Blogi tervislikust eluviisist.  Lülisamba song.  Osteokondroos.  Elukvaliteet.  ilu ja tervis

Blogi tervislikust eluviisist. Lülisamba song. Osteokondroos. Elukvaliteet. ilu ja tervis

» Kuidas plastiliinist etapiviisiliselt kaelkirjakut voolida. Kuidas plastiliinist etapiviisiliselt kaelkirjakut voolida (meistriklass). Kuidas teha plastiliinist samm-sammult kaelkirjakut

Kuidas plastiliinist etapiviisiliselt kaelkirjakut voolida. Kuidas plastiliinist etapiviisiliselt kaelkirjakut voolida (meistriklass). Kuidas teha plastiliinist samm-sammult kaelkirjakut

Anastasia Stoichanova

Riigieelarveline õppeasutus

Moskva linn

"Võõrkeelte süvaõppega kool nr 1373"

Koostanud õpetaja ODO-2: Stoichanova A.P.

Programmi ülesanded:

Eesmärgid:

Tugevdada modelleerimisoskusi;

Jätkata laste õpetamist õppeaine iseloomulikke jooni iseseisvalt esile tõstma;

Jätkake laste õpetamist leidma võrdlevaid vorme: pea, nagu porgand;

Tehnilised ülesanded:

Tugevdada kahe sõrmega plastiliini tõmbamise oskusi;

Tugevdada osade üksteise külge kinnitamise võimet nende kinnitamisega;

Jätkake virnaga töötamise õppimist;

Õpetada lapsi oma töös kasutama jääkaineid: helmeid, herneid;

Jätkake looma "kehale" liistude tegemise õpetamist.

Õppeülesanded:

Äratada soovi skulptuurida;

Äratada tehtud tööle positiivseid emotsioone;

Jätkata õpetamist, et töökoht oleks korras.

Materjalid ja varustus:

Modelleerimislaud, plastiliin, virnad, salvrätikud, oranžid plastmunad torso jaoks.

Tunni käik

Sissejuhatav osa

Kasvataja: Poisid, jätkame oma lastele loomaaia kujundamist. Viimases tunnis voolisime imelisi elevante. Ja täna meie külaline arvake ära, kes:

Tal on suur kael

Neli pikka jalga

Et jõuda meie pähe

Ühest käest ei piisa.

Ta elab hiiglaslikus majas,

Näeb välja nagu suur kapp

Ja nad lihtsalt helistavad talle

Meie Aafrika sõber...

Lapsed: Kaelkirjak.

Koolitaja: Muidugi on täna meie külaline Aafrika kaelkirjak. Ta on väga oluline külaline. Ta tuli meile Aafrikast endast. Plaksutame teda. Ta armastab seda väga.

(lapsed aplodeerivad)

(kaelkirjaku väljavõtmine muusika saatel: Chunga-changa)

Kaelkirjak: Tere poisid. Olen väga uhke, et mind külla kutsusite. Aga ausalt öeldes olen huvitatud, kuidas saan teid aidata?

Kasvataja: Kallis, kaelkirjak. Meil on väga hea meel teid meie külalisena näha. Ja sellepärast me teid kutsusimegi. Lapsed käivad meie lasteaias, nad tahavad väga, et nende rühmal oleks oma väike loomaaed, kus elavad ilusad loomad. Palume teil poseerida meile, et saaksime loomaaeda beebisid voolida, samasuguseid ilusaid kaelkirjakuid nagu teiegi.

Kaelkirjak: Olen meelitatud. Ja ma aitan teid hea meelega.

Kasvataja: Poisid, meile on antud suur au, peame väga palju pingutama, et voolida samu ilusaid kaelkirjakuid, mõelgem, kust alustada.

Lapsed: Kõigepealt peate keha pimestama, see on ovaalne. Peate palli veeretama ja seejärel veeretama, nii et saate veeru.

Kasvataja: Niisiis, kaelkirjakul on pikk kael, kuidas me saame teda pimestada?

Lapsed: Tõmmake plastiliin sõrmedega vormitud kehatükist välja.

Kasvataja: See on õige, me tõmbame plastiliini aeglaselt välja, tõmbame plastiliini väga külgedelt, kaelkirjaku kael pole paks ega õhuke (näitab mänguasja venitamise meetodit).

Kasvataja: Ja pea teeme eraldi. Vaatame seda hästi, mida sa näed?

Lapsed: Tema pea on ovaalne. Aga kus nina on kitsam ja teisel pool laiem. See näeb välja nagu väike porgand. Ainult ots pole nii terav kui porgand.

Koolitaja: Hästi tehtud, kuidas me seda kujundame (teema sõltumatu samm-sammult uurimine.

Selle iseloomulike tunnuste esiletõstmine, modelleerimismeetodi määramine).

Lapsed: Kõigepealt peate palli pimestama, seejärel rullime selle sambaks, kuid nii, et ühelt poolt oleks sammas kitsam ja teiselt poolt laiem. Teeme suu virna ja silmad teeme helmestest.

Koolitaja: Kui head kaaslased te olete. Aga ikkagi, mis on peast puudu, mis?

Lapsed: tal on väikesed teravad kõrvad, need on ülaosast peenemad ja pea lähedal laiemad. Me tõmbame need sõrmedega välja.

Kasvataja: Ja kaelkirjakul on ka sarved, need kasvavad ta kõrvade vahel ja näevad välja nagu kaks väikest antenni, mille otsas on kuulid.

Kasvataja: Noh, siin oleme pea pimestanud, saate selle meie kaelkirjaku kaela külge kinnitada, kuidas me selle kinnitame?

Lapsed: paneme pea sõrmega kaela külge.

Kasvataja: õige.

Kasvataja: Vaatame lähemalt kaelkirjaku jalgu. Kuidas saaksime neid kõige paremini pimestada?

Lapsed: Need on pikad, peate voolima neli pikka posti, kuid mitte väga õhukesed ja mitte väga paksud. Postid peaksid kõik olema ühepikkused.

Kasvataja: Ja kaelkirjakul on ka saba, mille otsas on tups.

Kasvataja: poisid, aga meie kaelkirjakul on omadus, tänu millele me teame, et see pole kaelkirjak ega sebra. Mis see funktsioon on?

Lapsed: Kaelkirjak on kollane, sellel on pruunid pätsilaadsed laigud.

Koolitaja: Hea võrdlus, nad näevad tõesti välja nagu koogid.

Füüsiline minut. Kaelkirjakutel on kõikjal laigud, laigud, laigud, täpid ... "

Kaelkirjakutel on kõikjal laigud, laigud, täpid, täpid.

Kaelkirjakutel on kõikjal laigud, laigud, täpid, täpid.

Plaksutame peopesadega üle kogu keha.

Elevantidel on igal pool volte, volte, volte, volte.

Näpistame ennast, justkui kogudes volte.

Otsmikul, kõrvadel, kaelal, küünarnukkidel,

Ninale, kõhule, põlvedele ja sokkidele.

Puudutage mõlema nimetissõrmega vastavaid kehaosi.

Kassipoegadel on kõikjal karusnahk, karusnahk, karusnahk, karusnahk.

Silitame ennast, justkui siluksime karva

Otsmikul, kõrvadel, kaelal, küünarnukkidel,

Ninale, kõhule, põlvedele ja sokkidele.

Puudutage mõlema nimetissõrmega vastavaid kehaosi.

Ja sebral on triibud, igal pool on triibud.

Joonistame peopesa servad mööda keha (joonistame triibud)

Otsmikul, kõrvadel, kaelal, küünarnukkidel,

Ninale, kõhule, põlvedele ja sokkidele.

Puudutage mõlema nimetissõrmega vastavaid kehaosi.

Põhiosa

Noh, poisid, uurisime oma külalist üksikasjalikult ja nüüd teeme ta pimedaks.

(lapsed skulptuurivad, õpetaja jälgib laste käekäiku).

Kasvataja: Poisid, vaadake, kas teile meeldivad teie kaelkirjakud?

Kasvataja: Ja mulle väga meeldib, üks on parem kui teine. Aga kahjuks meie loomaaeda nii palju kaelkirjakuid ei mahu, valime neli kaelkirjakut, aga need peavad olema õigesti vormitud ning pea, kõrvad ja 4 jalga peavad olema kõik õige suurusega ja ühepikkused.

(Lapsed valivad parimad kaelkirjakud.) Tööde analüüs.

Lapsed valivad parimad tööd ise.

Lõpuosa

Kaelkirjak: Mulle meeldisid ka su kaelkirjakud. Hästi tehtud. Poisid, mul oli väga hea meel teid aidata, kuid mul on aeg koju naasta ja öelda lastele suur tervitus.

Kasvataja: Aitäh, kaelkirjak. Aga meil on teile väike palve, kas saaksite meilt Ninasarvikule kirja saata?

Kaelkirjak: Aitaksin teid väga hea meelega.

Kasvataja: poisid, ma kirjutasin jõehobule kirja, kuulake seda.

Tere kallis ninasarvik! Palume teil väga meile külla tulla. Ootame teid huviga. Tule kiirelt.

Lasteaia lapsed.

Kaelkirjak: Ma annan jõehobule kindlasti sinu kirja ninasarvikule. Hüvasti.

Lapsed: Hüvasti. Tulge uuesti meie juurde.

Kasvataja: Noh, poisid, meie loomaaeda on asunud rohkem loomi. Järgmine kord voolime ninasarviku. Poisid, kuna selline külaline on meie külaline, õppige talle luuletusi, ma arvan, et tal on selle üle väga hea meel. (Tulevikutöö määratlus.

Ülesanne lastele järgmise külalisega kohtumiseks).

Seotud väljaanded:

Skulptuuritunni konspekt "Pääsukesed lendavad lõunast" (vanem rühm)"Pääsukesed tulevad lõunast." (Modelleerimise tunni kirjeldus (vanem rühm). Valdkond: kunstiline loovus). Eesmärk: õpetada looma.

Modelleerimistunni "Dymkovo mänguasja põhjal" kokkuvõte (vanem rühm) Eesmärk: jätkata laste tutvustamist rahvapärase Dymkovo mänguasjaga, kujundada esteetilist suhtumist esemetesse. Näidake liigutuste plastilisust.

Visuaalse tegevuse GCD kokkuvõte (joonistamine) 4-5-aastastele lastele "Kaelkirjak" (Joonistamine pintsli ja sõrmedega.) Visuaalse tegevuse (joonistamise) GCD kokkuvõte 4-5-aastastele lastele "Kaelkirjak" (Pintsli ja sõrmedega joonistamine.) Eesmärk: Tutvumine.

Visuaalse tegevuse (modelleerimise) GCD kokkuvõte "Koeraga piirivalve". Eesmärk: õpetada lapsi tervest plastiliinitükist figuure voolima.

Lapsevanemad ja kasvatajad kasutavad plastiliini kõige sagedamini laste loovuse vormimassina. Ja selle tingib materjali odavus ja kättesaadavus, taaskasutamise võimalus ja töötlemise lihtsus. Kõiki kujutlusvõimes esitatud esemeid saab plastiliinist kergesti voolida. Näiteks see või. Visuaalse materjalina saab edukalt kasutada ka fotot või joonistust. Ja kogenematute skulptorite jaoks on assistendid üksikasjalikud meistriklassid ja fototunnid, mis on illustreeritud visuaalsete piltidega.

On ebatõenäoline, et lapsed nägid elusat kaelkirjakut, välja arvatud juhul, kui neil oli õnn osaleda nende eksootiliste loomade etendusel tsirkuses. Kuid nad suudavad kindlasti loetleda mõned eristavad tunnused. Kaelkirjakul on pikk kael, peenikesed jalad ja oranžikaspruuni täpiline karv. Oranžist ja pruunist plastiliinist ning nende kombinatsioonidest saab voolida usutava kaelkirjaku.

Kuidas plastiliinist kaelkirjakut voolida - samm-sammult:

1. Võta tööle kollakaspruunides toonides plastiliiniklotsid. Laske oma lapsel segada värve samas värviskeemis, see tegevus meeldib talle.

2. Tee ovaalne tükk, mida hiljem kasutatakse torso, pikk kael. Kaelkirjaku pea peaks olema väike. Nende osade vormimiseks vajate oranži plastiliini ja pea saab kergemaks muuta.

3. Kinnitage ettevalmistatud osad, proovige kõik üleminekud ideaalselt siluda.

4. Rulli pikk oranž plastiliinvorst, lõika neljaks võrdseks tükiks. Need on kaelkirjaku jalad. Kui need osutuvad liiga õhukeseks, saate igasse neist tiku sisestada, et hiljem keha külge kinnitada ja saada stabiilne toode. Kinnitage iga jala otsa pruun kook, lõigake virnaga kabja moodustamiseks.

5. Kleepige jalad torso külge. Segage veidi pruuni ja oranži plastiliini, rullige saadud tükist õhuke vorst, seejärel tasandage see ja kinnitage see pea ja kaela külge. Pange sälgud kokku, et luua väike lakk.

6. Loo paljudest väikestest pruunidest täppidest muster kaelkirjaku kaelale ja seljale. Parem on liimida suurimad punktid tagaküljele ja seejärel järk-järgult vähendada nende suurust.

7. Kaelkirjaku pea lõpetamiseks peaks olema järgmine: liimige silmad näole, tehke ninasõõrmete ja suu virna, kinnitage väikesed kõrvad ja sarved.

8. Jääb kinnitada harjaga väike saba tagaküljel. See on kõik, plastiliinist kaelkirjak on valmis!

Kutsume teid õppima ühte kõige huvitavamat plastiliini modelleerimise meistriklassi. Ja täna me voolime kaelkirjaku. Iga laps on seda naljakat looma vähemalt korra elus näinud. Selline eksootiline fauna esindaja köidab laste tähelepanu oma pikkuse, kaela pikkuse ja ebatavalise värviga. Olles tutvunud meie skulptuuritehnikaga, saate anda oma lapsele põneva õppetunni. Ja järgmise kaelkirjaku kuju saab ta ise voolida ilma teie abita.

Valmistame ette kõik skulptuuriks vajalikud materjalid ja tööriistad:

  • laste plastiliini komplekt;
  • mitu virna;
  • väikesed käärid;
  • hambaorkid.
  • Kuidas teha plastiliinist samm-sammult kaelkirjakut

    1. samm. Meie kaelkirjaku põhivärv on oranž. Rullime terve batooni oranži tooni vorstiks.

    Kui ühtäkki sellist tooni komplektis pole, siis loome selle ise. Selleks segage kollase plastiliini plokk 1/3 punasega. Hästi segades saad ühtlase oranži massi.

    Samm 2. Jagage meie vorst kaheks osaks ja andke neile palli kuju.

    Jagage esimene pall kaheks osaks ja looge suvalisest tükist kaelkirjaku pea. Anname sellele pikliku kuju. Seejärel looge spetsiaalse virna abil kumer nägu.

    Samm 3. Pimesi kaks palli heledast massist. Need on looma ninasõõrmed. Kinnitame need kumera koonu külge ja tasandame varda või hambatiku otsaga nende keskosa.

    Samm 4. Järgmisena loome valgest ja mustast plastiliinist paar silma. Kinnitame need pea külge. Samuti täiendame ilmekama ilme saamiseks silmi silmalaugudega.

    Samm 5. Teisest tükist oranži massi looge väikesed kõrvad. Küljele teeme hambatikuga augud ja kinnitame need.

    Samm 6. Teeme kaelkirjaku sarved tumedamat tooni – pruunid. Veeretame sellest väikese palli ja jagame selle neljaks osaks. Kahest toorikust rullime vorstid ja ülejäänud kahest pallid. Me ühendame need ja kinnitame need pea ülaosas.

    Samm 7. Loo sarvede vahele väike lakk. Selleks kleepige pruun plastiliinipall pähe ja lõigake see kääridega.

    Samm 8. Nüüd konstrueerime õhukese pika kaela ja kinnitame selle pea külge. Raamina peate kasutama ühte hambaorki või peenikest traati.

    9. samm. Teisest suurest kuulist teeme pikliku keha ja kinnitame kaela koos peaga. Silu liigesed sõrmedega.

    Samm 10. Vormime oranži plastiliini jääkidest neli tilgakujulist toorikut ja liimime need keha külge. Täiendame otsad pruuni massi ribadega. Keskel teeme sisselõike virnaga.

    Mida ei saa plastiliinist teha? Kui teil on vaja kaelkirjakut vormida ja te ei tea, kuidas, saate tänu sellele meistriklassile seda hõlpsalt teha.

    Siin on suurepärane kaelkirjak, mille saate lõpuks. Kui teile meeldib, siis jääge protsessi jälgima.

    Kõik, mida vajate:

    • plastiliin,
    • modelleerimislaud,
    • kannatlikkust.

    Nii et alustame. Parim on alustada peast. Iga kujund algab palliga.

    Veereta väike kogus oranži plastiliini palliks.

    Kui värv on liiga hele, võid tumedamaks muutmiseks lisada veidi pruuni plastiliini.

    Katsetage ja hankige soovitud värv. Pärast palli välja veeretamist moodustage piklik koon ja piklikud sarved.

    Selleks tõmmake ülalt sujuvalt välja väike kogus plastiliini ja ümardage otsad pöialdega.

    Pea on peaaegu valmis. Jääb teha kõrvad. Need peaksid olema sellised.

    Kinnitage need külgedele ja võtke kaelkirjaku pea.

    Kinnitage see oma pea külge.

    Rulli lahti teine ​​vorst, aga seekord suuremas mõõdus. Sellest saab torso.

    Kinnitage torso kaela külge. Tõmba savi kaelast torso külge, nii peidad liigesed ja kael püsib hästi. Pidage meeles, et mitte iga plastiliin ei sobi skulptuuriks.

    Ostke alati vahaplastiliini, see hoiab suurepäraselt oma kuju ja figuurid seisavad hästi jalas, ei purune ega pragune.

    Tee jalad. Tagumine.

    Ja esikülg.

    Liigume edasi kaelkirjaku näo juurde. Silmade jaoks rulli musta plastiliini ringiks, tasanda ja kinnita näole.

    Asetage valge plastiliini ring ja mustale jälle must. Nii saate huvitava, "elava" silma.

    Just need silmad muudavad kujukese realistlikuks. Nina jaoks kinnitage kaks musta ovaali.

    Aseta pruunid servad sarvedele.

    Jääb teha täpid. Kleepige pruunid ringid üle kogu keha.

    Liimige neile kollased. See annab teile soovitud kohad.

    Tee oma jalgade otstesse pruunid plastiliinist kabjad.

    Seal oli saba. Rulli õhuke riba.

    Kleepige see õigesse kohta ja nautige tehtud tööd.

    Kaelkirjak osutub väga armsaks ja naljakaks. See seisab hästi jalgadel.

    Looge koos lastega ja saage neile lähedasemaks.

    Tänan teid kõiki tähelepanu eest.