інструменти дуже важкі і небезпечні.

Ігрова вправа «Скажи, що змінилося?».

Хлопці та Василь, уважно подивіться, як лежать інструменти,

запам'ятайте. Тепер закрийте очі.

Вихователь прибирає одну картину.

Відкрийте очі і скажіть, що пропало?

Рефлексія.

Хлопці, як думаєте ми допомогли коту Василю?

Як ми йому допомагали?

Тепер він знає, що таке інструменти і для чого вони потрібні, але про безпеку не забувай Василь.

Кот Василь дякує вас всіх і каже, що тепер вони швидко добудують будинок і запросять нас у гості.

До побачення кіт Василь.

Муніципальне бюджетне дошкільно-освітній заклад «Центр розвитку дитини дитячий сад №20 м Владивостока»

перспективний план

безпосередньою освітньої діяльності в області

«Пізнання»

(формування цілісної картини світу)

підготували

Горошілова Олена Панцофіевна

Шлик Олена Вікторівна

м.Владивостока

2012р.

вересень

1.Моя сім'я

Цілі: Формувати уявлення дітей про семье.Учіть правилам обрашения зі взрослимі.Воспітивать бажання піклуватися про близьких.

2 .Семейние традиції.

Цілі: Ознайомити з поняттям «сімейні традиції» .Учіть дітей складати розповідь про традиції своєї семьі.Воспітивать повагу до родини, своїх рідних.

3. госпо сім'ї.

Цілі: Формувати уявлення дітей про сім'ю, членів сім'ї, їх обязоннастях.Развівать знання про ведення домашнього хозяйства.Воспітивать бажання допомагати старшим.

Жовтень

1.Труд людей восени

Систематизувати знання дітей про працю людей осенью.Учіть встановлювати причини зміни праці на землі (літо-осінь) .Актівізіровать словник. Актив слів: заготовки, прибирання, зерносховище, овочесховище.

Виховувати повагу до праці дорослих.

2.Дома бувають різні

Формувати інтерес до своєї малій батьківщині, Вулиці, будинку Вчити дітей називати свою домашню адресу. Збагачувати словниковий запас. Закріпити знання поведінки на уліце.Воспітивать почуття приналежності до світової спільноти.

3. Одяг

Формувати диференційоване уявлення про різних видах одягу, призначення і прімененіе.Учіть дітей називати матеріал з чого виготовлена \u200b\u200bодежда.Воспітивать мотивацію до пізнавальної діяльності.

4 .Молочная річка.

Формувати уявлення звідки береться молоко, про його користь. Закріпити знання про домашніх тварин і про людей, які працюють з німі.Воспітивать повагу до праці дорослих.

Листопад

1. Чи вмієш ти поводитися з тваринами

Дати знання про правила поведінки при зустрічі з тваринами. Вчити дітей розуміти стан і поведінку тварин. Розвивати уміння уникати конфліктів з тваринами. Виховувати шанобливе ставлення до тварин.

2. Транспорт

Формувати узагальнене поняття «траспорт». Розвивати уміння розрізняти і називати види транспорта.Закрепіть знання професій, пов'язаних з транспортом. Виховувати пізнавальний інтерес.

3. Пташки-свистульки.

Ознайомити дітей з різноманітністю російських народних іграшок. Вчити дітей розрізняти і називати характерні особливості народних промислов.Воспітивать любов до російського народної творчості, гордість за свій народ.

4. Бабуся Федора

Продовжувати збагачувати уявлення дітей про світ предметів (посуд) .Развівать вміння визначати матеріал, з якого зроблена посуда.Упражнять в угрупованні за призначенням, класифікації за матеріалом.

грудень

1. Новорічні традиції

Ознайомити дітей зі світовими новорічними традіціямі.Форміровать початкові уявлення про звичаї та традиції різних народів світу. Виховувати повагу до звичаїв інших народів.

2. Людина і природа.

Формувати уявлення дітей про призначення природи в житті людей. вчити бачити практичне значення природи в житті человека.Воспітивать інтерес до природи, вміння дбайливо витрачати все, що дає природа.

3. Новий рік в Росії.

Ознайомити дітей з святкуванням Нового Року в Росії, історією цього праздніка.Прівівать любов до народної культуре..Воспітивать гордість за свій народ.

4. Для чого потрібні тканини.

Ознайомити з властивостями тканин їх особенностью.Дать уявлення про історію ігли.Учіть розуміти призначення предметів, орієнтуватися в минулому і сьогоденні. розвивати логічне мислення. Виховувати повагу до праці дорослих.

січень

1. Що я знаю про себе

Цілі: Вчити усвідомлювати себе як людина, як неповторну особистість, відчувати свій організм, тіло, оцінювати свої можливості, здібності, знаходити спільне схожість з іншими дітьми і розуміти суттєві отлічія.Воспітивать повагу до своїх товаришів, не звертати на їх недоліки.

2. Дорослі і діти

Цілі: Формувати уявлення про світ дорослих. Вчити розуміти, що дорослі -перші помічники і захисники детей.Развівать вміння бачити гідну поведінку дорослих, відзначати його і наслідувати ему.Воспітивать доброзичливе ставлення до дорослих .. Волч.9

3. Як зрозуміти один одного

Вчити дітей розуміти один одного по міміці, жестах, інтонації, ході, Формувати вміння оцінювати свої поступкі.Воспітивать дружні взаємини між дітьми, звичку грати, трудитися, займатися спільно. Волч.141

4. Мої іграшки.

Формувати у дітей узагальнююче поняття "іграшки» .Упражнять в розходженні характерних ознак ігрушек.Развівать активну мова. .Актівізіровать в мові дієслова - дії. Виховувати дбайливе ставлення до іграшок. Санкіна 61.

Лютий

1. У мене ростуть року

Розширити уявлення дітей про різноманітність професій, конкретних трудових діях. Формувати узагальнене поняття «професія» Збагачувати активний словарь.Развівать увагу, память.Воспітивать позитивну мотивацію до навчання. Санкіна37

2. Захисники Вітчизни

Ознайомити дітей з поняттями: Батьківщина, Вітчизна, Захисник Вітчизни. Дати знання про різних родах військ, їх призначення. Формувати почуття поваги до Російської арміі.Воспітивать в дітях бажання бути схожими на російських воїнів, бажання служити в армії. Зеленова 65

3. Подорож в бібліотеку

Формувати уявлення дітей про бібліотеке.Познакоміть з різноманітністю тематики художньої літератури.Закрепіть знання жанрів художньої літератури. Розвивати знання про роботу бібліотекаря. Виховувати любов до книг, дбайливе ставлення до них. Санкіна 82

4.Спорт-це здоров'я

Формувати уявлення дітей про значення спорту в житті людини. про його вплив на здоров'я человека.Познакоміть з різними видами спорта.Актівізіровать в мові слова: чемпіонат, Олімпіада, змагання. Розвивати інтерес до спортивних занять, бажання займатися спортом. Волч.81

БЕРЕЗЕНЬ

Цілі: Дати дітям елементарні уявлення про явище імпринтингу -врождённого властивості запам'ятовування новонародженими тваринами образу матері. Тренувати в диференціюванні дорослих тварин і дитинчат прізнакам.Воспітивать дбайливе ставлення до всього живого. (Пізнання світу жівот.304

2. Зимуючі птахи

Цілі: Вчити знаходити відмітні ознаки птахів (забарвлення, спосіб пересування, місце проживання) .Упражнять в освіті іменників у формах називного і родового відмінків множини. Морозова 94

3. Пошта

Цілі: Ознайомити з особливостями роботи людей на пошті, із засобами зв'язку людей один з другом.Актівізіровать в мові слова: листоноша, бандероль, лист, посилка, конверт.Закрепіть знання про домашню адресу. Зеленова 36

4. Право на охорону здоров'я

Цілі: Ознайомити дітей з правом на охорону здоровья.Учіть самостійно стежити за своїм здоров'ям. Формувати уявлення про різноманітність професій, пов'язаних з лікуванням людини. Виховувати любов до здорового способу життя. Волч.64

КВІТЕНЬ

1. Безпека на дорозі

Цілі: Формувати уявлення про правила поведінки на дорозі для пішоходів. про небезпеки, які чекають їх на уліце.Закрепіть знання про світлофор. Вчити розрізняти основні дорожні знаки для пішоходів. Виховувати увагу. Волч.182

2. Ю. Гагарін

Цілі: Продовжувати знайомити дітей з чудовими людьми, які прославили свою країну. Розширити уявлення дітей про людей різних професій (космонавт, інженер, конструктор), про важливість і значущість їх праці.

3. Небезпечні тварини

Цілі: Ознайомити дітей з правилами поведінки при зустрічі з різними жівотнимі.Учіть розуміти стан і поведінку тварин, як з ними спілкуватися.

Волчкова 192

4. Небезпечні предмети будинку

Цілі: Формувати уявлення дітей про небезпечні для життя і здоров'я предметів, з якими зустрічаються в биту.Развівать вміння групувати предмети по їх назначенію.Закрепіть правила користування ними. Волчкова 186

ТРАВЕНЬ

1. Державні символи РОСІЇ

Цілі: Ознайомити дітей з державними символами України. Формувати шанобливе ставлення, розуміння того, що державні символи покликані об'єднувати жителів однієї країни. Виховувати почуття патріотизму, почуття гордості за свій народ, свою Батьківщину. Зеленова70

2 День Перемоги

Цілі: Ознайомити дітей з поняттям «війна» і «мир» .Учіть дітей ставитися до подвигу наших солдатів під час Великої Вітчизняної війни уважітельно.Воспітивать патріотичні почуття.

Зеленова 84

3. Місто моє Владивосток

Цілі: Ознайомити дітей з визначними пам'ятками рідного міста. Вчити дітей знаходити відмітні особливості міста від деревні.Воспітивать любов до малої Батьківщини.

4. Відпочинок на природі

Цілі: Ознайомити дітей з правилами поведінки на природі. Вчити дітей безпечній поведінці під час грози, під час пожежі. Виховувати дбайливе ставлення до природи, дотримуватися чистоти і прибирати за собою при виїзді на природу. Волчкова 195


розділи: Робота з дошкільнятами

Вид дитячої діяльності: ігровий, комунікативний, пізнавально-дослідний, продуктивний.

Використовувана освітня програма: основна загальноосвітня програма дошкільної освіти "Від народження до школи" під редакцією Н.Є. Веракси, Т.С. Комарової, М.А. Васильєвої, 2012.

Мета: розширювати уявлення дітей про рослини, про найпростіші взаємозв'язках у живій природі, про властивості води.

Програмне зміст:

  • Виховні завдання:
виховувати допитливість, бажання доглядати за рослинами;
  • Розвиваючі завдання:
  • розвивати дрібну маторіку, увагу; естетичне сприйняття, посидючість;
  • освітні завдання: формувати уявлення про будову квітки, вчити розрізняти листя, стебло; закріплювати червоний, жовтий і зелений кольори; закріплювати властивості води.
  • Вік дітей: 3-4 роки (друга молодша група).

    Напрямок: "Пізнавально-мовний розвиток".

    Основна освітня галузь: "Пізнання" (формування цілісної картини світу).

    І нтеграція освітніх областей: "Пізнання", "Комунікація", "Труд", "Соціалізація".

    Форма проведення: подгрупповие.

    Плановані результати: створення інтересу, емоційного настрою до діяльності, діти активні при створенні індивідуальної композиції "Квітка з" мозайки ", беруть участь в спостереженні за квіткою у вазі, в розмові з педагогом, сприймають художнє слово під час виконання вправ пальчикової гімнастики" Квітка ".

    Методи і прийоми:

    - розглядання;
    - показ;
    - Сюрпризний момент;
    - звернення до особистого досвіду дітей;
    - навідні запитання до дітей;
    - д / і "Мозаїка";
    пальчикова гімнастика "Квітка";
    - полив квітки;
    - індивідуальна робота з дітьми.

    Наочні засоби навчання:

    Тюльпан з закритими пелюстками, тюльпан з відкритими пелюстками, прозора скляна ваза з водою (для квітки), графин з питною водою (для дітей), сироп темно червоного кольору, стаканчики для пиття, лійка з водою, використання мультимедійної установки, мозаїка (червоні, жовті, зелені фішки), в'яне невеликий квітка в квітковому горщику.

    Організація дітей: стоячи біля вихователя, сидячи за столами, стоячи в колі, сидячи на стільчиках.

    Індивідуальна робота: полив квітки, зібрати мозаїку.

    Словникова робота: слова: стеблинка, пелюстка.

    Предворительно робота:

    - ігри з мозаїкою;
    - праця в куточку природи;
    - дидактична гра "Кольори";
    - читання художньої літератури: енциклопедія в картинках для малюків, енциклопедія для дітей "Весь світ", Ю. Соколов, енциклопедія "Все про все" Д.І.Ньюсон;
    - розглядання серії демонстраційних картин "Наш дитячий садок".

    структура:

    Вступна частина (тривалість 2-3 хвилини).

    Мета: створення інтересу, емоційного настрою до діяльності.

    Основна частина: (тривалість 8-10 хвилин).

    Мета: реалізація завдань програмного змісту.

    Заключна частина: (тривалість 2-3 хвилини).

    Мета: підбиття підсумку діяльності.

    Вступна частина.

    Організаційний момент.

    Вихователь показує дітям закритий тюльпан.

    Вихователь. Хлопці подивіться, який гарний квіточку.

    (Розгляд квітки.) Хлопці, скажіть, які квіти ви знаєте? (Діти називають квіти.) Наш квітка називається Тюльпан, хлопці підійдіть ближче давайте розглянемо квітка.

    (Вихователь на інтерактивній дошці ще раз показує будова квітки.)

    Основна частина.

    Знайомство з квіткою.

    Вихователь. У квітки є пелюстки і стеблинка (показує). Яке цікаве слово - пелюстка. Давайте повторимо його пелюстка. (Хорові і індивідуальні відповіді дітей.)

    Вихователь. Пелюстки червоні, а стеблинка зелений. (Вихователь опитує 2-3-х дітей якого кольору пелюстки і стеблинка.).У квітки є серединка.У нашого квітки пелюстки закрилися і тому ми не бачимо його серединку. (Показує дітям квітка, серединку не видно). Ми побачимо серединку коли квітка розкриється, давайте поставимо наш квітка в воду. А як ви думаєте, навіщо потрібно ставити квітка в воду? (Відповіді дітей.)Подивіться вода прозора, ми бачимо стеблинка.

    Виготовлення квітки з "мозаїки".

    (Діти сідають за столи.)

    Вихователь. Серединка у квіточок буде жовта. Беремо жовту фішку, пелюсточки будуть червоними ... .. ( Показує, як викладати квітка.)Ось який гарний квіточку вийшов. Зараз давайте зробимо нашу квіточці стеблинка ( вихователь бере зелені фішки і показує, як викладати стеблинка). Діти виконують завдання самостійно.

    Пальчикова гімнастика "Квітка".

    Діти стають в коло.

    Будить сонечко квіточку: (Долоні з'єднати.)
    "Прокидайся - ка, дружок.
    Раз два три чотири п'ять - (Поступово розводити пальці в сторони.)
    Новий день прийшов знову ".
    А як вечір опустився -
    Спати квітка заквапився.
    Раз два три чотири п'ять - (Поступово з'єднувати пальці.)
    Завтра з сонечком вставати!

    Вихователь звертає увагу дітей на квітку. Подивіться, наш квіточку розпустився. Ми поставили його в воду, і він відкрив свої пелюсточки. Ось яка чарівна водичка! (За цей час тюльпан повинен відкритися, якщо цього не відбудеться, його можна непомітно замінити.)

    Вихователь. Всім рослинам потрібна вода. Якщо їх не поливати, вони загинуть. Ходімо, подивимося на наші квіточки в куточку природи. (Діти проходять в куточок природи.)Хлопці, подивіться, які у нас квіточки красиві. Дітки люблять поливати квіточки? Молодці! Всі квіточки полили. Далі квіточок водичку "попити". Вихователь дістає з середини в'яне квітка.Хлоп'ята, дивіться, квіточку захворів! Він зовсім сухий! Як же нам допомогти квіточці? відповіді дітей . Звичайно, його потрібно швидше полити. Єгор візьми леечку і полів квіточку. Дитина поливає квітку.Тепер наш квіточку знову оживе. Ми потім з вами прийдемо і побачимо.

    Вихователь. Хлопці, квіточки у нас все политі, вони попили. А ви хочете пити? У мене є водичка. (Показує графин з водою.)Водичка чиста, прозора. Давайте додамо в неї сироп і подивимося, що вийде. (Вихователь додає у воду червоний сироп.) Тепер завадимо. Якого кольору стала водичка? .Одержимо смачний морс. Хто любить морс Давайте спробуємо . (Вихователь розливає морс в стаканчики, діти п'ють морс.)

    Заключна частина.

    Рефлексія.

    Хлопці, а що ми сьогодні з вами робили?

    Хлоп'ята, водичка нас напоїла, напоїла наші квіточки.

    Розцвіли тюльпанчики -
    Жовті стаканчики,
    Жовті і червоні,
    Пелюстки атласні.
    От би день народження
    Був навесні у мами,
    Я б подарувала їй
    Ніжні тюльпани.
    Оксамитові, різні,
    Найпрекрасніші,
    З крапелькою іскристий,
    Ніби сріблястий.
    Скажімо водичці спасибі.

    Використана література

    1. Основна загальноосвітня програма дошкільної освіти "Від народження до школи" під редакцією Н.Є. Веракси, Т.С. Комарової, М.А. Васильєвої, 2012.
    2. Енциклопедія в картинках для малюків, 2010 року.
    3. Енциклопедія для дітей "Весь світ", Ю. Соколов, 2009.
    4. Енциклопедія "Все про все" Д.І.Ньюсон, 2000.
    5. "Наш дитячий садок" серія демонстраційних картин з методичними рекомендаціями щодо навчання дошкільнят розповідання. Навчально-наочний посібник автор - укладач Н.В. Нищева, Художник О.Р. Гофман. Санкт-Петербург "Дитинство прес", 2008.
    6. "Фізкультхвилинки на кожен день" Забалуев А.А., 2010.
    7. "Розвиваємо мова 3-4 роки" Земцова О.Н., 2000.
    Автор: Бєлікова Віра Олександрівна, вихователь МКДОУ «Калачеевский дитячий садок №1 комбінованого виду»

    Пояснювальна записка
    Дослідницька, пошукова активність природний стан дитини, він налаштований на пізнання світу. Дослідити, відкривати, вивчати значить зробити крок в незвідане і непізнане. Пізнання світу це активна і складна діяльність.
    ФГОС пропонує «реалізацію Програми в формах, специфічних для дітей даної вікової групи, Перш за все у формі гри, пізнавальної і дослідницької діяльності ... ». Ми бачимо, що на першому місці в освоєння будь-якого матеріалу варто гра іпознавательно-дослідницька діяльність. Для цього звернемося знову до ФГОС: «Організація освітнього простору і різноманітність матеріалів, обладнання та інвентарю повинні забезпечувати ігрову, пізнавальну, дослідницьку і творческуюактівность всіх вихованців, експериментування з доступними дітям матеріалами (в тому числі з піском і водою». Навколишній світ приваблює дитину своєю новизною, бажанням пізнати невідоме. Предмети, що оточують малюків, є для них джерелом цікавості і першою сходинкою пізнання світу. Експериментальна робота викликає у дитини інтерес до дослідження природи, розвиває розумові операції (аналіз, синтез, класифікацію, узагальнення та ін., Стимулює пізнавальну активність і допитливість дитини, активізує сприйняття навчального матеріалу по ознайомленню з природними явищами, З основами математичних знань, з етичними правилами життя в суспільстві і т. П.
    Сніжна зима завжди наповнює дитячу душу почуттям радості і незрозумілого захоплення. Згодом, це почуття притупляється, проте все одно десь в глибині душі все завмирає, і ми насолоджуємося красою, що спить під білим покривалом природи. Діти часто запитують уродітелей: «А що таке сніг?» Звичайно дорослі відповідають односкладово, що це замерзла вода. У нашому проекті ми спробуємо розібратися не тільки з питанням про те, що таке сніг, а й розглянемо його властивості, причому як з боку науки, так і з боку поезії.
    Концепція даного проекту полягає в наступному вирішення проблемних творчих завдань головний спосіб осмислення світу. При цьому різноманітні відомості, які можуть запам'ятати і зрозуміти хлопці, не мета навчання, його побічний результат, адже рано чи пізно діти їх отримають в школі. А ось познайомитися з цілісної (з урахуванням віку) картиною світу пізніше вони вже не зможуть, так як будуть вивчати світ окремо на заняттях з різних предметів.
    Оскільки життєвий досвід дитини ще невеликий, то він пізнає світ, порівнюючи його з собою, як найбільш відомим йому об'єктом, тому проект розроблений з позицій узнающего світ дошкільника, що дозволяє показати дитині взаємозв'язку в навколишньому його дійсність.

    Назва проекту:
    Що таке сніг?
    Тема проекту: Формування цілісної картини світу дошкільників в процесі пізнавально-дослідницької діяльності. Проблемне поле проекту:
    Описати необхідність реалізації потреб і інтересів кожної дитини в пізнавально-дослідницької діяльності в процесі експериментування зі снігом.
    Педагогічні технології, методи і прийоми, які використовуються при організації діяльності дітей в рамках проекту
    Технологія проектування робить дошкільнят учасниками освітнього і виховного процесів, стає інструментом саморозвитку дошкільників, адже досвід самостійної діяльності, отриманий дитиною в дошкільному віці, розвиває в ньому впевненість у своїх силах, знижує тривожність при зіткненні з новими проблемами, створює звичку самостійно шукати шляхи вирішення, враховуючи наявні умови.
    Моделювання проблемних ситуацій активізує думку дітей, надає їй критичність, привчає до самостійності в процесі пізнання. Основа проблемного навчання питання і завдання, які пропонуються дітям. Часто використовуються питання, які спонукають дітей до порівняння, до встановлення подібності та відмінності. І це цілком закономірно: все в світі людина дізнається через порівняння.
    Метод дитячого експериментування має величезний розвиваючий потенціал. Головна його перевага полягає в тому, що воно дає дітям реальні уявлення про різні сторони досліджуваного об'єкта, про його взаємини з іншими об'єктами і середовищем існування.
    Експериментування надає дитині можливість самому знайти відповіді на питання «як» і «чому?», Дозволяє відчути себе вченим, дослідником, першовідкривачем.
    Ігровий метод передбачає використання різноманітних компонентів ігрової діяльності в поєднанні з іншими прийомами: питаннями, вказівками, поясненнями, поясненнями, показом. У процесі ігор діти досліджують проблемні ситуації. Виявляють істотні ознаки і відносини, змагаються, роблять «відкриття». У ході ігор здійснюється особистісно орієнтоване взаємодія дорослого з дитиною і дітей між собою, їх спілкування в парах і групах. Діти не помічають що йде навчання.
    Метод наблюденія- відноситься до наочних методів і є одним з основних, провідних методів дошкільного навчання.
    Елементарний досвід це перетворення життєвої ситуації, предмета або явища з метою виявлення прихованих, безпосередньо не представлених властивостей об'єктів, встановлення зв'язків між ними, причин їх зміни і т. Д.
    Всі методи і прийоми використовуються в комплексі, чергуються і доповнюють один одного, дозволяючи вихователю дати дітям знання, допомогти освоїти вміння і навички, розвинути увагу пам'ять, уяву, творчу уяву.
    мета:
    Залучення дітей до пізнавально-дослідницької діяльності з метою розширення уявлень дітей про навколишній світ (свойстваснега)
    завдання:
    1.Расшіреніе уявлень дітей про причинно-наслідкові зв'язки в навколишньому світі.
    2.Реалізовать потреба дітей середнього дошкільного віку в експериментуванні.
    3.Развівать первинні навички в проектно-дослідницької діяльності
    4. Розвиток вміння аналізувати результати спостереження і робити висновки про деякі закономірності і взаємозв'язки в природі.
    5.Расшіреніе кругозору дитини, його активного словникового запасу.
    плановані результати
    Особистісні якості здатний самостійно привернути увагу дорослого чи дитини з метою повідомлення інформації про властивості снігу, власний продукт художньо-творчої діяльності; продукті художньо-творчої діяльності однолітка; здатний встановлювати найпростіші зв'язки між явищами; здатний самостійно діяти в процесі дослідів і експериментів. Інтелектуальні якості здатний пояснювати екологічні залежності; встановлювати зв'язки і взаємодії людини з природою. здатний до дослідження об'єктів природи, робити висновки, встановлювати причинно-наслідкові зв'язки; здатний впевнено діяти за зразком (інструкції) педагога в процесі експериментування здатний до складання описового або творчого розповіді про зимових явищах; демонструє стійкий інтерес до подій в природі змін; має найпростіші уявлення про деякі властивості снігу; Фізичні -Рух точні і скоординовані при проведенні дослідів; -способи проявити вольові зусилля (довести роботу до кінця). Вид проекту -дослідний, Склад учасників Діти 4-5 років-10 чоловік, які мають інтерес до пізнання явищ природи Педагоги музикальний керівник, Батьки -допомога в знаходженні інформації в Інтернеті

    СЦЕНАРІЙ СПІЛЬНУ ДІЯЛЬНІСТЬ ЗА РІШЕННЯМ ЗАВДАНЬ (основні кроки реалізації проекту).
    Планований час на реалізацію проекту по етапах
    Зима, грудень-19-23 Етап Зміст діяльності Строки
    1 Поісковий.Деті спільно з батьками підбирали загадки про зиму, малювали за особистими спостереженнями.
    батьки цікаві факти про сніг, допомога в оформленні виставки малюнків
    педагоги- підбір літератури, музичного матеріалу, 17-19 грудня.
    2 Аналітичний
    Аналіз зібраної інформації і планування практичної діяльності по створенню продукту складання конспекту НСД, плану екскурсій, прогулянок, виставки малюнків, фотографій 19 грудня.
    3 Практичний
    Батьки оформляють, зібраний матеріал в буклет, вихователь проводить з дітьми спостереження, досліди, показує процес, пояснюючи його зміст по ходу; читає дітям про зиму, заучують вірш організовує ігри, в яких діти застосовують отримані знання, діти малюють про зиму, готує презентацію за підсумками проекту 20
    4 Презентаційний. Накопичені за час проекту матеріали систематизуються, оформляються в мультимедійну презентацію.
    Продукт діяльності готується до презентації, представляють його: на підсумковому занятті -заседаніе «наукової ради дослідної лабораторії»; батьки як глядачі і як учасники присутні на занятті. 23декабря.
    5 Контрольний. Діти придбали первинний досвід пошуково-дослідницької діяльності. Це викликало у них жвавий інтерес. У вихованців з'явилася потреба вивчати явища і пояснювати один одному і дорослим, що таке сніг, який він.
    Організаційні форми роботи над проектом.Деятельность по учасниках Форми роботи. Назва тема. терміни
    1 Діяльність вихователя Розробка консультацій, пам'яток для батьків.
    Оформлення буклетів, брошур, листівок, стендової інформації для батьків.
    Створення умов в групі і на ігровому ділянці.
    Розробка конспектів заходів.
    Сітуаціатівная бесіда: «Увага ожеледь», «Чому сніг скрипить» «Сніг, сніжок ..», «Чому йде то сніг, то дощ 19.12-23.12
    Діяльність вузьких фахівців. Побори музичного матеріалу аудіозапис «Пісенька про сніжинку» (Е. Крилатов, Л. Дербеньов)., П.І. Чайковський «Зима» 19.12
    2 Спільна діяльність педагога і дітей. Підготовка посібників, матеріалів, інструментів для дослідів і експериментів, читання худ.літератури, розглядання зимових пейзажів і складання творчих розповідей, письмове оформлення
    читання вірша К. Бальмонта «Сніжинка», «Зима», вирізання сніжинок з паперових серветок, Оформлення колажу проведення дослідів зі снігом, вірш М. Познанської «Сніг іде»: 19.12-23.12
    3 Спільна діяльність дітей один з другом.Наблюденіе
    Досліди Скрип снігу, сніжинка на долоні, сніг пухкий, візерунки на склі, сніг липкий можна зліпити сніговика -Велика і маленького Щодня в режимних моментах
    4 Самостійна діяльність дітей. ігри
    Індивідуальна діяльність в куточку експериментування
    Ігри зі снігом на прогулянці, самостійні досліди в куточку -внеслі сніг, розтанув. Процідили через ватні тампони- висновок можна їсти сніг -дуже брудний. Щодня в режимних моментах
    5 Спільна діяльність дитини з батьками. Підбір ілюстрацій про зиму, розучування загадок, прислів'їв «Папка -передвіжка» Протягом реалізації проекту
    6 Діяльність батьків Оформлення буклетів «Що таке сніг?» 23.12

    підсумковий захід
    Засідання «наукової ради дослідної лабораторії» на якому присутні батьки, вони є учасниками даного засідання.

    Опис продукту, отриманого в результаті проекту
    Коллаж- на якому розміщені ілюстрації зимових явищ; альбом з загадками, прислів'ями, поговоркамі- оформлений малюнками дітей; виставка фотографій, як вони займаються експериментальної діяльністю; буклет, виготовлений батьками «Що таке сніг?», книжка -малишка з розповідями дітей про зиму
    Інтеграція освітніх областей, наприклад (Художньо-естетичний розвиток (синтез образотворчого, словесного, музичного мистецтва); соціально-комунікативний розвиток; пізнавальний розвиток) Пп Назва освітньої галузі Зміст
    (Короткий) Завдання
    1 Художньо-естетичний розвиток (ліплення) «Сніжинка» на диску Розвиток вміння і навички роботи в техніці пластілінографія відщипування, скочування ковбасок пальцями, пріплющіваніе.
    2 Художньо-естетичний розвиток (словесне мистецтво) «Сніжинка» Бальмонт, розповідь В.Архангельського «Летять снігові пушинки»; вірш М. Познанської «Сніг іде»:
    розглядання зимових пейзажів, складання оповідань Використання художніх творів, картин із зимовими пейзажами для розвитку у дітей творчих здібностей, Уяви; закріплення знань про навколишній світ.
    3 Художньо-естетичний розвиток (музичне мистецтво) Слухання П.І. Чайковський «Зима», аудіозапис «Пісенька про сніжинку» (Е. Крилатов, Л. Дербеньов). Продовжувати знайомити дітей з музикою про зиму; розвивати бажання слухати музику уважно; виховувати любов до природи.
    4 Пізнавальний розвиток Експерименти зі снігом, вивчення властивостей снігу, зимових явищ Розвиток пізнавальної активності дітей в процесі експериментування, дівіргентного мислення при виборі способу дії; сприяти накопиченню у дітей уявлень про властивості снігу. Продовжувати знайомити дітей з властивостями снігу; розвивати допитливість; виховувати інтерес до дослідів.
    5 Соціально-комунікативний розвиток. П / Ігри «Сніг-сніжок», «Два Мороза», д / і «Що тут зайве?», « Зимові забави»-Карта -схема, досліди, спостереження Розвиток вільного спілкування з дорослими і дітьми під час дослідів і експериментів; вміння висувати гіпотези і пропозиції, самостійно робити висновки.
    6 Фізичний розвиток Физминутки, рухливі ігри на прогулянці, пальчикові ігри, Розвиток дрібної моторики, рухових навичок
    7 Художньо-естетичний розвиток (малювання). Малювання за задумом про зиму, сніжинки Тренувати в умінні малювати пензликом, закріпити прийоми малювання; розвивати дрібну моторику рук. акуратність; виховувати інтерес до малювання.

    8. Мовний розвиток. Складання розповідей по картині, за спостереженнями, висновки за результатами дослідів і експериментів Розвиток зв'язного мовлення, вдосконалення граматичної будови мови. Активізація предметного і дієслівного словника, словника ознак по темі «Зима»
    Продовжувати знайомити дітей з часом року «Зима»; розвивати мовлення, пам'ять; виховувати допитливість

    Додаткова інформація, необхідна для виконання проекту.
    Вивчення природознавчої літератури по даній темі

    Матеріально-технічні ресурси, необхідні для виконання проекту.
    ноутбук, мультімедіопроектор,

    куточок експериментування
    карта-схема «Зима», «Зимові види спорту», \u200b\u200bгуаш, для підфарбовування води, форми, ватяні диски, картинки з природними явищами; картинки-схеми слів: ліс, сніг, сніжинка; фішки: сині, червоні, зелені, сірі; різні ємності,
    центр природи
    картинки із зображенням ознак зими. сюжетні картинки з казки «Снігуронька» ;; паперова сніжинка; указка; мольберт; магнетики, календар погоди, посібник, на якому намальовані картинки із зображенням станів погоди з рухомою стрілкою посередині. Після повернення з прогулянки і обговорення погоди діти пересувають стрілку на потрібну картинку. Також в куточок природи поміщають дитячі малюнки на тему спостережень. центр книги
    Художня література відповідно до віку і тематиці.
    центр творчості
    Кольорові олівці (6 основних кольорів); гуаш (6 основних кольорів) круглі кисті; пластилін; серветки з тканини; фартухи; ємності для промивання пензлів від фарб; світла магнітна дошка для демонстрації малюнків дітей, альбомні листи для малювання. Проект на 1 тиждень
    проектна карта

    Основні види діяльності дітей, організованих педагогами Дні тижня:
    Понеділок Вівторок Середа Четвер П'ятниця
    1 Спостереження В спеціально створених умовах Спостереження за снігопадом у вікно виготовлення кольорових крижинок, Спостереження за хуртовиною в вікно Розгляд узору на склі
    Екскурсія В парк-розглянути іній на деревах. Прогулянка Спостереження в природі -Розглянути сніг, сніжинку аудіозапис «Пісенька про сніжинку» (Е. Крилатов, Л. Дербеньов). (Ранок, ін.) »Гри з льодом на прогулянці. Ліплення снеговіка- сніг липкий мороз- сніг твердий, розсипчастий, скрипить під ногами
    2 Розповідь Звідки береться сніг? З чого він складається? Чому сніг скрипить? Чому йде сніг або дощ? Розгляд зимових пейзажейі складання невеликих оповідань Зимові забави -оповідання по картах схемами
    3 Читання художньої літератури
    Прислів'я, приказки, загадки про зиму Заучування напам'ять вірш. про зиму розповідь В.Архангельського «Летять снігові пушинки»; слайд із зображенням сніжинок;
    4 Експериментування, моделювання сніг білого кольору і не прозорий, сніг пухкий і холодний. У теплі сніг швидко тане.
    Дослідження чистоти снігу.
    «Снігопад-заметіль-хуртовина-ожеледь-поземка»
    5 Ігри (настільно-друковані та дидактичні) Вправа «Слова-ознаки»
    Рухлива гра «Сніг-сніжок»
    Дидактичне вправу «Вибери ознаки зими»
    Дидактичне вправу «Закінчи мою пропозицію»
    Д / і «Зимові слова» П / і «Сніговий бій»

    6 Художньо-творча діяльність Слухання П. І. Чайковського «Зима» малювання Малювання за задумом «Малювання сніжинки по точках»
    аплікація Сніговик ліплення Пластілінографія на дисках «Сніжинка» Список використаної літератури
    1.Дибіна О.В., Рахманова Н.П., Щетиніна В.В. Незвідане поруч: Досліди та експерименти для дошкольніков.- 2-е изд., Испр. М .: ТЦ Сфера, 2010.-123с.
    2. Іванова А.І. Методика організації екологічних спостережень і експериментів в дитячому садку: Посібник для працівників дошкільних установ. М.ТЦ Сфера