Blogi tervislikust eluviisist.  Lülisamba song.  Osteokondroos.  Elukvaliteet.  ilu ja tervis

Blogi tervislikust eluviisist. Lülisamba song. Osteokondroos. Elukvaliteet. ilu ja tervis

» Kokkuvõtted huvitavatest tunnetuslikest tegevustest vanemas rühmas. Vanema rühma kognitiivse arengu õppetunni kokkuvõte. Elu reeglid. Ja sama teed mööda

Kokkuvõtted huvitavatest tunnetuslikest tegevustest vanemas rühmas. Vanema rühma kognitiivse arengu õppetunni kokkuvõte. Elu reeglid. Ja sama teed mööda

Sihtmärk: laste tutvustamine ehituserialadega ja huvi arendamine nende elukutsete vastu läbi ideede kodu arengust antiikmaailmast tänapäevani.

Ülesanded:

1. Laiendada laste teadmisi ehituserialade kohta.

2. Laiendage laste silmaringi ruumis ja ajas;

3. Aktiveerige kõnes ehituserialadega seotud sõnad.

4. Arendada uudishimu, loomingulist aktiivsust.

5. Sisestada lastes huvi ja austust ehituserialade inimeste vastu.

Plaanitud tulemus:

1. Lapsed said teadmisi kaasaegsetest ehituserialadest.

2. Avardunud silmaring ruumis ja ajas.

3. Mitmekesistada ja suurendada laste sõnavara.

4. Lastel arenes tunnetuslik ja loov tegevus.

5. Lapsed näitasid üles huvi kaasaegsete ehituserialade vastu. Nad mõistsid nende elukutsete inimeste töö tähtsust ühiskonnas.

Varustus ja materjalid: "Ajajõel" näidismaterjal (pildid: koobas, onn, iidne mees, tööriistad; püramiidid, egiptlased, tööriistad; puitmajad, palkmaja, Venemaal elav inimene, kirves; pildid ehituserialadega , erivarustus, tööriistad see eriala: pildid ebatavalistest majadest), liiv veega, erinevad konstruktorid, värvilised pliiatsid.

Muusikaline saate: laul "Me ei ole tuletõrjujad, me ei ole puusepad."

Tegevused:

Mängutuba

Kommunikatiivne

Kognitiivne

Metoodiline väärtus:

· Ehituserialade vastu huvi kasvatamine.

· Lastel ruumis ja ajas orienteerumise laiendamine.

· Kättesaadavus, värvikus, ebatavalisus.

Muusika kõlab. Laul "Me ei ole tuletõrjujad, me ei ole puusepad" (N. Rõbnikov, filmist "Kõrgus".)

Kasvataja: "Poisid, öelge, mis majas te elate?"

Laste vastused.

Koolitaja: Mis te arvate, millised majad antiikmaailmas olid, kes need ehitas? Kas sa tahad teada? Laste vastused.

Koolitaja: Kõik vajavad maja, kuid inimesel on kõige rohkem erinevaid maju. Isegi iidsetel aegadel tegeleti ehitusega. Rännak mööda Ajajõge aitab meil neid erinevaid eluasemeid näha.
Rännakule minemiseks tuleb öelda võlusõnad.

Üks, kaks, kolm - keerutage

Leidke end iidsest maailmast.

"Ajajõel" ilmuvad pildid koopast ja onnist.


Siin me oleme iidses maailmas. See on esimene inimese eluase. Kes teab, kuidas seda nimetatakse? (Koobas). Kunagi polnud ainsatki maja, kuhu palavuse eest peitu pugeda, hakati koobastes pelgupaika otsima.

Ürginimesed elasid koobastes ja onnides. Ehitusmaterjalideks olid puit, muld, kivi ja mõnikord ka allapanuga mammutite luud. Esimene eluase oli muidugi koobas, sinna polnud vaja midagi ehitada, kui välja ajada varem elama asunud hõimumehed. Hiljem ilmusid okstest ja luudest karkassonnid. Ja nende peale tegid nad nahkadest katte.

Õpetaja jutu ajal "Ajajõel" ilmuvad pildid muinasmaailmas elanud inimeste ja nende tööriistadega.

Muusikaline paus "Ürgrahva tants"

Maa on säilitanud meie jaoks iidsete suurte ehitiste: püramiidid, iidsed templid, salapärased linnad ja ebatavalised ehitised, mille tähendust me ei tea! Kuid oli aegu, mil keegi ei kuulnud ehituskraanast, tellistest ja isegi naeltest.

Üks, kaks, kolm - keerutage

Otsige end Egiptusest.

"Ajajõel" ilmub Egiptuse püramiidide pilt


Oh, ja egiptlastel oli raske:

Tehke müüritise käsitsi!
Nuriseb kõvasti, kraanat pole
Paigutage tonni või paar kaaluvaid telliseid!
Järele on jäänud kolm lisaalust:
Cheops, Ramses ja Tutanhamon

Laste mängud liiva ja vee keskel "Ehita maja".

Eesmärk: liiva omaduste kindlustamine (liiv on kuiv, lahtine, märg liiv – saab voolida). Loovuse arendamine.

Õpetaja jutu ajal "Aja jõel" ilmuvad pildid egiptlastest koos nende tööriistadega.

Üks, kaks, kolm - keerutage

Leidke end Vana-Venemaal.

"Ajajõel" ilmuvad puitmajade pildid.


Aastad möödusid. Niipea, kui inimene sai endale maja, tekkis EHITAJA elukutse.

Inimesed omandasid PUUSSEPA elukutse. Venemaal oli puusepp nagu ehitaja.

Puitmaja aluseks oli palkmaja. Palkmaja - nelinurkselt kokku kinnitatud palgid. Puit oli taskukohane materjal. Ehitus algas varakevadel ja lõppes sügisel. Et maja oleks soe, ladusid puusepad palkide vahele sammalt. Katused olid viilkatused. Katusekattematerjaliks valiti põhk, kuna see oli vaba ja kaitses maja vihma ja lume eest. Maja ehitati telgedega.

Õpetaja jutu ajal ilmuvad "Ajajõele" palkmaja, Vana-Venemaal elanud inimesed ja kirves.

Mäng "Maja ehitamine" (suur puidust ehituskomplekt).

Eesmärk: loovuse arendamine.

Kehaline kasvatus "Maja ehitamine".

Mis meil maksab maja ehitamine?

Sihtasutus on olemas, kas elada saab? Ei.

Ja me vaatame oma aknast välja.

Kaitske meid halva ilma eest

See hõlmab kõiki aastaringselt.

Üks, kaks, kolm - keerutage

Leidke end kaasaegses maailmas.

Kaasaegsete majade pildid ilmuvad "Ajajõel".


Tänapäeval on elamu ehitamiseks vaja meelitada spetsiaalseid mehhanisme ja suurt hulka erinevate ehituserialade inimesi. Ehitaja peab palju teadma ja palju oskama. Ehitaja pole isegi elukutse, vaid erialade koondkontseptsioon.

  • Esimesena hakkab maja ehitama ARHITEKT. Ta teeb majale projekti. Joonistab, joonistab.
  • Kui maja projekt on valmis, hakkavad nad ehitusplatsi ette valmistama. Ehitusplatsile saabub esimene buldooser. Seda, kes töötab buldooseriga, nimetatakse BULDOZERISTIKS. Ta tasandab sellel masinal saidi pinna.
  • Peale buldooserit viiakse ekskavaator tööle. Seda, kes töötab ekskavaatoril, nimetatakse EKSKAVAATORiks. Ta kaevab vundamendi süvendi.
  • Nüüd on aeg panna majale vundamendiplokid. Vundamendiplokkide ladumiseks on vaja kraanat. Tal on tööga lihtne hakkama saada. Seda, kes kraanal töötab, nimetatakse CRANOVERiks.
  • Peale vundamendi ladumist saabub ehitatavasse objekti KIVI meeskond. Nad laotavad tellistest hoone seinad ja vaheseinad.
  • Ja nüüd on meie maja peaaegu valmis, kuid seal on ainult üks tööline, kes töötab ennekõike - see on KATUSEPEATJA. See katab katust. Katusekate on iga konstruktsiooni lõppjärgus väga oluline konstruktsioonielement. Katus suudab maja kaitsta igasuguste ilmastikutingimuste eest.
  • Seejärel jõuavad ehitusplatsile puusepad. PUUSED uste ja akende paigaldus.
  • KLAASID klaasivad aknad.
  • TORUMESKID panevad majja torud külma ja sooja vee jaoks, küttesüsteemi, kanalisatsiooni ja gaasitorude jaoks.
  • ELEKTRID - juhivad majas elektrivalgust.
  • KEEVITAJA teeb keevitustöid nii, et raudkonstruktsioonid hoiavad tihedalt teineteise küljes.
  • Seejärel alustab ehitatavas objektis tööd viimistlustööde meister: KROHVID, MAALRID.

See on see, kes selle maja ehitas,

Maja, kus me elame.

Õpetaja jutu ajal näidatakse lastele pilte nende elukutsete, erivarustuse ja selle eriala töövahenditega.

Mäng "Püüa kinni, visake vastus küsimusele."

Eesmärk: arendada sidusat kõnet, seostada instrumenti erialaga.

Mängu käik: õpetaja nimetab pilli ja viskab palli ning see, kes püüab, vastutab, millisel erialal seda vaja on.

Mäng "Kes enne, kes hiljem."

Eesmärk: kinnistada teadmisi ehituserialade järjestusest

Mängu käik: õpetaja küsib, kes alustab maja ehitamist (kes kõigepealt, kes hiljem (arhitekt joonistab joonise, buldooseriga tasandatakse platsi, seejärel kaevab ekskavaator vundamendi süvendi jne))

Üks, kaks, kolm - keerutage

Leidke end tulevikuaja vormis.

"Ajajõel" ilmuvad pildid ebatavalistest majadest.

Mäng "Tuleviku disainerid".

Eesmärk: fantaasia, loova kujutlusvõime arendamine, sidusa kõne arendamine, avalikult esinemine.

Mängu käik: lapsed võtavad mis tahes materjali (keegi joonistab, keegi ehitab konstruktori järgi, keegi räägib nagu disainer).

Laste lood, kui nad esindavad tuleviku ehitusalasid.

Üks, kaks, kolm - keerutage

Leia end lasteaiast.

Nii et me naasime teiega reisilt.

Mäng "Ehita maja mudeli järgi".

Eesmärk: arendada vaatlusvõimet, assotsiatiivset mõtlemist, peenmotoorikat.

Mängu käik: lastele pakutakse valida maja näidist. Nad peavad selle kokku panema nagu puslesid.

Mäng "Pane mees majja, kus ta elab."

Eesmärk: kinnistada oskust seostada eluruumi tüüpi ja isikut, oskust arutleda, miks inimene just sellel ajastul elas.

Mängu käik: lapsed teevad pildi, inimese ja viivad ta majja, selgitades, miks just sellesse majja.

Mäng "Kellele mida tööks vaja on."

Eesmärk: kinnistada teadmisi ehituserialade ja nende erialade inimestele vajalike tööriistade kohta.

Mängu käik: täiskasvanu kutsub ühe osaleja oma laua taha. Ta teeb pillist pilti ja annab sellele nime. Teine laps peaks nimetama, kes mida tööks vajab. Näiteks laps näitas ja nimetas kirvest, teine ​​nimetab seda: "Puusepal on seda vaja."

- Rääkige kodus oma vanematele, milliseid ehitusalasid on maja ehitamiseks vaja. Rääkige meile, kuidas vanasti maju ehitati ja milliseid tööriistu kasutati.

- Joonistage kodus "Tuleviku maja" ja tooge see lasteaeda. Koostame teiega kollaaži "Tuleviku linn".

Kasutatud kirjanduse loetelu

1. Gilmanova OL, Korneva EP Koolitaja tegevuse kujundamine FSES DO tutvustamise kontekstis. - Nižni Tagil, 2014.

2. Skorlupova O. A. Klassid vanemate eelkooliealiste lastega

Laste tegevuste liigid: mäng, kommunikatiivne, muusikaline ja kunstiline, tunnetuslik ja uurimuslik, ilukirjanduse tajumine.

Eesmärgid: võtta kokku ja süstematiseerida ideid erinevat tüüpi inimeluruumide kohta. Laiendage laste arusaamist maja osadest; erinevad ehituserialad ja nende kutsetegevus: arhitekt, müürsepp, tisler, maaler, plaatija; rääkida elamuehituse rahvuslikest iseärasustest erinevates riikides ja siin Osseetias; arvestage majakujunduse iseärasusi sõltuvalt looduslikest tingimustest; edendada suhtluskultuuri.

Planeeritud tulemused:tunneb erinevaid eluasemetüüpe, oskab jagada õpetaja ja teiste lastega mitmesuguseid muljeid inimese eluruumist, teab ja nimetab majaosi, ehitusalasid, oskab kultuuriliselt oma arvamust väljendada, oma tegevust partneritega kooskõlastada, kultuuriliselt väljendada oma arvamust, kooskõlastada oma tegevust partneritega.

Materjalid ja seadmed: näidismaalid "Kes töötab ehitusplatsil"; pilte, millel on kujutatud eluruume erinevates riikides, puuonni makett, esemete komplekt mängule "Mida on vaja arhitekti tööks" jne. "Muster kokku" (Nikitin)

1.Korralduslik moment

Sõrmede võimlemine "Maja"

Maja seisab korstna ja katusega

Läksin rõdule jalutama

2. Probleemsete olukordade tekitamine (tutvustatakse ilma katuseta vene onni maketti - ehitus pooleli, elanikel ei ole võimalik uude majja kolida).

3. Vestlus teemal:

Kes ehitab maju? (ehitajad)

Millest majad ehitatakse? (Tellistest, plaatidest, puidust, savist).

Pidage meeles, inimesed, millised elukutsed ehitusplatsil töötavad? (arhitekt, müürsepp, kraanaoperaator, torumees, elektrik jne)

Millistest osadest iga maja koosneb? (Vundament, seinad, aknad, uksed, rõdud, põrandad, trepp, astmed (või trepid), katus, veranda)

Kuidas nimetatakse seda kohta, kus maju ühes reas ehitatakse?

Kuhu ehitatakse kõrgeid maju, kuhu madalaid?

4. Füüsilised minutid "Mänguasjade ehitamine"

Saime kingitusi (lapsed kujutavad, kuidas nad esemeid karbist välja panevad)

Tellised, latid, kaared

Võtame karbist,

Ehitame ilusat maja.

Ehitame kiiresti, ehitame kiiresti (lapsed istuvad kaartidel, sirguvad järk-järgult ja

Ilma tsemendita, ilma mördita, siis varvastel seistes. Nad panevad oma kätega telliseid).

Maja kasvab kõrgemaks, kõrgemaks

Olemas karniis, toru ja katus.

5. Õpetaja jutt (ettekanne) ja loovülesannete elluviimine "Ajas rändamine" - "Millistes majades elasid meie esivanemad"

6. Töö rühmades Kodus projekti koostamine.

Ülesanne meeskondadele: valige pakutavatest ainete hulgast, mis on vajalikud arhitektide tööks. Ülesanne esimesele meeskonnale: koostage mitmekorruselise maja projekt; elamukorteri teise projekti jaoks, tagades selles kõik vajalikud ruumid (kasutades paberkujundajat)

7. Töötage paaris. DI. “Mis on selle eluruumi nimi ja millised inimesed seal elavad?

(pakutakse pilte)

8.DI "Korda ornamenti" - imiteerib maalri professionaalset tegevust ja teine ​​alarühm "Muster kokku" - imiteerib plaatide ladumist

9. Peegeldus


Teemal: metoodilised arendused, ettekanded ja märkmed

GCD tehnoloogiline kaart haridusvaldkonna "Kognitiivne areng" FEMP sektsiooni vanemas rühmas

Tehnoloogiline GCD FEMP vanemas rühmas teemal "Ajutine matrjoška". Eesmärk: ajutiste esinduste moodustamine, laste ideede laiendamine neile iseloomuliku nädala, päeva, tunni, minuti, sekundi kohta ...

Esitlus, katsetamine, vähese liikuvusega mäng, rakendus ...

Tarkvara sisu:

  • Süstematiseerida laste teadmisi taimedest kui elusolendist, kellel on juured hingata, kinni hoida, toita; pagasiruumi toitainete toimetamiseks maapinnast teistesse organitesse; kasvuks ja arenguks vajavad taimed mulda, niiskust, valgust, soojust.
  • Tugevdada lastes taimede kasvujärjestuse ideed kurgi näitel.
  • Anda teadmine, et ka taimeseemned on elusolendid.
  • Harjutus puude eristamisel ja nimetamisel (mänd, kuusk, haab, kask, pihlakas).
  • Arendada lastel seemnete idanemise võimet.
  • Kasvatada austust looduse vastu.

Sõnavaratöö: toidab, hingab, paljuneb, kasvab, külvab.

Individuaalne töö: tunnis aktiviseerimiseks (lapse nimi), iseseisvuse kasvatamiseks (lapse nimi).

Materjal:

  • kaardid mängule "Elav - elutu",
  • lõika pilte igale lapsele puu (mänd, kuusk) joonistamiseks,
  • kaardid mängule "Mis kõigepealt, mis siis",
  • kaardid mängule "Mida on vaja puu kasvuks ja arenguks",
  • köögiviljade seemned,
  • purgid seemnete leotamiseks,
  • vatipadjad,
  • vesi (praktilisteks töödeks).

Tunni käik

Koolitaja: Lapsed, täna muutub meie rühm teaduslikuks laboriks ja teist teadlasteks. Kui mõistate mõistatused õigesti ära, saate teada, mida me uurime.

1. Mõistatuse koostamine.

Poisid arvavad ära mõistatuse

„Mis tüdruk see on?
Ei õmbleja ega käsitööline
Ta ei õmble ise midagi,
Ja nõeltes aastaringselt." (Kuusk)

"Seal on valged sambad,
Neil on rohelised mütsid:
Suvel karvane,
Korras talvel.
Kus nad seisavad
Nad teevad seal lärmi." (kask)

"Keegi ei karda
Ja kõik väriseb." (haab)

"Rippuvad punased helmed,
Inimesed vaatavad meid põõsaste vahelt.
Need helmed meeldivad väga
Lapsed, linnud ja karud." (Pihlakas)

"Mul on pikem nõel,
Kui puu
Kasvan väga sirgeks
Kõrge.
Kui ma ei ole äärel
Oksad on ainult pealael." (mänd)

Kuidas ühe sõnaga nimetada mändi, kuuske, kaske, pihlaka (puud)

Täna jätkame puu uurimist.

Kus sa kõike seda erinevaid puid näha saab? (metsas)

2. Teadmiste aktualiseerimine ettekujutuse ja individuaalse elukogemuse põhjal.

Nüüd soovitan teil vaibale pikali heita ja silmad sulgeda ning lõõgastuda. Nüüd kõlab muusika, kuulate seda ja esitate pildi talvisest metsast.

Mida sa (lapse nimi) kuulsid? Ja sina (lapse nimi)?

Millised pildid välgatasid teie silme ees?

Nüüd kutsun teid meie laborisse, istuge laudade taha.

3. Teadmiste kinnistamine ja uue materjali õppimine.

Õpetaja näitab lastele mänguasjapuud.

Ütle mulle, kas see puu on elus?

Miks? (laste vastused)

Millist puud võib nimetada elavaks?

(lapsed nimetavad elusolendi märke, õpetaja eksponeerib modelle - hingab, sööb, kasvab, paljuneb).

4. Mäng: "Tee puu"

- Hästi tehtud, tunnete puid hästi ja nüüd palun teil ülesanne täita.

- ... Selleks võtke kollane ümbrik, seal on taime osad, nii et tehke neist terve puu.

- Milline puu sai (lapse nimi) ja kes sama puu, tõstke käed.

- Mis puu sul on? Tõstke käed, kellel see puu on?

Nimetage puu osad.

(juur, tüvi, oksad, lehed)

Tuletagem meelde, milleks iga osa on ette nähtud.

(eksponeeritakse mudeleid, lapsed ütlevad, mida see mudel tähistab)

5. Füüsiline treening "Heeringas"

Metsas on kolm riiulit
(seistes, käed maas, peopesad kehaga risti)

sõi,
(ulatada käed üles, tõsta käed üles)

jõulupuud,
(seistes, alumised käed kehaga risti)

jõulupuud,
(istuge, käed kehaga risti)

Taevas ripub kuuskede küljes
(käed üles)

Ja puul on kaste.
Suru kätt.

6. Mäng "Elav - elutu"

Võtke kaardid ja tehke ring ümber, mis teie arvates on elusolend.

Laste iseseisev töö.

Märkige kaardil, mis teie arvates elab.

(laste vastused)

Poisid, öelge, kas puud läksid kohe nii suureks?

7. Mäng: "Mis enne, mis siis"

Võta punane ümbrik ja pane pildid õigesse järjekorda - (lapse nimi) töötab tahvli juures, siis kontrollime, kes ja kuidas ülesande täitis.

Laste iseseisev töö.

Ülesande täitmise kontrollimine.

Nüüd olete teadlased eksperimenteerijad ja teil on raske töö, minge uurimislaborisse.

Vaata, mida sa sellel roal näed?

Erinevate taimede seemned

Kas sa arvad, et nad on elus?

(laste vastused)

Seemned on elus, kuid nüüd magavad, kuid kui luuakse vajalikud tingimused, siis seemned ärkavad.

Ütle mulle, kas me saame seemneid õues istutada? Miks?

Väljas on talv.

Õige, aga me saame oma laboris taimi kasvatada. Selleks tuleb seemned äratada.

8. Laste praktilised tööd.

Pidagem meeles, mida on vaja elusolendi kasvamiseks ja arenguks.

(muld, soojus, valgus, vesi)

(lapsed helistavad, õpetaja paljastab modellid)

Seemnete äratamiseks pange need võlupurkidesse. Täna äratame sina ja mina kurgiseemned.

Võtke purgid ja asetage nende põhjale ümmargune pehme ketas ja niisutage seda.

Asetage seemned nii, et need ei puutuks kokku - ärge segage üksteise ärkamist. Nüüd sulgege purk. Jätame seemned ärkama

9. Tunni kokkuvõte.

Mis teile tunnis meeldis?

Nii et poisid, tund on läbi, võtke nüüd oma võlupurgid ja öelge, kuhu need panna?

Miks aken?

Et seemned saaksid valgust, sest nad on elusolendid ja vajavad valgust ja soojust.

Poisid, te tegite täna head tööd, teate elusolendite peamisi märke, nimetasite õigesti puu iga organi funktsioonid, teate, millised puud metsas elavad. Tund on läbi, nüüd võtke oma purgid ja asetage need aknale, et meie taim saaks valgust.

Teema: Elureeglid

Sihtmärk: kinnistada teadmisi põhireeglitest, mille järgi inimesed elavad; anda aimu, et peamine pole reeglite tundmine, vaid nende järgimine; õpetada olema aus ja julge, suutma tunnistada oma inetuid tegusid, et neid edaspidi mitte korrata; kujundada inimese kõrgeimad moraalsed omadused: lahkus, ausus, julgus, kiusatustele vastupidavus, kriitiline suhtumine oma “minasse”, võime iseseisvalt parandada oma lapseliku iseloomu jooni.

Tunni käik

Varsti lähete lasteaiast lahku ja lähete kooli, kuid sõbrad, mänguasjad jäävad teie mällu kauaks, mäletate, kuidas me teid kasvatasime, õpetasime teile elama reegleid.

Milliseid reegleid mäletate? (laste vastused)

Et need paremini meelde jääksid, riputame puu külge imelised reeglitega lehed ja loeme koos ette. (Õpetaja ja lapsed riputavad lehed üles.)

Reeglid

Olge helde!

Olge kokkuhoidlik!

Olge töökas!

Olge korralik!

Armasta loomi ja taimi!

Ole uudishimulik ja tähelepanelik!

Aidake väikseid ja nõrgemaid!

Austa täiskasvanuid!

Ärge solvake inimesi!

Ole viisakas ja külalislahke!

Ole vapper!

Ole aus!

Kuulake vanemaid!

See on meie erakordne tamm. See on tarkuse tamm. Vaadake teda uuesti tähelepanelikult ja pidage neid reegleid kogu eluks meeles.

Kes mäletab, saab targaks ja kes mäletab ja täidab, saab targaks.

Me vajame reegleid mitte ainult lasteaias, vaid need tulevad kasuks koolis, instituudis, kui olete täiskasvanud. Kui olete ise ema ja isa, õpetate neid reegleid oma lastele.

Poisid, kas teie elus on olnud aegu, mil teadsite neid reegleid, kuid ei järginud neid?

Kas olete teinud midagi halba, teades ette, et see pole hea?

Ja siis oli sul häbi?

Kellel on julgust rääkida igaühele mõni juhtum oma elust? (laste lood isiklikust kogemusest)

Kui head kaaslased te olete, et te ei kartnud valjusti tunnistada, selleks on vaja julget iseloomu.

Nüüd leidke mugav koht ja valmistuge psühho-võimlemiseks.

Psühhovõimlemine "Tule välja valguse poole"

Kujutage ette, et olete külmas vangikongis. Teil on raske hingata, õhku pole piisavalt. Vangikoopas on üksildane ja ebamugav. Tahad siit võimalikult kiiresti välja saada. Aga edasi pole liikumist. Kõnnite mööda pikka tunnelit, millel pole lõppu näha. Ja järsku sähvatas kauguses tuli. See päikesekiir tungis läbi raske kongi. Sa jooksid kiiresti, puistasid kive laiali ja järsku tormas sinust oma valgusega üle ere kiirgav päike. Soe tuul hakkas juukseid sasima. Hingasid sisse värsket õhku, rinnus oli rõõmu täis. Ja sa tundsid end vabalt ja õnnelikuna.

Poisid, kuidas te end pimedas koopas tundsite? (laste vastused)

Selliseid tundeid kogeb iga inimene, kui ta petab, kui ta teeb halbu tegusid. Tema hing on sama tume, ebamugav, hirmus.

Kuidas sa end välja tulles tundsid? (laste vastused)

Selliseid tundeid kogeb inimene, kui ta elab elu tarkade seaduste järgi. Rõõm, kergendus, rahu elavad tema hinges, kui ta oma vigu tunnistab.

Nüüd kuulete katkendit O. Wilde'i muinasjutust "The Boy Star".

ma väljavõtte

Kord nägid kaks metsameest talvekülmas taevast langevat heledat tähte. Mantli voltidest ei leidnud nad tähe, vaid väikese lapse. Üks metsameestest võttis lapse ja tõi ta vaatamata vaesusele ja näljale oma majja. Poiss kasvas üles väga ilus, kuid vihane, uhke ja julm. Kord, kui üks naine neile külla tuli, loopis ta teda kividega ega tahtnud uskuda, et see kerjus on tema ema.

(Õpetaja demonstreerib jooniseid.)

Kellele poisstäht meeldis? Miks?

Kellele kerjus meeldis?

Esitage oma südamed kangelasele, kes teile meeldib.

(Lapsed kingivad muinasjutu kangelastele roosad paberist südamed.)

(Õpetaja analüüsib vaikselt olukorda, vaatab, millised lapsed millisele kangelasele oma südame andsid. Seejärel paneb üles kaks vaasi kommide ja saiaviiludega.)

Poisid, muinasjutu kangelased tahavad teile ka kingitusi teha. Võtke endale kingitus, mida te ise soovite, kuid ainult kangelaselt, kes teile tõesti meeldib. Tähepoiss kostitab sind kommidega. Ja vaesel kerjusnaisel pole raha, aga ta tahab sind leivaga kostitada.

(Lapsed võtavad iseseisvalt kingituse endale, õpetaja analüüsib olukorda ja teeb järelduse, kas laste arvamus langes kokku, millal nad kinkisid südame kellelegi, kes neile meeldib, ja millal võtsid kingituse kelleltki, kes neile meeldivad. Olukord võib olla erinev. Kui kõik lapsed tegid oma valiku esimesel ja teisel juhul on samad, siis nad ei väänanud, kuid nad saavad väänata, seetõttu on järgnevaks vestluseks erinevad võimalused.)

valik 1

Poisid, te ju andsite oma südamed kerjusele, aga miks otsustasite julmalt poiss-staarilt kommi võtta? Selge see, et olete veel lapsed ja tahate väga magusat, on raske kiusatusele mitte alluda. Kuid peate ikkagi õppima taluma ja mitte alla andma, siiraid tundeid säilitama.

2. variant

Kui head kaaslased te olete! Maiustused on ju maitsvamad kui leib, aga te kõik valisite kerjusleiva ja käitusite ausalt, ei väänanud hinge, tahtejõudu on.

(O. Wilde'i muinasjutu "Tähepoiss" II fragmendi lugemine.)

II väljavõte

Kuid pärast seda, kui kerjusema külast lahkus, muutus poisstäht ootamatult koletiseks. Siis taipas ta, et oli teinud kurja, ja vaatas kolm aastat maailmas ringi oma ema... Ta koges palju äpardusi, kuni sai taas ilusaks. Ta kohtas kerjusnaist ja kuuletus talle. Järsku muutus kerjus kuningannaks. Ja peagi sai poisist-staar linna valitsejaks. Ta oli õiglane, kohtles lahkelt orbusid, vaeseid ja haigeid.

Poisid, nüüd meeldib teile poissstaar? (laste vastused) Meil ​​oli tingimus, et kingituse võib võtta kelleltki, kes sulle väga meeldib. Nüüd sina, kui soovid, võta tähepoisilt kommid ära.

(Lapsed aitavad ennast.)

Poisid, te olete ikka veel koolieelikud ja peate ikkagi õppima õigeid asju tegema. Sõnade ütlemine on lihtne, kuid asjade tegemine raske. Kuid teil on tundlik, aus ja lahke süda. Ja püüdke tarku elureegleid endaga igavesti hoida. Ja siis saavad teist head inimesed.

Tarkvara sisu: kinnistada laste teadmisi eluruumist, selle otstarbest, kasutamisest, eluruumide ülalpidamise erinevustest, kus elab inimene ja kus elavad loomad; laste sõnavara täiendamine.

Materjal: magnettahvel, illustratsioonid, mis kujutavad loodusnähtusi, tüdrukut, maja, puud, veehoidlat, eluruumi.

Koostanud: Jasnitskaja Natalia Vladimirovna

Tunni käik:

Kasvataja: Poisid, nüüd räägin teile huvitava loo, mis juhtus tüdruku Olya ja tema metsasõpradega. (looga kaasneb vastavate illustratsioonide näitamine). Tüdruk Olya elas ilusas majas. Maja seisis ilusast lagendikust mitte kaugel ja lagendikul kasvas suur ilus puu ja lagendiku kõrval oli järv.

Olya tuli sageli heinamaale mängima ja tema juurde kogunes palju linde, kukeseened, jänesed jälgisid teda põõsaste tagant, isegi karu käis kunagi hulkumas. Nii otsustas Olya täna lagendikul mängida. Päike paistis, oli hea helge päev. (lapsed lisavad oma definitsioonid). Siis aga puhus tuul, tekkisid pilved, müristas äike, hakkas sadama. Läks pimedaks, kõik tormasid oma majja peitu. Aga oli nii pime, sadas nii kõvasti, et kõik olid segaduses ega pääsenud oma majja. Aitame Olat ja tema sõpru.

Mäng "Kes kus elab"

(Õpetaja paneb lauale illustratsioonid tüdruku, maja, puu, veehoidla, loomade kujutisega ja palub lastel kõik majadesse panna: kes kus elab)

Koolitaja: Kes teie arvates võib puu otsas elada? (linnud) Mis on maja nimi, kus linnud elavad? Kuidas linnud pesa teevad, millest? (laste vastused) Lapsed, kas puu võib katta kedagi teist? (jah, puu sees võib olla lohk, seal võib elada orav, rähn). Ja kes saab elada lähedal, puu all? (sipelgad, siilid, jänesed).

Lastega peetakse vestlust putukate ja loomade elupaikadest.

Kasvataja: Selgub, et see on puu, kui palju loomi see varjus. Jah, ja meil on veel pardid, konn, kuhu me nad paneme? (laste vastused) Nii vahvalt me ​​kõiki aitasime! Oled väsinud, puhkame.

Füüsika "soojendus"

Tõusime üles soojendama

Ja painutage selg tagasi.

Üks-kaks, üks-kaks, üks-kaks-kolm

Ära kuku, vaata.

(lapsed nõjatuvad selja taha, toetades oma peopesad alaseljale, et kindlustada)

Me kaldume ette.

Kes pääseb põrandale?

See raske töö

Teeme ka loenduse.

(ettekäänded)

Koolitaja:

Metsa ääres,

Kõrgel lits

Hommikul laulab kägu:

Ku-ku-ku-ku!

All jookseb jõgi

Kollasel liival

Kägu laulab kõvasti:

Ku-ku-ku-ku!

Vaata, päike paistab olevat ilmunud! Olya jäi aga puu alla seisma. Kuhu me ta paneme? Kus ta elas? (laste vastused)

(Õpetaja selgitab koos lastega, milline peaks olema Olya maja, mis selles peaks olema, millest majad on ehitatud).

Koolitaja: Poisid, pidage meeles, kuidas me kutsume seda kohta, kus elavad meie sõbrad. Õpime ära L. Leonovi luuletuse "Kes kus elab."

Talvel magab karu oma koopas,

Varblane istub katuse all.

Punane rebane - augus,

Viga soojas kennelis

Peedikus on hunt,

Jänes väriseb põõsa all,

Orav peitis end lohku,

Siil magab kuivas rohus.

Tunni kokkuvõte.